برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

مدیرعامل تپسی: امسال را با ۸۰۰ میلیارد تومان فروش به پایان می‌رسانیم

براساس اطلاعیه معاونت نظارت بازار فرابورس ایران، شرکت «تپسی» به عنوان نخستین استارتاپ، سه‌شنبه ۲۴ خرداد وارد بازار دوم فرابورس خواهد شد.

 

بنابر اطلاعیه معاونت نظارت تعداد ۵۸ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۴۴۰ سهم شرکت پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس معادل ۵ درصد از سهام این شرکت عرضه اولیه می‌شود. تعداد کل سهام شرکت، یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۸۰۰ بوده و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی، یک میلیون و ۴۰۰ هزار سهم است.

 

میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپسی صبح امروز با حضور در تلویزیون اینترنتی بورسان گفت: الان به نقطه اوج حمل‌ونقل درون شهری رسیدیم. این حوزه هنوز خیلی خیلی کوچک است، منظورم اقتصاد دیجیتال و حمل‌ونقل است. چه از نظر عمق مصرف و چه از نظر توسعه جغرافیایی. ما هنوز در ابعاد سال ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ شرق آسیا هستیم. ما گسترش جغرافیایی تپسی را در زمان کرونا متوقف کرده بودیم. در این حوزه سرمایه‌گذاری نکردیم.

 

به گفته منشی پور الان اما شرایط متفاوت است؛ در همین یک ماه گذشته ۵ شهر جدید وارد شدیم. استقبال بسیار خوب بود. چون رقیب ما قبلا وارد شده بود برای ما ورود به شهرهای جدید کم هزینه‌تر بود.

 

مدیرعامل تپسی خبر داد این شرکت تا آخر سال حداقل وارد ۲۰ شهر جدید خواهد شد. به گفته منشی‌پور تپسی کمی هم از برنامه جلو است.

 

مدیرعامل تپسی بیان کرد این شرکت از هر سفر ۱۵ درصد کمیسیون دریافت می‌کند. «امسال را با حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان فروش به پایان می‌رسانیم. سال گذشته رقم فروش حدود ۲۶۶ میلیارد تومان بود.»

 

منشی‌پور ادامه داد: ما از روز اول شفاف بودیم، تقریبا همه شرکت‌های این حوزه شفاف هستند. هدف‌مان این است تا هر کسی سهامدار تپسی است اطلاعات ما را شفاف داشته باشد. تنها درآمد ما هم ۱۵ درصد کمیسیون هر سفر است.

 

به گفته مدیرعامل تپسی در دوران کرونا با اینکه رشد کردن سخت بود و باید نیروی انسانی‌مان را نصف می‌کردیم اما این کار را نکردیم. چون معتقدیم نیروی انسانی‌مان بسیار با ارزش است. حدود ۳۰ درصد هزینه‌های‌مان برای نیروی انسانی است. «بحث ما رشد پایدار است که بازار پر پتانسیلی در برابرمان است. ما می‌توانیم پرخرج باشیم یا اینکه با هزینه کم رشد کنیم. تاکنون هزینه‌های ما کاهشی بوده است.» پیش‌بینی ما این است تا همگام با رشد سودمان را هم چند برابر کنیم که کار دشواری است.

 

منشی‌پور در خصوص برنامه‌های تپسی برای مواجهه با چالش‌های مجامع بورسی گفت: ما از محل ارزش‌آفرینی درآمد خلق می‌کنیم. نگاه‌مان بلندمدت است. به نظرم سهامداری در تپسی موفق است که نگاه بلندمدت داشته باشد. ما نگاه بلند مدت برای ساخت شرکت‌مان داریم. ما یکی از بهترین تیم‌ها را داریم. تیمی که در کلاس جهانی است و در ایران هم آبدیده شده است. ما از قبل تمرین کردیم که به انواع سهامداران پاسخگو باشیم. مطمئنم سهام ما بازدهی خیلی خوبی برای سهامداران در سال‌های آینده خواهد داشت. ورود به بورس تپسی عملا ورود یک صنعت به بورس است و راه باز می‌شود. ما مسیر خیلی روشنی را برای تپسی می‌بینیم. تپسی آینده چندین برابر تپسی امروز خواهد بود.

مطالب مرتبط

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی