سرویس بلادرنگ ضبط ویدیویی وبینار در لحظه نگار

لحظه‌نگار یکی از استارتاپ‌های ایرانی پخش زنده آنلاین رویداد و مراسم است که از سال‌ها پیش در ابتدای ظهور لایو استریم بر بستر وب فعالیت خود را آغاز کرده و طی یک سال گذشته همزمان با پاندمی کرونا توانسته به رشد چشم‌گیری برسد.

در این رابطه امیرحسین فقیهی هم‌موسس و مدیرعامل این استارتاپ می‌گوید طی این دوران قابلیت‌های جدیدی را به لحظه‌نگار اضافه کرده‌اند. قابلیت ضبط خودکار تمام رویداد با کیفیت اچ دی و انتشار آن بلافاصله پس از پایان مراسم در سایت لحظه‌نگار از قابلیت‌های کلیدی و جدید این سرویس است که فقیهی بر آن تاکید دارد.

فقیهی می‌گوید هم‌زمان با ظهور مفهوم پخش زنده بر بستر شبکه‌های اجتماعی همچون پریسکوپ توییتر در آن زمان و سپس لایو اینستاگرام، آنها به فکر ساخت و توسعه یک سرویس بومی در این حوزه بوده‌اند. در ابتدا لحظه‌نگار با ایده پخش زنده رویداد متولد شد، اما طی این سال‌ها با ظهور رقبا و تحول‌هایی که در این عرصه رخ داد، این استارتاپ تغییراتی در سرویس خود اعمال کرد و آن را منطبق با نیازهای کاربر وفق داد؛ به گونه‌ای که به گفته مدیرعامل این سرویس اکنون لحظه‌نگار تمامی ابزار و امکانات پخش زنده یک مراسم را به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان ارایه می‌دهد.

با شیوع گسترده کرونا و تغییرات ناشی از آن در محیط‌های کاری، بسیاری از شرکت‌ها مدل فعالیت خود را تغییر دادند، جلسات آنلاین شد و حجم عمده‌ای از نشست‌ها و رویدادهای حضوری پیشین، مجازی برگزار می‌شود. در چنین فضایی سرویس‌های مختلف بومی طی یک سال گذشته جان گرفتند و رشد پرشتابی را در کسب‌وکار خود تجربه کردند. موضوعی که مدیرعامل لحظه‌نگار آن را تایید می‌کند و می‌گوید به این منظور به صرفه‌ترین سیاست‌گذاری دریافت کمیسیون را انتخاب کرده‌اند. «لحظه‌نگار تنها ۷ درصد از محل فروش بلیت رویداد آنلاین و ۳۰ درصد از فروش رویداد غیرآنلاین (بازپخش) دریافت می‌کند و رقمی افزوده بابت مالیات اخذ نمی‌شود.» لحظه‌نگار امکان پرداخت ارزی نیز برای کاربران خارج از کشور دارد.

به گفته مدیرعامل لحظه‌نگار کلیه سرویس‌های این شرکت برای مدارس و دانشگاه‌ها ۵۰ درصد تخفیف دارد. همچنین مدل محاسبه سرویس‌ها به صورت Pay As You Go است؛ سیستم براساس مصرف از اعتبار مشترک کم می‌کند.

لایو استریم، اتاق مجازی، دعوت‌نامه برای حضور افراد خاص، رای‌گیری و ضبط برنامه قابلیت‌های متنوع لحظه‌نگار است که آن را از دیگر رقبایش متمایز می‌کند. به گفته فقیهی ایونت‌ها چه لایو استریم یا وبینار با کیفیت HD ضبط می‌شوند و فایل آن بلافاصله در اختیار برگزارکننده قرار می‌گیرد. موضوعی که برای رویدادهایی که فیلمبرداری می‌شوند بسیار حائز اهمیت است، زیرا تبدیل کردن و انتقال فایل فیلم مراسم زمانبر است، اما لحظه‌نگار بلافاصله پس از پایان رویداد آن را روی وب به مشتری ارایه می‌دهد.

یکی دیگر از قابلیت‌های لحظه‌نگار به گفته مدیرعامل آن امکان ارسال دعوت‌نامه و حضور افراد خاص در یک جلسه با استفاده از تعریف شماره تلفن‌همراه‌شان است؛ برای مثال سهامداران یک شرکت می‌توانند در جلسه مجمع با شماره موبایل خود که پیش‌تر در سیستم تعریف شده شرکت کنند و مدیریت جلسه برای برگزارکننده آسان‌تر باشد.

فقیهی در توصیف لحظه‌نگار می‌گوید این سرویس یک رسانه‌ جدید است که هر شخصی از طریق آن می‌تواند تلویزیون شخصی خودش را راه‌اندازی کند، مخاطبان خودش را داشته باشد و از فروش محتوا کسب درآمد کند.

link

مطالب مرتبط

سرآواخبرهاگزارش و تحلیل

تعطیلی کارخانه نوآوری آزادی؛ مدیرعامل سرآوا: امیدوار بودیم مذاکره معاونت علمی به نتیجه برسد

براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مکان را به مستاجران آن
براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه…

کارخانه نوآوری آزادی تا ۳۰ روز دیگر تعطیل می‌شود

شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مرکز را به مستاجران آن داده است و کارخانه باید در
شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه…

فرزین فردیس: «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» یک پنجره فرصت جهانی است

طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق بازرگانی تهران به تازگی مطرح شده است. فرزین فردیس، عضو هیات رییسه
طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق…
خبرهااقتصاد دیجیتال

جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران؛ پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد» بررسی شد

جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق ایران به منظور بررسی پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد» برگزار شد. در نخستین جلسه دوره جدید کمیسیون
جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق ایران به منظور بررسی پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم