برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

سرویس بلادرنگ ضبط ویدیویی وبینار در لحظه نگار

لحظه‌نگار یکی از استارتاپ‌های ایرانی پخش زنده آنلاین رویداد و مراسم است که از سال‌ها پیش در ابتدای ظهور لایو استریم بر بستر وب فعالیت خود را آغاز کرده و طی یک سال گذشته همزمان با پاندمی کرونا توانسته به رشد چشم‌گیری برسد.

 

در این رابطه امیرحسین فقیهی هم‌موسس و مدیرعامل این استارتاپ می‌گوید طی این دوران قابلیت‌های جدیدی را به لحظه‌نگار اضافه کرده‌اند. قابلیت ضبط خودکار تمام رویداد با کیفیت اچ دی و انتشار آن بلافاصله پس از پایان مراسم در سایت لحظه‌نگار از قابلیت‌های کلیدی و جدید این سرویس است که فقیهی بر آن تاکید دارد.

 

فقیهی می‌گوید هم‌زمان با ظهور مفهوم پخش زنده بر بستر شبکه‌های اجتماعی همچون پریسکوپ توییتر در آن زمان و سپس لایو اینستاگرام، آنها به فکر ساخت و توسعه یک سرویس بومی در این حوزه بوده‌اند. در ابتدا لحظه‌نگار با ایده پخش زنده رویداد متولد شد، اما طی این سال‌ها با ظهور رقبا و تحول‌هایی که در این عرصه رخ داد، این استارتاپ تغییراتی در سرویس خود اعمال کرد و آن را منطبق با نیازهای کاربر وفق داد؛ به گونه‌ای که به گفته مدیرعامل این سرویس اکنون لحظه‌نگار تمامی ابزار و امکانات پخش زنده یک مراسم را به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان ارایه می‌دهد.

 

با شیوع گسترده کرونا و تغییرات ناشی از آن در محیط‌های کاری، بسیاری از شرکت‌ها مدل فعالیت خود را تغییر دادند، جلسات آنلاین شد و حجم عمده‌ای از نشست‌ها و رویدادهای حضوری پیشین، مجازی برگزار می‌شود. در چنین فضایی سرویس‌های مختلف بومی طی یک سال گذشته جان گرفتند و رشد پرشتابی را در کسب‌وکار خود تجربه کردند. موضوعی که مدیرعامل لحظه‌نگار آن را تایید می‌کند و می‌گوید به این منظور به صرفه‌ترین سیاست‌گذاری دریافت کمیسیون را انتخاب کرده‌اند. «لحظه‌نگار تنها ۷ درصد از محل فروش بلیت رویداد آنلاین و ۳۰ درصد از فروش رویداد غیرآنلاین (بازپخش) دریافت می‌کند و رقمی افزوده بابت مالیات اخذ نمی‌شود.» لحظه‌نگار امکان پرداخت ارزی نیز برای کاربران خارج از کشور دارد.

 

به گفته مدیرعامل لحظه‌نگار کلیه سرویس‌های این شرکت برای مدارس و دانشگاه‌ها ۵۰ درصد تخفیف دارد. همچنین مدل محاسبه سرویس‌ها به صورت Pay As You Go است؛ سیستم براساس مصرف از اعتبار مشترک کم می‌کند.

 

لایو استریم، اتاق مجازی، دعوت‌نامه برای حضور افراد خاص، رای‌گیری و ضبط برنامه قابلیت‌های متنوع لحظه‌نگار است که آن را از دیگر رقبایش متمایز می‌کند. به گفته فقیهی ایونت‌ها چه لایو استریم یا وبینار با کیفیت HD ضبط می‌شوند و فایل آن بلافاصله در اختیار برگزارکننده قرار می‌گیرد. موضوعی که برای رویدادهایی که فیلمبرداری می‌شوند بسیار حائز اهمیت است، زیرا تبدیل کردن و انتقال فایل فیلم مراسم زمانبر است، اما لحظه‌نگار بلافاصله پس از پایان رویداد آن را روی وب به مشتری ارایه می‌دهد.

 

یکی دیگر از قابلیت‌های لحظه‌نگار به گفته مدیرعامل آن امکان ارسال دعوت‌نامه و حضور افراد خاص در یک جلسه با استفاده از تعریف شماره تلفن‌همراه‌شان است؛ برای مثال سهامداران یک شرکت می‌توانند در جلسه مجمع با شماره موبایل خود که پیش‌تر در سیستم تعریف شده شرکت کنند و مدیریت جلسه برای برگزارکننده آسان‌تر باشد.

 

فقیهی در توصیف لحظه‌نگار می‌گوید این سرویس یک رسانه‌ جدید است که هر شخصی از طریق آن می‌تواند تلویزیون شخصی خودش را راه‌اندازی کند، مخاطبان خودش را داشته باشد و از فروش محتوا کسب درآمد کند.

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی