مدیرعامل ایربی‌اندبی: دورکاری باعث ایجاد پدیده خانه‌های غیرمتمرکز شده است

برایان چِسکی، هم‌موسس و مدیرعامل پلتفرم اجاره اقامتگاه ایربی‌اندبی (Airbnb) در رشته توییتی خبر داد قصد دارد تا محل کار خود را ترک کند و از این پس هر چند هفته یکبار در یک شهر جدید در یکی از خانه‌های ایربی‌اندبی اقامت کند.

او در توضیح تصمیم خود اینگونه بیان کرده است که به نظرش پاندمی کرونا بزرگترین تغییر را در مورد نحوه سفر کردن بشر از زمان آغاز نخستین پروازهای تجاری تاکنون ایجاد کرده است. چسکی در توییت خود نوشت: «برای نخستین بار میلیون‌ها انسان می‌توانند هر جایی از کره خاکی زندگی و کار کنند. دورکاری بسیاری از مردم را از حضور روزانه در دفتر یا محل کارشان بی‌نیاز کرده است.»

در رشته توییت مدیرعامل ایربی‌اندبی آمده است: «آمار و اطلاعات ما در Airbnb نشان می‌دهد در فاصله دو ماهه از جولای تا سپتامبر سال جاری، ۱ اقامت از هر ۵ اقامت رزرو شده در ایربی‌اندبی برای مدت زمان اقامت یک ماه یا بیشتر بوده است. و نیز نیمی از رزروها برای اقامت یک هفته و بیشتر بوده است.» بنا بر اعلام چسکی در سال گذشته یک صد هزار مسافر ایربی‌اندبی اقامت ۳ ماه و بیشتر را در این پلتفرم رزرو کرده‌اند.

او می‌افزاید: به نظرم در سال ۲۰۲۲ بارزترین ترند سفرها مربوط به مسافرت‌هایی طولانی است که افراد برای هفته‌ها، ماه‌ها و حتی یک فصل به سفر می‌روند.

به اعتقاد برایان چسکی مردم بیشتری ترجیح خواهند داد تا خارج از منزل زندگی کنند و برخی نیز به جای اجاره بلندمدت یک خانه در شهر اقامت خود، از اقامت‌های طولانی موقت در شهرهای مختلف دنیا استفاده خواهند کرد.

چسکی می‌افزاید کم کم رقابتی در میان شهرها و کشورها آغاز می‌شود و آنها می‌کوشند تا افراد دورکار را برای اقامت‌های نسبتا طولانی به سوی خود جذب کنند که منجر به توزیع دوباره نیروی انسانی در نقاط مختلف دنیا می‌گردد.

مدیرعامل ایربی‌اندبی در انتها از این پدیده با عنوان “خانه غیرمتمرکز” یاد می‌کند که هویت سفر را نیز دستخوش تحول می‌کند.

برایان چسکی علت تصمیم خود را از نزدیک تجربه کردن این پدیده و نیز ساخت تجربه‌ای بهتر برای کاربران Airbnb عنوان کرده است.

شرکت ایربی‌اندبی سال گذشته توانست پس از ۱۲ سال فعالیت که به عنوان یک پلتفرم مارکت‌پلیس اجاره موقت اقامتگاه فعالیت می‌کند، با ارزش ۷۵ میلیارد دلار وارد بازار بورس آمریکا شود.

link

مطالب مرتبط

سرآواخبرهاگزارش و تحلیل

تعطیلی کارخانه نوآوری آزادی؛ مدیرعامل سرآوا: امیدوار بودیم مذاکره معاونت علمی به نتیجه برسد

براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مکان را به مستاجران آن
براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه…

کارخانه نوآوری آزادی تا ۳۰ روز دیگر تعطیل می‌شود

شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مرکز را به مستاجران آن داده است و کارخانه باید در
شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه…

فرزین فردیس: «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» یک پنجره فرصت جهانی است

طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق بازرگانی تهران به تازگی مطرح شده است. فرزین فردیس، عضو هیات رییسه
طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق…
خبرهااقتصاد دیجیتال

جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران؛ پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد» بررسی شد

جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق ایران به منظور بررسی پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد» برگزار شد. در نخستین جلسه دوره جدید کمیسیون
جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق ایران به منظور بررسی پیش‌نویس «نقشه راه دانش‌بنیان شدن…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم