برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

جذب سرمایه دکتر ساینا؛ ۶۰ درصد سهام در اختیار بنیانگذاران

یکی از خدماتی که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، سرویس مشاوره آنلاین پزشکی است.

 

استارت‌آپ دکتر ساینا از سال ۱۳۹۶ کار خود را در حوزه مشاوره پزشکی آغاز کرده و هم‌اکنون با بیش از ۵۵۰ پزشک متخصص در ۴۳ گرایش تخصصی آماده پاسخگویی به سوالات کاربران است.

 

تا به امروز در دکترساینا بیش از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ مشاوره موفق صورت گرفته است، که این خود یک آمار بسیار بزرگ و جذاب در حوزه مشاوره آنلاین پزشکی کشور محسوب می‌شود. همچنین این استارت‌آپ در دوران کرونا رشد ۸ برابری را تجربه کرده است. نکته جالب توجه این است که علی‌رغم این رشد بالا رضایتمندی کاربران از عدد ۸٫۸ به عدد ۹٫۲ از ۱۰ افزایش داشته است و این خود یک موفقیت برای این استارت‌آپ به شمار می‌آید.

 

مهدی خدادادی مدیرعامل دکتر ساینا، تیم همدل و منسجم را مهمترین عامل موفقیت این استارت‌آپ می‌داند. تیم دکتر ساینا قبل از تجربه رشد جذاب اخیرش، یک تیم ۲۵ نفره بوده که امروز تبدیل به یک تیم ۵۲ نفره شده است.

 

وی افزود: “در سال ۹۶ و ۹۷ طی دو مرحله موفق شده بودیم از صندوق توسعه فناوری‌های نوین جذب سرمایه داشته باشیم و در پی آن به درآمد بیست برابری دست پیدا کردیم. همچنین در دی ماه سال ۹۸ موفق به جذب سرمایه از خانواده بزرگ اسمارتآپ شدیم”.

 

با توجه به رشد‌های سریع و جذاب اخیر دکتر ساینا یکی از سریع ترین جذب سرمایه‌های اکوسیستم، توسط صندوق جسورانه ایده نوتک آشنا در سال ۹۹ بر روی دکتر ساینا انجام شد.

 

لازم به ذکر است که بعد از جذب ۴ مرحله سرمایه گذاری بر روی این استارت آپ، همچنان ۶۰ درصد سهام در اختیار بنیانگذاران دکترساینا است.

 

بنیان‌گذار دکترساینا در مصاحبه‌ای، توسعه محصول و یا تملک دیگر استارت‌آپ‌های حوزه سلامت و همچنین ورود به حوزه هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ را از مهمترین اهداف دکتر ساینا در سال ۹۹ عنوان کرد. خدادادی با بیان اینکه بخش پشتیبانی جزو یکی از مهمترین مزیت‌های رقابتی دکترساینا به حساب می آید گفت: “توسعه این بخش را در ماه‌های آینده برای تبدیل شدن به یک مرکز تماس ۲۴*۷ در برنامه‌های کوتاه مدت قرار گرفته است”.

 

رضا خانکی به عنوان مدیر صندوق جسورانه ایده نوتک آشنا بیان کرد: “یکی از رسالت‌های این صندوق سرمایه گذاری در حوزه سلامت است. علاقه مند بودیم که بر روی رهبر بازار این حوزه سرمایه گذاری کنیم. بعد از تحقیق و بررسی بر روی استارتاپ‌های این حوزه، به دکتر ساینا رسیدیم. آشنایی ما با دکتر ساینا از ۹۷ بوده است. در برخورد هر کس با دکتر ساینا اولین چیزی که بسیار چشمگیر است تیم بسیار خوب، منسجم و حرفه ای و با فرهنگ سازمانی غنی آن است.

 

خانکی افزود: علاوه بر سرمایه گذاری انجام شده بر روی دکترساینا به صورت نقد، مجموعه ی ظرفیت‌های هلدینگ سهم آشنا به عنوان یکی از بزرگترین مدیریت دارایی‌های کشور، با تمام توان در جهت تحقق اهداف بلند دکترساینا خواهد بود و اخبار خیلی خوبی به زودی در این حوزه منتتشر خواهد شد. در این راستا بسیار امیدواریم که دکترساینا با کمک این مجموعه طی ۳ سال آینده در بازار بورس ایران عرضه عمومی گردد.

 

با توجه به رشد اخیر دکتر ساینا و قرار گیری آن در پرتفولیو صندوق‌هایی نظیر؛ توسعه فناوری‌های نوین، اسمارت‌آپ ونچرز، ایده نوتک آشنا و با استفاده از دانش آنان امید است که این استارتاپ بتواند رشدهای جذاب‌تری را در سال ۱۳۹۹ تجربه و خود را به عنوان پیشتاز حوزه سلامت آنلاین معرفی کند.

مطالب مرتبط

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی