برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

مریخ ونچرز در استارتاپ خودرو۴۵ سرمایه‌گذاری کرد

مریخ ونچرز با سرمایه‌گذاری در استارتاپ خودرو ۴۵ که در زمینه فروش خودرو‌های کارکرده فعالیت می‌کند مسیر این استارتاپ را برای توسعه در سراسر استان‌های ایران هموار کرد.

 

با ظهور شرکت‌های بزرگ خودرو سازی مانند ایران خودرو و سایپا طی دهه‌های اخیر این صنعت رشد چشم‌گیری را در کشور تجربه کرده است. این رشد با خود مشکلاتی را نیز به همراه داشت؛ به‌عنوان مثال با پدیدار شدن بازار خرید و فروش خودروهای کارکرده و رشد آن به موازات صنعت خودروسازی، بستر مناسبی برای معاملات خودرو شکل نگرفت و خریداران و فروشندگان در این بازار همواره با مشکلات متعددی مانند کلاه‌برداری، عدم شفافیت در قیمت‌گذاری و … مواجه بوده‌اند.

 

با ورود موج اول استارتاپ‌ها به کشور و شکل‌گیری پلتفرم‌های متعدد در زمینه آگهی خودرو این مشکلات دوچندان شدند. تقاضا و حجم بازار بعد از ورود این پلتفرم‌ها بیشتر از قبل رشد داشت و همچنان معاملات در بسترهای سنتی اتفاق می‌افتاد. می‌توان گفت این پلتفرم‌ها هیچ‌ کمکی به فروشندگان و خریداران در جهت شکل‌گیری یک معامله امن و شفاف نمی‌کردند و در مواردی مسبب وخیم‌تر شدن شرایط این بازار بودند.

 

استارتاپ خودرو۴۵ برخواسته از دل همین مشکلات است. این استارتاپ با هدف ارائه راهکار‌هایی اصولی در خصوص فرایند پرچالش خرید و فروش و نقل و انتقال خودرو‌های کارکرده پا به عرصه بازار گذاشت. به بیان دیگر خودرو۴۵ سرعت نقد شوندگی، امنیت معاملات و شفافیت را با خود به این بازار آورده است. این استارتاپ با در دسترس قرار دادن شعب کارشناسی خودرو برای فروشندگان تلاش می‌کند تا با بررسی دقیق و کارشناسی شده خودرو‌ها به صورت شفاف آن‌ها را قیمت‌گذاری کند و درنهایت برای انجام معامله‌ای امن آن‌ها را در اختیار خریداران مورد تایید خود قرار دهد.

 

خودرو۴۵ در تمام فرآیند خرید و فروش و نقل و انتقال خودرو در کنار خریداران و فروشندگان است تا با اطمینان کامل معامله صورت گیرد و در این مسیر مسئولیت تمام موارد پیش آمده را می‌پذیرد. هم اکنون بیش‌از ۱۰۰ نیروی جوان در این استارتاپ درحال فعالیت هستند و این شرکت در نظر دارد تا ۳ سال آینده مراکز تخصصی خود در زمینه کارشناسی خودرو را در سراسر کشور توسعه دهد که میزان اشتغال‌زایی آن‌ها را به بیش‌از ۱۰۰۰ نیروی انسانی خواهد رساند. این استارتاپ هم‌اکنون ۸ مرکز فعال در زمینه کارشناسی خودرو در تهران، کرج، خرم‌آباد و اهواز دارد و به‌زودی در استان‌های شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز شعبه کارشناسی خودرو تاسیس خواهد کرد.

 

به گفته مدیران مریخ‌ونچرز دلیل آن‌ها برای سرمایه گذاری روی استارتاپ خودرو ۴۵ تیم مدیریتی حرفه‌ای و با انگیزه آن در کنار بازار روبه‌رشد این صنعت در ایران است. خودرو۴۵ به‌واسطه وجود زیرساخت و تکنولوژی مورد نیاز این صنعت، از پتانسیل خوبی برای رقابت و رشد پرسرعت برخوردار است. از طرفی خودرو۴۵ سریع‌ترین پلتفرم در بازار خرید و فروش خودرو‌های کارکرده است که فرآیند خرید و فروش را از ۰ تا ۱۰۰ و در کمال امنیت و شفافیت انجام می‌دهد. این استارتاپ پتانسیل رشد بالایی دارد و پیش‌بینی می‌شود که تا چند سال آینده بتواند در تمام شهرهای ایران مراکز کارشناسی خودرو خود را راه‌اندازی کند.

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی