برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

رویداد دمودی دیجی‌نکست برگزار شد

رویداد دمودی دیجی‌نکست با هدف معرفی استارتاپ‌های این مجموعه و جذب سرمایه‌گذاران دیگر برگزار شد. دیجی‌نکست بازوی نوآوری گروه دیجی‌کالاست که در استارتاپ‌های زنجیره ای‌کامرس سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

در طی این مراسم پنلی با عنوان «چالش نوآوری در کسب‌وکارهای اینترنتی» با حضور مدیران دیجی‌کالا و مدیرعامل جوانه و رییس هیات مدیره پادرو برگزار شد.

 

حمید محمدی، مدیرعامل دیجی‌کالا در این پنل گفت: به جز چندین کسب‌وکار اینترنتی با میلیون‌ها کاربر، بیزینس‌هایی در این ابعاد نداریم که روی کسب و کارهای کوچکتر سرمایه‌گذاری کنند. دیجی‌کالانکست با ایده سرمایه‌گذاری روی زنجیره ارزش دیجیکالا شکل گرفت.

 

سهیل مقدم، معاون تکنولوژی دیجی‌کالا گفت برای اسکیل کردن از ۴ سال پیش پلتفرم دیجی‌کالا را متحول کردیم. مقدم بیان کرد: آینده‌ای که برای دیجی‌کالا می‌بینیم این است که شبیه به lego شود و هر بخش پلتفرم بتواند سرویس‌های مختلف بگیرد.

 

محمود کریمی، رییس هیات مدیره استارتاپ پادرو گفت مشابه اقدامی که دیجی‌کالانکست انجام می‌دهد، شرکت‌هایی همچون گوگل و فیسبوک نیز درون‌شان دارند و برای سود رساندن به سهام‌داران‌شان روی نوآوری‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

در ادامه این پنل سعید محمدی، رییس هیات مدیره شرکت دیجی‌کالا در رابطه با موضوع مهاجرت نیروهای نخبه از کشور بیان کرد: من معتقدم مهاجرت فی نفسه اتفاق بدی نیست. ایران ناخواسته کشور بسته‌ای است و در جریان دنیا نیست. افرادی که می‌روند می‌توانند علم روز را به کشور بیاورند. جایی بد است که این افراد به وطن خود بازنگردند.

 

محمدی تصریح کرد: موضوع مهاجرت در دیجی‌کالا هم جدی است؛ اما به‌نظرم برای شرکت‌هایی که هنوز فرصت‌های خوبی برای کار کردن در ایران دارند، به نقطه‌ی بحرانی نرسیده است.

 

رییس هیات مدیره دیجی‌کالا در بخش پایانی صحبت‌هایش در رابطه با چالش‌های کسب‌وکارهای اینترنتی طی دوران اخیر اعلام کرد: مشکلی که داریم این است که امنیت سرمایه‌گذاری در کشور نداریم، وگرنه سرمایه در کشور وجود دارد.

 

ارایه استارتاپ‌ها

 

در بخش دیگری از این مراسم استارتاپ‌هایی که دیجی‌نکست در آنها سرمایه‌گذاری کرده به ارایه محصول خود پرداختند.

 

«روبات سایرس» محصول یکی از استارتاپ‌های دیجی‌نکست می‌تواند ۳۰۰ کیلوگرم بار را با سرعت ۲ متر بر ثانیه حمل کند. موسس این استارتاپ عنوان کرد اندازه بازار حوزه انبارداری به ۳۰ میلیارد دلار در دنیا می‌رسد. روزانه دیجی‌کالا و شرکت ملی پست ۱ میلیون بسته جابه جا می‌کنند.

 

زهرا رضوی از استارتاپ یوسیستنت گفت محصول‌شان یک اسپیکر هوشمند است که وظایفی همچون خواندن اخبار، پخش پادکست و مدیریت هوشمند خانه را به زبان فارسی انجام می‌دهد. به گفته رضوی فروش اسپیکرهای هوشمند در دنیا ۳۰ برابر شده و بیش از نیمی از آمریکایی‌ها از این نوع گجت‌ها در خانه‌شان دارند.

 

آیه غفرانی از استارتاپ کارپو گفت سامانه نظارتی کارپو را ایجاد کرده‌اند که در خودرو نصب می‌شود و از طریق آن می‌توان ناوگان شرکت را مدیریت کرد. غفرانی تصریح کرد این استارتاپ با تحلیل رفتار راننده به آنها رتبه می‌دهد و به شرکت‌ها در تصمیم‌گیری برای کنترل ناوگان کمک می‌کند.

 

فرزان فروغی‌فر از تیم دژینو گفت ۵۰ درصد هزینه مارکتینگ بسیاری از کسب‌وکارها در ایران در سال ۱۴۰۰ هدر رفته است. دژینو چنل‌های ترافیک وبسایت‌ها را بررسی می‌کند و ترافیک بی کیفیت را شناسایی می‌کند. این استارتاپ می‌تواند بهترین چنل‌ها برای تبلیغات را نیز معرفی کند.

 

مطالب مرتبط

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی