برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

استارت‌آپ قسطا از فینووا جذب سرمایه کرد

استارت‌آپ قسطا موفق به جذب سرمایه از فینووا شد. قسطا، یکی از بازیگران حوزه لندتک برای دسترسی به منابع مالی است که فعالیت خود را از سال ۹۷ در دانشگاه شریف آغاز کرده است.

 

مریم‌نجفی، مدیرعامل فینووا، با اشاره به اهداف سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ قسطا گفت: فینووا زیرمجموعه شرکت ارتباط فردا است که بازوی نوآوری بانک آینده است و ماموریت ما در فینووا توانمندسازی استارت‌آپ‌هایی است که با بکارگیری فناوری و راه‌حل‌های نوآورانه کیفیت زندگی مالی مردم را ارتقا می‌دهند. با توجه به سیاست‌های کلان بانک آینده، منابع خوبی به حوزه تسهیلات اختصاص داده شده است، به همین دلیل یکی از استراتژی‌های ما نیز تقویت کسب‌و‌کارهایی است که شرایط اعطای تسهیلات خرد را فراهم می‌کنند و می‌توانند در این شرایط اقتصادی کمک حال مردم باشند.

 

مدیرعامل فینووا در ادامه به حوزه‌های فین‌تک که مورد تمایل این شرکت برای سرمایه‌گذاری است اشاره کرد و گفت: در شرایطی قرار داریم که با رکود تورمی مواجه هستیم و عملا تمرکز روی استارت‌آپ‌هایی که خدماتی را در دسته لندتک و بعد از آن در حوزه اعتبار ارائه می‌کنند، برای فینووا جذاب است. علاوه بر این تیم قسطا نیز روی این موضوع کاملا مسلط و توانمند است و این دلایل، سرمایه‌گذاری روی قسطا را برای فینووا جذاب کرده است. همچنین قسطا یکی از بازیگران اصلی حوزه لندتک است و می‌تواند این بخش را نیز در پورتفو فینووا تکمیل کند.

 

مریم نجفی با اشاره به چرخه کامل خدمات قابل ارائه به کسب‌وکارهای نوپا در مجموعه فینووا گفت: فینووا یک مرکز نوآوری با دپارتمان‌ها و بخش‌های مختلف است و به غیر از بحث فضای کار اشتراکی، در بخش سرمایه‌گذاری از مرحله بذری تا مراحل بعدی را پوشش می‌دهد. ما می‌توانیم استارت‌آپ‌هایی که در مرحله ایده هستند را در آزمایشگاه فین‌تک فینووا پذیرش کنیم، استارت‌آپ‌هایی که به مرحله بذری رسیده‌اند نیز می‌توانند وارد شتابدهنده فینووا شوند و پس از آن سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای تامین مالی کسب‌وکارهای نوپا است. در حال حاضر استارت‌آپ‌های ارزشمندی مانند اتاقک، وندار، لندو، پینکت و همراه‌کارت در سبد سرمایه‌گذاری فینووا قرار دارند.

 

مریم نجفی، مدیرعامل فینووا

 

قسطا توسط دو هم‌بنیانگذار ایجاد شد و اکنون یک تیم ۲۰ نفری است که قصد دارد دسترسی مردم به منابع مالی را تسهیل کند. محمدرضا آشتیانی هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل قسطا با اشاره به وضعیت حوزه لندتک در کشور گفت: طبق آمار رسمی ۳۰ درصد افراد در کشور تا کنون هیچ نوع وامی دریافت نکرده‌اند و این نشان می‌دهد دسترسی به منابع مالی وضعیت مطلوبی ندارد در حالی که لازمه پیشرفت در وضعیت تورمی اخذ تسهیلات است زیرا در این شرایط پس‌انداز عملا پاسخگو نیست.

 

آشتیانی در ادامه به برتری‌های قسطا اشاره کرد و با تاکید بر دستاوردهای فنی این شرکت گفت: فرآیند اعتبارسنجی ما از هوش مصنوعی استفاده می‌کند که باعث می‌شود اعتبارسنجی طی چندساعت انجام شود. مزیت بعدی قسطا سرعت و سهولت دریافت تسهیلات است که با حداقل مدارک و تضامین انجام می‌شود و از لحظه ورود مشتری به سایت تا زمانی که تسهیلات اختصاص داده شود به طور متوسط حدود ۵ روز طول می‌کشد. علاوه بر تمام این موارد مشتری تسهیلات را در قالب قسطاکارت دریافت می‌کند که در هر فروشگاه آنلاین و آفلاینی می‌توان از آن استفاده کرد. در این شرایط مشتری قیمت بهتری دریافت می‌کند ضمن اینکه یک سری حوزه‌های کالایی و خدماتی اساسا فروش آنلاین ندارند و قسطاکارت این مشکل را حل می‌کند.

 

مدیرعامل قسطا در مورد تجربه همکاری با فینووا گفت: فارغ از درک شرایط استارت‌آپی قسطا توسط فینووا، این دوره سرمایه‌گذاری علیرغم اعداد و ارقامی که داشت، خیلی سریع انجام شد. ضمن اینکه بانک آینده اکوسیستم خوبی را تشکیل داده که فینووا هم قسمتی از آن است و حضور در این اکوسیستم برای ما ارزشمند است. آشتیانی در ادامه با اشاره به چشم‌انداز این شرکت گفت: یکی از اهداف این همکاری گسترش اعطای تسهیلات خرد برای خرید کالا است. در دنیا این موضوع از طریق کارت‌های اعتباری انجام می‌شود و عملا پشتیان مالی افراد کارت اعتباری است. تفاوت بزرگ کارت اعتباری با تسهیلات این است که اعتبار همواره در اختیار شما است و هر زمان که بخواهید می‌توان از آن استفاده کرد. چشم انداز ما این است که بتوانیم اولین کارت اعتباری خصوصی ایران را ایجاد کنیم و من فکر می‌کنم این موضوع در هوش مالی افراد جامعه و کیفیت زندگی آنها اثر جدی خواهد گذاشت.

 

فینووا (Finnova) به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده است و در حال حاضر یکی از بازیگران اصلی در اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری کشور است. این مرکز خدمات خود را در چهار بخش فضای کار اشتراکی، سرمایه‌گذاری متمرکز بر حوزه فین‌تک، آزمایشگاه فین‌تک و مرکز شتابدهی ارایه می‌دهد.

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی