نگاهی به عملکرد پلتفرم بقراط در سال ۱۴۰۰

نشست خبری ارائه گزارش سالیانه پلتفرم آنلاین سلامت بقراط به همراه ارائه نگاهی بر لزوم استفاده از پرونده های الکترونیک در سطح دنیا، روز سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ در خانه کارمان برگزار شد.

در این رویداد علاوه بر اصحاب رسانه، مدیران و فعالان حوزه سلامت دیجیتال نیز جهت هم افزایی، مذاکرات B2B و شبکه سازی حضور داشتند.

در ابتدای این نشست، پگاه جهانخواه، بنیانگذار و مدیرعامل استارتاپ هلسا در خصوص وضعیت رقابتی سامانه های سلامت دیجیتال در سطح دنیا به سخنرانی پرداخت.

وی پایان نامه خود در مورد همین موضوع را در دانشگاه کارآفرینی سوئد ارائه داده بود و پس از بررسی دقیق این سامانه ها در سراسر دنیا، مزیتهای استفاده آنها در دو ساید پزشک و بیمار را در این ارائه تشریح کرد.

پس از آن رضا دفاعی، رئیس هیئت مدیره و مدیر فنی پلتفرم آنلاین سلامت بقراط به بیان چگونگی شکل گیری بقراط پرداخت، دفاعی گفت: «زمانیکه بر سیستم های HIS بیمارستان میلاد تمرکز میکردیم، نیاز سیستم های مدیریت مطب بین پزشکان را رصد کردیم و به فکر طراحی بقراط افتادیم».

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط در سال ۱۳۹۶ پا به عرصه سلامت کشور گذاشت. این پلتفرم که با هدف ارائه راهکارهای کاربردی و سنجیده در جهت مدیریت هر چه بهتر مطب ها و مراکز درمانی متولد شده با امکاناتی نظیر سیستم مالی، پرونده الکترونیک، سرویس مشاوره آنلاین پزشک و بیمار و… باعث بهبود فرآیند ویزیت و درمان و سهولت کار پزشکان و منشی ها خواهد شد.

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط، تا به امروز به صورت بوت استرپ و بدون جذب سرمایه به رشد چشمگیری در عرصه سلامت دیجیتال دست یافته است که نسبت به رقبای خود نقطه قوت بزرگی دارد. این پلتفرم آنلاین سلامت در سال گذشته فیچرهای نمودارهای رشد کودک، ۱۵ آیتم پرونده الکترونیک سلامت، ریدیزاین اغلب بخشها و…. را به سامانه اضافه کرده است.

در ادامه این گفتگو، مهرشاد تیموری، مدیرعامل پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با اشاره به رشد منابع انسانی بقراط که در ۱۴۰۰ به ۳۵ نفر رسیده، گفت: «قطعا پاندمی کرونا، در سال ۱۳۹۹ به رشد سامانه های سلامت دیجیتال کمک به سزایی کرد، اما در ۱۴۰۰ این عملکرد تیم بقراط بود که شاهد این رشد هستیم».

وی پس از قدردانی از تیم پویای خود به عنوان مدیرعامل مجموعه افزود: «ما امسال علاوه بر پرونده الکترونیک، ویزیت آنلاین و نوبتدهی، تمرکز خود را بر خدمات نسخه معطوف کردیم و توانسته ایم در استانهای تهران، البرز، خوزستان، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، مازندران، آذربایجان شرقی، کرمان، گیلان و… خدمات خود را ارائه دهیم ».

تیموری پس از این اشاره از رونمایی از خدمات نسخه به صورت جامع تر ورود به بازار سلامت همراه را اولویت سال آینده خواند و اضافه کرد: «کاربران پلتفرم آنلاین سلامت بقراط در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۴۰درصد رشد داشتند، همچنین امسال توانستیم بیش از ۳ سال (یعنی ۲۶۲۸۰ ساعت) ویزیت آنلاین را در بقراط میزبانی کنیم و تعداد پزشکان سامانه را به بیش از ۶۰۰درصد افزایش دادیم».

لازم به ذکر است که طی آمارهای منتشر شده از بقراط، این استارتاپ تا کنون توانسته با صرفه جویی ۸.۸ میلیون کاغذ حدود ۱۱۱۰ درخت را نجات دهد.

link

مطالب مرتبط

خبرهاگزارش و تحلیل

گزارش عملکرد پلتفرم آنلاین سلامت بقراط در سال ۱۴۰۱: ۹۲ درصد رشد در ویزیت آنلاین و حضوری

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با رشد کل ویزیت آنلاین و حضوری، رشد ۹۲ درصدی را در سال ۱۴۰۱ رقم زده است. رشد ۲۸۳ درصدی در حوزه نسخه نویسی الکترونیک و همچنین رشد جذب ۴۳ درصد
پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با رشد کل ویزیت آنلاین و حضوری، رشد ۹۲ درصدی را در…
خبرهاگزارش و تحلیل

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار «بقراط»: توسعه زیرساخت اینترنت، ضرورت توسعه سلامت دیجیتال است

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت برای توسعه حوزه سلامت دیجیتال، اختلال اینترنت و چالش‌های دسترسی به اینترنت
مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت برای توسعه حوزه…
خبرها

کاهش قابل توجه ثبت نسخه الکترونیکی در یک هفته گذشته

در حالی که بیش از ۵ ماه از زمانی که محدود سازی اینترنت در ایران شکل گرفت می‌گذرد؛ نه تنها بهبودی در وضعیت ایجاد نشده که حتی میزان کندی اینترنت روز به روز بیشتر
در حالی که بیش از ۵ ماه از زمانی که محدود سازی اینترنت در ایران شکل…
خبرها

گزارش بقراط؛ تاثیر قطعی و کندی اینترنت بر حوزه سلامت آنلاین دیجیتال

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط به عنوان یک پلتفرم کامل در حوزه خدمات پزشکی آنلاین با ارائه گزارشی آماری از تاثیرات منفی کاهش سرعت اینترنت به بررسی سیر نزولی و کاهش
پلتفرم آنلاین سلامت بقراط به عنوان یک پلتفرم کامل در حوزه خدمات پزشکی آنلاین با ارائه…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم