بقراط از راه‌اندازی بیمارستان پیشرفته مجازی خبر داد

استارتاپ سلامت الکترونیک «بقراط» از تاسیس بیمارستان مجازی خبر داد که تمام فرآیندهای یک بیمارستان با پتانسیل مجازی شدن را داراست.

 

حضور دو ساله بقراط در نمایشگاه جیتکس دوبی و دیگر ایونت های بین المللی باعث شد تا این ایده تقویت شود و صحبت های بسیار جدی در خصوص گسترش در برخی کشور های عربی و اروپایی انجام شود. 

 

بقراط این چشم انداز را به عنوان اهداف سال جاری دنبال می کند و به صورت جدی در حال گسترش هوش مصنوعی در فرایندها و تشخیص ها و ورود به حوزه mHealth و digitalHealth است. این موارد از پایه های شکل گیری بیمارستان مجازی هستند. 

 

به عبارتی بقراط، در حال راه اندازی شکل های جدیدی از ارتباط پزشک و بیمار است، به گونه ای که به عنوان یک دستیار هوشمند و قابل اعتماد همواره مراقب سلامتی و روند درمان بیمار باشد.

 

شرکت داده کاوان امیرکبیر در سال ۹۲ توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با هدف طراحی و تولید نرم افزار های تحت وب ثبت گردید. پس از آماده سازی چندین نرم افزار برای سازمان ها و شرکت های مختلف، به سفارش بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد طراحی سیستم هوشمند مدیریت اطلاعات بیمارستان (HIS) انجام شد و همزمان وبسایت و سیستم های نوبت دهی اینترنتی آن بیمارستان راه اندازی شد. 

 

حضور ۴ ساله این شرکت در حوزه بهداشت و سلامت کشور باعث شد تا بنیانگذاران به دغدغه های پزشکان، منشی ها و بیماران و ضعف آی تی در این حوزه پی ببرند. در سال ۹۶ ایده بقراط با هدف حذف فرایند های کاغذی، نظم دهی به مطب، دسترسی در هر زمان و مکان با هر دستگاه به پرونده بیماران در ذهنشان شکل گرفت و پس از ۵ سال توانستند به کاملترین پلتفرم آنلاین در حوزه سلامت تبدیل شوند، و در حال حاضر نقش به سزایی در حذف دفترچه های کاغذی بیمه و نسخه نویسی الکترونیک تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایفا می‌کنند.

 

در زمان شروع فعالیت بقراط سامانه های دیگری نیز در زمینه مدیریت مطب فعالیت می‌کردند، اما تحلیل و پیاده سازی دقیق فرایندها توسط بقراط، ظرافت در طراحی و زیبایی سامانه، پویایی آن و آپدیت های به موقع و کاربردی، پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روزه هفته و رایگان و بسیاری موارد دیگر باعث شد تا استقبال مناسب تری از بقراط شود بالاخص توسط پزشکان مطرح در کشور، و همین موارد منجر به خروج برخی رقبا از بازار مدیریت مطب گردید.

 

اغلب استارتاپ های سلامت دیجیتال از آغاز کار خود تصمیم گرفتند تا با پیوستن به سوپراپلیکیشن ها و یا جذب سرمایه کسب و کار خود را توسعه دهند و این در حالی بود که بقراط با فعالیت در مراکز درمانی و کشف نیاز بازار پزشکان بدون جذب سرمایه و کاملا بوتسترپ توانست در سال اول نقطه سر به سر را رد کند.

 

کرونا و شروع نسخه نویسی الکترونیک در کشور بی تاثیر نبوده، اما نقطه عطف بقراط در سال ۹۹ و با تغییر استراتژی، بازنگری فرایندها و ساز و کار فروش شکل گرفت.

 

در حوزه سلامت و درمان کشور چند دستگی وجود دارد، وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی، نظام پزشکی و بیمه سلامت هر کدام قوانین خود را دارند و اتفاق نظری در این بین وجود ندارد. حتی با وجود گذشت این سال ها از همه گیری ویروس کرونا، همچنان قوانین شفافی بابت پزشکی از راه دور وجود ندارد، چه برسد به نسخه نویسی الکترونیک که عمری از شروع آن نمیگذرد.

link

مطالب مرتبط

خبرهاگزارش و تحلیل

گزارش عملکرد پلتفرم آنلاین سلامت بقراط در سال ۱۴۰۱: ۹۲ درصد رشد در ویزیت آنلاین و حضوری

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با رشد کل ویزیت آنلاین و حضوری، رشد ۹۲ درصدی را در سال ۱۴۰۱ رقم زده است. رشد ۲۸۳ درصدی در حوزه نسخه نویسی الکترونیک و همچنین رشد جذب ۴۳ درصد
پلتفرم آنلاین سلامت بقراط با رشد کل ویزیت آنلاین و حضوری، رشد ۹۲ درصدی را در…
خبرهاگزارش و تحلیل

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار «بقراط»: توسعه زیرساخت اینترنت، ضرورت توسعه سلامت دیجیتال است

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت برای توسعه حوزه سلامت دیجیتال، اختلال اینترنت و چالش‌های دسترسی به اینترنت
مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت برای توسعه حوزه…
خبرها

کاهش قابل توجه ثبت نسخه الکترونیکی در یک هفته گذشته

در حالی که بیش از ۵ ماه از زمانی که محدود سازی اینترنت در ایران شکل گرفت می‌گذرد؛ نه تنها بهبودی در وضعیت ایجاد نشده که حتی میزان کندی اینترنت روز به روز بیشتر
در حالی که بیش از ۵ ماه از زمانی که محدود سازی اینترنت در ایران شکل…
خبرها

گزارش بقراط؛ تاثیر قطعی و کندی اینترنت بر حوزه سلامت آنلاین دیجیتال

پلتفرم آنلاین سلامت بقراط به عنوان یک پلتفرم کامل در حوزه خدمات پزشکی آنلاین با ارائه گزارشی آماری از تاثیرات منفی کاهش سرعت اینترنت به بررسی سیر نزولی و کاهش
پلتفرم آنلاین سلامت بقراط به عنوان یک پلتفرم کامل در حوزه خدمات پزشکی آنلاین با ارائه…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم