برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

عبور رامونا، بخش مسئولیت اجتماعی علی‌بابا از ۲۰ هزار دقیقه مشاوره فرزندپذیری

موسسه رامونا، یکی از خدمات مسئولیت اجتماعی شرکت سفرهای علی‌بابا اعلام کرد از آمار ۲۰ هزار دقیقه مشاوره رایگان در حوزه فرزندخواندگی عبور کرده است.

 

شرکت سفرهای علی‌بابا یکی از استارتاپ‌های مطرح کشور که چندی پیش از آمار موسسه سیمرغ، از بخش‌های مسئولیت اجتماعی خود گزارش داده بود، اخیراً اعلام کرده که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های مسئولیت اجتماعی‌اش به نام «رامونا»، از آمار ۲۰ هزار دقیقه مشاوره رایگان توسط متخصصین حوزه فرزندخواندگی عبور کرده است.

 

رامونا، موسسه‌ای اجتماعی است که خانواده‌های مشتاق و علاقه‌مند را از چالش‌های مراحل فرزندپذیری آگاه کرده و با مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های روان‌شناسی، حقوقی و مددکاری تلاش می‌کند تا امکان موفقیت در این فرآیند به حداکثر برسد.

 

فاطمه اشرفی، مدیر واحد مسئولیت اجتماعی علی‌بابا در رابطه با رامونا می‌گوید: «واحد مسئولیت اجتماعی علی‌بابا علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی در حوزه کسب‌وکار سازمان در قالب موسسه سیمرغ و تأمین سفر برای کودکان بیمار، در زمینه فرزندخواندگی رؤیایی بزرگ در سر داشت که به‌نوعی از دغدغه شخصی مؤسس علی‌بابا، مجید حسینی‌نژاد سرچشمه می‌گیرد. این رؤیا امروز در قالب یک مجموعه منسجم به نام رامونا (به معنای نگهبان عاقل) با تسهیل فرزندخواندگی و ترویج فرهنگ آن، در مسیر تحقق است. هدف این موسسه بهره‌مندی همه کودکان از زندگی در خانواده سالم است.»

 

وی در رابطه با وجه تمایز این موسسه بیان داشت: «رامونا یک مجموعه حمایتی برای والدین فرزندپذیر است؛ به این معنی که از لحظه تولد ایده سرپرستی یک کودک در ذهن افراد تا زمانی که کودک وارد خانواده می‌شود و در ادامه، مراحل رشد، رامونا با انواع آموزش‌ها و مشاوره‌های حرفه‌ای توسط متخصصین گام به گام در کنار خانواده است. به‌علاوه صدای رامونا، درگاهی است که والدین به صورت رایگان می‌توانند از متخصصین امر با بالاترین کیفیت مشاوره رایگان دریافت کنند.»

 

رامونا با به‌کارگیری متخصصین حوزه فرزندخواندگی، موفق شده تا در طول ۳ سال فعالیت خود، امکان تشخیص زودهنگام مشکلاتی چون افسردگی پس از فرزندپذیری در والدین، اختلال پردازش حسی، کمبود توجه و بیش‌فعالی در کودکان پذیرفته‌شده را  فراهم کند. به‌این‌ترتیب شروع درمان موردنیاز، بدون فوت وقت انجام شده و رشد حسی کودکان به تأخیر نمی‌افتد.

 

به دلیل پیچیدگی‌های مقوله فرزندپذیری و چالش‌های بسیارش، خانواده‌ها در هر مرحله از این فرایند – از تصمیم‌گیری تا حضور کودک در خانواده و مسیر رشد – نیازمند حمایت، دریافت مشاوره یا افزایش آگاهی هستند. به گفته این موسسه، سه مأموریت اصلی رامونا در این مسیر، ۱- حمایت از والدین فرزندپذیر، ۲- فراهم کردن آموزش و افزایش آگاهی در خانواده یا مراکز شبه‌خانواده و ۳- تقویت و ترویج فرهنگ فرزندخواندگی تعریف شده است. به عبارت دیگر رسالت آنها، پوشش این فقدان بزرگ و تسهیل چالش‌های کلیدی مشابه برای خانواده‌ها است.»

 

خانواده‌های فرزندپذیر می‌توانند برای دریافت مشاوره، در روزهای زوج از ساعت ده صبح تا یک بعدازظهر با صدای رامونا به شماره ۷۷۷۵۷۲۹۴-۰۲۱ تماس بگیرند. به طور معمول در این مشاوره‌ها، موضوعاتی چون مسائل حقوقی و قانونی مرتبط با فرزندپذیری،‌ فرزندپروری آگاه از آسیب، بیان حقیقت فرزندخواندگی، تسهیل ورود کودک به خانه، اختلالات روان‌شناختی کودکان و بزرگسالان مطرح می‌شود.

مطالب مرتبط

قطعی اینترنت ایران
دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی