گزارش پنل «از حباب تا اثربخشی اقتصادی استارتاپ‌ها» نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲

در نخستین روز برگزاری نمایشگاه اینوتکس 2022 در پارک فناوری پردیس، رویداد استیج این نمایشگاه میزبان برگزاری پنل با موضوع از حباب تا اثربخشی اقتصادی استارتاپ‌ها بود.

 

رادمان ربیعی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری فیروزه، فعالیت‌های کارآفرینی و نوآوری را برای تمامی اقشار جامعه ضروری خواند و گفت: «ارزش آفرینی دیگر به شیوه سنتی امکان پذیر نیست و افراد می‌توانند تنها با داشتن امکانات اولیه یک کسب و کار کوچک محلی را آغاز کنند».

 

در ادامه این پنل سید حسین نبوی، بنیان‌گذار و رییس هیات مدیره شرکت ایلیا، یکی از چالش‌های پیش روی مدیران و کارآفرینان را از دست دادن نیروی انسانی خواند، موضوعی که رفع آن به عنوان یکی از چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور کشور مطرح است.

 

نبوی گفت: «دومین چالش اساسی نداشتن ارتباط با کشورهای مختلف است و این موضوع باعث محروم شدن کشور از سرمایه‌گذاران خارجی در کشور می‌شود و در انتها باعث از دست دادن نیروی متخصص خواهد شد».

 

علی فیاض بخش، مدیرعامل شرکت سرآوا در این پنل راه نجات استارتاپ‌ها و تعامل با حاکمیت را ثبت قراردادهای برد برد عنوان کرد و گفت: «حل مسائل کوچک سازمان‌های بزرگ دولتی نقطه آغاز فعالیت و همکاری استارتاپ‌ها با حاکمیت خواهد بود».

 

وی ادامه داد: صنایع سنتی مرز بتنی دارند و اجازه ورود به آن‌ها بسیار سخت است و همین موضوع باعث می‌شود سرمایه‌گذاری در آن‌ها بسیار سخت شود. ما با داشتن چنین جایگاهی برای خلق ارزش در کسب‌وکارهای سنتی که اکثرا دولتی و حاکمیتی هستند باید با تعامل و گفتمان بتوانیم جایگاه خود را در سیستم  آنان پیدا کنیم.

link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پر بازدیدها

پادکست زوم