برگزاری نخستین رویداد شتابدهی استارتاپ‌ها در حوزه سالمندان و بازنشستگان

مدیرعامل مرکز نوآوری صبا از برگزاری اولین دوره شتابدهی ایده، تیم های استارتاپی و نوآور در حوزه سالمندان و بازنشستگان تحت عنوان رویداد صبا نو خبر داد.

 

عادل دهدشتی با بیان این که سالمندان و بازنشستگان سرمایه های معنوی جامعه هستند، گفت: رویداد صبا نو با رویکرد  شتاب دهی استارت آپ ها و تیم های نو آور و ارتقا زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان برگزار می شود و بر آن هستیم تا از طریق اینگونه حمایتها  استارتاپ‌ها را نسبت به خدمت رسانی به این قشر محترم که سرمایه ای ویژه برای جامعه محسوب میشوند، ترغیب و تشویق کنیم.

 

وی افزود: فعالان اکوسیستم  استارتاپی در سال‌های اخیر در بسیاری از حوزه ها برای خدمت رسانی وارد شده اند اما در حوزه سالمندان و بازنشستگان، هر چند این قشر بخش قابل توجهی از جامعه را تشکیل می دهند و تقریباً اکثر خانواده ها با این موضوع سر و کار دارند، استارتاپ‌ها ورود جدی نداشته اند و مرکز نوآوری صبا به عنوان یک مرکز شتاب دهنده و سرمایه گذار که به صورت تخصصی در حوزه ایده های نوی مربوط به حوزه بازنشستگان و سالمندان فعالیت می کند، قصد دارد تا با برگزاری چنین رویدادهایی، زمینه ورود استارتاپ‌ها را به حوزه خدمات اجتماعی و رفاهی بازنشستگان، تسهیل کند.

 

دهدشتی با اشاره به محورهای این دوره رویداد صبا نو، گفت: تیم‌های مختلف می توانند در محورهای سلامت روانی و جسمی سالمندان، توان افزایی اجتماعی و اقتصادی و همچنین گردشگری، سرگرمی و اوقات فراغت ایده های خود را از طریق وب سایت  www.sabainotec.ir ارسال کنند.

 

گفتنی است رویداد صبا نو  با مدیریت مرکز نوآوری صبا و همکاری معاونت علمی ، فناوری ریاست جمهوری و صندوق بازنشستگی کشوری ،برنامه زیست بوم شرکتهای خلاق و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان برگزار خواهد شد.

link

مطالب مرتبط

خبرها

اعلام فراخوان دومین دوره پذیرش تیم در شتابدهنده مرکز نوآوری صبا

فرخوان دومین دوره پذیرش تیم در شتابدهنده مرکز نوآوری صبا با رویکرد سلامت دیجیتال برای سالمندان اعلام شد.   مدیرعامل مرکز نوآوری صبا، از برگزاری دومین دوره پذیرش تیم
فرخوان دومین دوره پذیرش تیم در شتابدهنده مرکز نوآوری صبا با رویکرد سلامت دیجیتال برای سالمندان…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم