مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا راه‌اندازی می‌شود

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، مرکز نوآوری و فناوری ایران در کشور کنیا ایجاد می‌شود تا همکاری‌های دو کشور شتاب گیرد.

 

به گزارش معاونت علمی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی تجاری و فناور به کنیا می‌رود تا در دومین نشست تجاری و فناوری ایران در این کشور شرکت کند. در این سفر، ۵۰ شرکت دانش‌بنیان، خلاق و فناور، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را همراهی می‌کنند.

 

در این سفر ۳ روزه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا که از شهریورماه به بهره‌برداری رسیده است و شرکت‌های ایرانی در آن مسقر شده‌اند، افتتاح می‌شود. در این مرکز نمایشگاهی از دستاوردهای فناورانه ایرانی هم ایجاد شده است و شرکت‌های ایرانی با کمک نیروهای محلی و منطقه‌ای کار خود را در این مرکز آغاز کرده‌اند. برگزاری نشست‌های رودررو میان شرکت‌های متناظر ایرانی و کنیایی از جمله برنامه‌های این سفر سه روزه است.

 

این مرکز در حاشیه برگزاری دومین نشست تجاری و فناوری ایران در کنیا افتتاح می‌شود. این نشست ۸ تا ۱۰ بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

 

به گفته معاونت علمی کنیا بازاری بکر و پرسود است. آمارها گواهی می‌دهد که کل مبادلات تجاری کشورمان با کنیا با احتساب پروژه‌های خدمات فنی و مهندسی حدود ۱۰۰ میلیون دلار است و تاکنون نتوانسته‌ایم سهم خوبی از بازار ۲۰ میلیارد دلاری این کشور کسب کنیم. این کشور عضو اتحادیه‌ کشورهای شرق آفریقا است و ۱۰ کشور عضو آن است.

 

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام حضور در این نشست فناورانه تا ۶ دی‌ماه فرصت دارند به آدرس اینترنتی https://tesc.ir/ مراجعه کنند.

link

مطالب مرتبط

خبرها

اعضای شورای راهبری هوش مصنوعی معرفی شدند

روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علم و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب‌بازی و درجمع خبرنگاران در خصوص صدور حکم رئیس‌جمهوری
روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علم و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه رویداد توسعه و تبادل…
سرآواخبرهاگزارش و تحلیل

تعطیلی کارخانه نوآوری آزادی؛ مدیرعامل سرآوا: امیدوار بودیم مذاکره معاونت علمی به نتیجه برسد

براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مکان را به مستاجران آن
براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه…
خبرها

معاون علمی: برخی شرکت‌های استارتاپی ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور اعلام کرد برخی از شرکت‌های اکوسیستم کارآفرینی استارتاپی، ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند. او یکی از راه ‌حل‌های این معضل را ایجاد
معاون علمی و فناوری رییس جمهور اعلام کرد برخی از شرکت‌های اکوسیستم کارآفرینی استارتاپی، ناهنجاری‌های جدی…
خبرها

معاون علمی: از شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه سواحل مکران استفاده می‌شود

معاون علمی رییس‌جمهور با اشاره به جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در کشور گفت: یکی از بحث‌های جدی استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در بحث توسعه سواحل مکران است.  
معاون علمی رییس‌جمهور با اشاره به جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در کشور گفت: یکی از بحث‌های…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم