برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

گزارش مراسم اختتامیه برگزیدگان دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران با محوریت معرفی بهترین وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایران در پژوهشگاه نیرو برگزار شد. ۲۴ ام بهمن اولین روز از اختتامیه این جشنواره است که به معرفی بهترین وب سایت ها می‌پردازد.

 

دوازدهمین جشنواره وب و موبایل با سخنرانی الفت نسب آغاز شد. وی سخنرانی را با شرایط سخت کسب وکار آنلاین و قطعی اینترنت در سال جاری آغاز کرد. او در این باره اظهار داشت: مراسم را در حالی آغاز می‌کنیم که کسب و کارها سال سختی را پشت سر گذاشته اند، سالی توام با مشکلات، از قطعی اینترنت گرفته تا سردرگمی کسب و کارها، تا کی قرار است اینگونه باشد، آیا دیواری کوتاه تر از کسب و کار مجازی در اقتصاد ایران وجود دارد؟ دولت وعده می‌دهد مجلس جلسه می‌گذارد، اما چرا پروژه درست حاصل نمی‌شود. برای همین است که امسال هیچ مقام دولتی را برای سخنرانی دعوت نکرده‌ایم، البته  نقد ما نقد مطالبه گرایانه است. تهدید نرم افزارها محدودیت دامنه‌ها، ایجاد موانع جدی بر سر راه اینترنت بین الملل نمونه بارز محدویت کسب و کار آنلاین است، با همه این‌ها جشنواره سعی کرده است دلخوشی برای استارتاپ‌ها به وجود آورد و از آنها حمایت کند.

 

در ادامه شایان شلیله از شرایط و نحوه انتخاب وب سایت ها و اپلیکیشن ها سخن گفت: ما در گذشته برای انتخاب بهترین وب سایت ها و اپلیکیشن ها مشکلاتی داشتیم، به طور مثال در سال ۹۱ هر کس هر سایت و یا اپلیکیشنی داشت می‌توانست در رای گیری شرکت کند اما از مشکلات این روش این بود که برخی سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌هایی که یا از نظر محتوای ضعیف بودند و با اینکه کپی بودند و یا حتی فیلتر بودند، می‌توانستند به راحتی بالا بیایند، اما با ایجاد شورای داوری ماهر در انواع حوزه ها و درست کردن پلتفرم‌ها، سعی در بهترین انتخاب‌ها داشته ایم. امسال نیز با انتخاب ۲۸ داور و رای گیری محرمانه به انتخاب وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها پرداختیم. مدلی که امروز به آن رسیده‌ایم، مدلی است که بیشتر از همه منتقدان و داوران به ما راهکار می‌دهند و ما هر چه در توان‌مان بوده برای حمایت و پاسداری شما انجام داده ایم.

 

در ادامه جشنواره، جواد عامل مدیرعامل نشان درباره تجربیات و موفقیت‌های نشان گفت: در سال ۹۵ اهداف نسبتا سنگینی را طراحی کردیم و در سال ۹۶ ما اولین نسخه آزمایشی سخنگوی تهران را راه اندازی کردیم، اما حجم فشار باعث شد تیم خسته شود و تا مرز تعطیلی کار پیش رفتیم. با گذشت زمان با همکاری نیروهای انسانی  و بازگشت دوباره  برخی از کارمندان که ستون تیم ما بوده اند اوضاع بهتر شد. در حقیقت مشکل ما این بود که با توضیح ندادن و نگفتن واقعیت به کارمندان باعث شده بودیم  کسب و کار دچار مشکل شود. با شکل گیری مسیریاب دال به این فکر افتادیم نشان را بوجود آوریم و در ظرف پنج الی شش ماه توانستیم نشان را ایجاد کنیم به این ترتیب بود که تیم رشد کرد و اعتماد رشد کرد و من اکنون خوشحال ترین مدیر عامل هستم.

 

در ادامه هادی شجاری بنیانگذار آریا مدتور درباره درآمدزایی ارزی اظهار داشت: کسب و کار شما به دلار چقدر است؟ آیا با توجه به فاصله دلار و ریال از سال ۹۷ وقت این نشده که در اکوسیستم استارتاپی از این فرصت استفاده کنیم؟ ما به راحتی میتوانیم کسب و کار خود را به دلار تبدیل کنیم. وی  همچنین افزود: در حال حاضر بیشترین درآمد آنلاین از نظر من در حوزه گردشگری سلامت است چرا که ما در حوزه پزشکی می‌توانیم خدمات را با قیمت بسیار پایینی ارایه دهیم و هم اینکه کشور ما از پیشینه پزشکی خوبی برخوردار است. وی در پایان افزود: ما به راحتی میتوانیم در کشورهایی مانند افغانستان و عراق کسب و کار خود را افزایش دهیم و فعالیت خود را در خارج از ایران نیز ادامه دهیم.

 

مهدی ناصری تحلیل گر داده کافه بازار در این مراسم درباره رشد صنعت برنامه های موبایلی در ایران خاطر نشان کرد: کافه بازار در سالیان گذشته با اشتراک اطلاعات به صورت دائمی در رشد هر چه بهتر قدم برمی‌دارد. وی در ادامه افزود ما با شاخص هایی مانند میزان عرضه و تقاضا، برنامه های موبایلی را ارزیابی می‌کنیم. وی گفت: بررسی سودآوری با چند شاخص درست نیست و با شاخص هایی مانند ارزش طول عمر مشتری و نرخ تکرار خرید ۹۰ روزه ، می‌توان سودآوری را مشخص کرد.

 

میلاد احرام پوش بنیان گذار جشنواره وب و موبایل ایران در دوازدهمین دوره این جشنواره خاطر نشان کرد: ایران فقط تهران نیست، ما در سال گذشته سعی کرده ایم به هفت شهر ایران از جمله شیراز، تهران، مشهد، رشت و قزوین و بابل و یزد سفر کنیم و با آن ها در حوزه استارتاپ ها به نشست پرداختیم و امیدواریم هر سال در این حوزه رشد بیشتری داشته باشیم. وی همچنین افزود ما همیشه به دنبال تعییر و بهترین بودن بوده‌ایم و این بهترین بودن را مدیون انتقادات هستیم.

 

برترین وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها در نخستین روز از دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران :

 

۱.        بهترین وب سایت و اپلیکیشن در حوزه خانواده و کودک 

از نظر داوران : نی نی بان

از نظر مردم : اتل متل توتوله

 

۲.        بهترین وب سایت و اپلیکیشن در حوزه سازمان های خیریه و فعالیت‌های اجتماعی 

از نظر داوران : کاراز

از نظر مردم : سایه

 

۳.       بهترین ایلیکیشن در حوزه کتاب و دانش 

از نظر داوران : فست دیکشنری

از نظر مردم : فست دیکشنری

 

۴.       بهترین وب سایت و اپلیکیشن در حوزه دانشگاه ها و موسسات آموزشی 

از نظر داوران : مدرسه موسیقی رنگ و آهنگ

از نظر مردم : سازمان های بین المللی دانشگاهیان

 

۵.       بهترین وب سایت در حوزه گردشگری و سفر

از نظر داوران : همگردی

از نظر مردم : ماجراجو‌های ایرانی

 

۶.        بهترین وب سایت و اپلیکیشن در حوزه سازمان ها و موسسات دولتی

از نظر هیات داوران : سلول بنیادی بند خون رویان

 

۷.       بهترین وب سایت در حوزه تندرستی و سلامت اندام

از نظر هیات داوران : ورزش سه

از نظر مردم : ورزش سه

مطالب مرتبط

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی