انتخابات اتحادیه لغو شد، اتاق اصناف با دستور تفکیک مخالفت کرد

حواشی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی تمامی ندارد. این حواشی اکنون وارد فاز جدیدی شده و دو گروه در مقابل یکدیگر قد علم کرده‌اند؛ گروهی که منتقد سر سخت و مخالف فعالیت این اتحادیه به شکل سابق خود است و در مقابل گروهی دیگر با ریشه‌هایی از اعضای فعلی که در برابر دو شقه شدن یا انحلال احتمالی اتحادیه مقاومت می‌کند. تا این لحظه گروه اول وزنه سنگین‌تری را در اختیار داشته و توانسته تا حدود زیادی به اهداف خود برسد. آینده اتحادیه به شکل فعلی محتوم به شکست است و انتخابات آن نیز لغو شده و کماکان تغییر مثبتی به نفع گروه دوم در وضعیت رخ نداده است.

براساس تصمیمی که پیش‌تر گرفته شد، قرار بود روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ انتخابات هیات مدیره اتحادیه برگزار شود. با نامه‌ای که یکشنبه این هفته به ناگهان از سوی وزارت صمت با چراغ سبز وزیر، منتشر شد با تفکیک اتحادیه به ۲ اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی “توزیعی” و اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی “خدماتی” موافقت به عمل آمد. اعلام این خبر برگزاری انتخابات مورد انتظار را در هاله‌ای از ابهام قرار داد. هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور امروز با انتشار اطلاعیه‌ای بر حدس و گمان‌ها پایان داد. هیات عالی نظارت اعلام کرد انتخابات اتحادیه به دلیل دستور تفکیک آن، لغو شده است. متن اطلاعیه این مجموعه به شرح زیر است:

با عنایت به موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت با نامه معاون تجارت و خدمات وزارت متبوع مبنی بر تخصصی نمودن وظایف اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و تفکیک رسته‌های توزیعی و خدماتی کسب و کارهای مجازی، به علت افزایش و رشد فعالان این حوزه، لذا ضمن احترام به داوطلبین محترم و تمامی فعالین و اعضاء محترم اتحادیه به اطلاع می‌رساند، جهت انجام تشریفات قانونی موضوع، برگزاری انتخابات اتحادیه مذکور در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه لغو می‌گردد.

شایان ذکر است دبیرخانه هیات عالی نظارت مطابق دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اسرع وقت تشریفات و مراحل قانونی تفکیک را طی می‌کند، تا با مشارکت حداکثری اعضاء این حوزه نوپا و مهم صنفی، انتخابات برگزار و با انتخاب هیات مدیره اتحادیه های تخصصی کشوری، زمینه انجام وظایف قانونی و نظارت بر عملکرد اعضاء جهت رشد و پویایی کلیه صنوف و شرکتهای دانش بنیان فعال در این عرصه، بیش از پیش فراهم شود.

لحظاتی پیش اتاق اصناف ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت صریح خود را با تفکیک اتحادیه به دو اتحادیه مجزا اعلام کرد. اتاق اصناف در نامه خود این موضوع را عنوان کرده که کسب‌وکارهایی که به صورت واقعی در فضای فیزیکی فعالیت می‌کنند و از فضای مجازی به عنوان تکمیل کننده فضای کسب‌وکار خود بهره می‌برند، دیگر نیازی به دریافت جواز کسب از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی ندارند.

با وجود لغو شدن انتخابات، ائتلاف «تاد» قرار است شنبه هفته آینده نشست خبری با موضوع پاسخ به پرسش‌ها در مورد مسائل اخیر اتحادیه برگزار کند. این نشست به صورت مستقل توسط اتحادیه برگزار خواهد شد. ائتلاف تاد (توسعه اقتصاد دیجیتال) متشکل از شرکت‌هایی همچون دیوار و اسنپ، ائتلافی است که به‌منظور شرکت در انتخابات دور دوم هیات مدیره اتحادیه شکل گرفته است.

link

مطالب مرتبط

خبرها

درخواست انجمن تجارت الکترونیک تهران به برگزاری هر چه سریع‌تر انتخابات اتحادیه

انجمن تجارت الکترونیک تهران، در نامه‌ای سرگشاده، از مسئولان مربوطه و نهادهای مسئول خواست تا زمینه برگزاری هر چه سریع‌تر انتخابات اتحادیه کسب وکارهای مجازی را
انجمن تجارت الکترونیک تهران، در نامه‌ای سرگشاده، از مسئولان مربوطه و نهادهای مسئول خواست تا زمینه…
سرآواخبرهاگزارش و تحلیل

تعطیلی کارخانه نوآوری آزادی؛ مدیرعامل سرآوا: امیدوار بودیم مذاکره معاونت علمی به نتیجه برسد

براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مکان را به مستاجران آن
براساس بیانیه‌ای که پنج‌شنبه یازدهم آبان ۱۴۰۲ شرکت هم‌آوا منتشر کرد، شرکت آما، مالک ملک «کارخانه…

کارخانه نوآوری آزادی تا ۳۰ روز دیگر تعطیل می‌شود

شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه سی روزه برای تخلیه این مرکز را به مستاجران آن داده است و کارخانه باید در
شرکت هم‌آوا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت آما، مالک ملک «کارخانه نوآوری آزادی» فرجه…

فرزین فردیس: «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» یک پنجره فرصت جهانی است

طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق بازرگانی تهران به تازگی مطرح شده است. فرزین فردیس، عضو هیات رییسه
طرح شکل‌گیری «اتحادیه همکاری‌های دیجیتال خاورمیانه» از سوی فعالان بخش خصوصی کشور و با تلاش اتاق…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم