نشست خبری فلایتیو؛ تاب‌آوری در دوران کرونا

عصر امروز هشتم مرداد نشست خبری فلایتیو به صورت آنلاین و ریموت از طریق پلتفرم اسکای روم به منظور رونمایی از هویت جدید این برند و بازگو کردن اتفاقاتی که کرونا بر سر صنعت گردشگری و فلایتیو آورده با حضور علی کشفی، هم موسس و مدیر مارکتینگ این شرکت برگزار شد.

علی کشفی، هم بنیانگذار فلایتیو در رابطه با تاثیر کرونا بر این شرکت در ابتدای مراسم گفت: در اسفند ۹۸ میزان فروش‌مان به کمتر از ۱۰ درصد فروش بهمن و نزدیک به صفر رسید. اما اکنون تقریبا به ۴۰ درصد میزان فروش بهمن‌مان رسیده‌ایم. با این حال به گفته کشفی این ارقام بیانگر این نیست که صنعت گردشگری به حالت قبل خود بازگشته و فروش بلیت فلایتیو این رقم را ثبت کرده است، هرچند به گفته او طی این ماه‌ها رشدی را تجربه نکرده‌اند.

هم بنیانگذار فلایتیو در رابطه با تعدیل نیرو توسط این شرکت گفت تا به امروز هیچ تعدیلی نداشتیم. او ادامه داد: «فکر می‌کنم تعدیل نیروی شرکت‌های دیگر ارتباطی با کرونا نداشت و آنها از این فرصت استفاده کردند تا برخی را تعدیل کنند. به نظر ما منابع انسانی مهمترین دارایی‌های شرکت هستند. در این ایام، کار افراد تیم‌های‌مان کمتر شد. اما مدتی صبر کردیم تا بعدتر تصمیم‌گیری کنیم. الان چون فروش‌مان برگشته توانستیم حفظ بچه‌ها را ادامه دهیم.»

کشفی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع تسویه حساب با ایرلاین‌ها اشاره کرد و افزود در این مدت حدود ۴۰ میلیارد تومان پول به حساب مشتریان‌مان واریز کردیم، اما این کار به این سادگی نبود، زیرا ما یک واسطه هستیم و پول‌ها را به ایرلاین‌ها داده بودیم، اما به ناگهان با یک فشاری از بخش‌های مختلف دولت و تلویزیون مواجه شدیم که باید در اسرع وقت تمام پول مشتری را به حساب‌شان برگردانیم.

مهیار محمدی، مدیر مارکتینگ فلایتیو و دیگر فرد حاضر در این نشست خبری گفت با ریبرندینگ فلایتیو به غیر از موارد ظاهری، تکنولوژی و ساختار سایت و همچنین رابط کاربری فلایتیو دستخوش تغییر و تحول شده است.

کشفی، هم بنیانگذار فلایتیو در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت به این فکر می‌کنیم که لیدر مارکت شویم و حتی در خارج از کشور نیز فعالیت کنیم. او همچنین گفت به طور قطع در جایگاه اول قرار خواهیم گرفت و تلاش می‌کنیم که بهترین باشیم، نه تنها اولین.

هم موسس فلایتیو در پاسخ به تاثیر سرمایه‌گذاری صباایده در فلایتیو گفت که این سرمایه‌گذاری به موقع بود و در بخش‌های مختلفی به ما کمک کرده‌اند.

علی کشفی در انتهای مراسم با اشاره به موضوع دورکاری گفت: «بحث کار از دور و ریموت این روزها خیلی داغ شده. خیلی شرکت‌ها روی این موج سوار شدند. باید دید دورکاری دقیقا در چه بخشی است؟ مثلا دولوپر می‌تواند دورکار شود چون کارش به راحتی قابل اندازه‌گیری است. اما افراد پشتیبانی، مالی و خیلی بخش‌های دیگر همان شرکت‌ها که می‌گویند کاملا دورکار شده‌اند در شرکت در حال کار هستند. ما در حال تدارک زیرساخت‌هایی هستیم تا دورکاری به صورت کامل برای کارکنان پیاده‌سازی شود.»

علی کشفی، هم بنیانگذار فلایتیو
لوگوی جدید فلایتیو
link

مطالب مرتبط

سرآواخبرهاگزارش و تحلیل

تعطیلی کارخانه نوآوری آزادی؛ مدیرعامل سرآوا: امیدوار بودیم مذاکره معاونت علمی به نتیجه برسد

براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مکان را به مستاجران آن
براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه…

کارخانه نوآوری آزادی تا ۳۰ روز دیگر تعطیل می‌شود

شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مرکز را به مستاجران آن داده است و کارخانه باید در
شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه…

فرزین فردیس: «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» یک پنجره فرصت جهانی است

طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق بازرگانی تهران به تازگی مطرح شده است. فرزین فردیس، عضو هیات رییسه
طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق…
خبرهااقتصاد دیجیتال

جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران؛ پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد» بررسی شد

جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق ایران به منظور بررسی پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد» برگزار شد. در نخستین جلسه دوره جدید کمیسیون
جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق ایران به منظور بررسی پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم