برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

اسنپ اکسپرس

اسنپ اکسپرس دو دارک استور جدید افتتاح کرد

اسنپ اکسپرس به عنوان سرویس تحویل فوری کالاهای سوپرمارکتی اسنپ، اقدام به افتتاح دو دارک ‎استور جدید در شهر تهران کرده؛ یکی در خانی‌آبادنو تهران و دیگری در منطقه چیتگر. دارک‌استورها در واقع فروشگاه‌های تمام اینترنتی هستند که مشتری برای خرید کالا نیاز به حضور فیزیکی در آن‌ها ندارد. سفارش به صورت اینترنتی ثبت می‌شود و در بازه زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه به مشتری تحویل داده می‌شود. الان تعداد دارک‌استورهای اسنپ‌اکسپرس که به «اکسپرس‌مارکت» مشهور هستند در سطح شهر تهران به بیش از ۲۰ شعبه رسیده. در کنار این فروشگاه‌های غیرحضوری البته اسنپ‌اکسپرس بیش از ۱۳۰۰ شعبه فروشگاه زنجیره‎ای و سوپرمارکت را در ۸۶ شهر کشور تحت پوشش دارد که کالاهای سوپرمارکتی یا اصطلاحا زودمصرف را به دست مشتریان می‌رسانند.

 

حالا خرید این فروشگاه‎های اکسپرس‌مارکت چه مزیتی برای شهروندان دارد؟ نکته اول اینکه اکسپرس‌مارکت‌ها مستقیما ‎‎‎‎توسط اسنپ‌اکسپرس مدیریت می‌شوند. بنابراین شانس این برای شهروندان وجود دارد که کالاهای مختلف را با تخفیف‌های بیشتر و هزینه ارسال کمتر خریداری کنند. در وهله بعد، اینکه امکان ارسال کالا با سرعت بیشتر هم وجود دارد. مهم‌ترین مزیت اکسپرس‌مارکت‌ها اما تحت پوشش قرار دادن مناطق بیشتری از شهر است. یعنی در نقاطی که دسترسی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا فروشگاه‌های محلی خیلی راحت نیست، شعبه‌های اکسپرس‌مارکت‌ها تاسیس می‌شود به شهروندان سرویس‌دهی می‌کنند. همین الان شعبه‌های اکسپرس‌مارکت در محله‌هایی مثل تجریش، میرداماد، ملاصدرا، شریعتی و … فعال هستند. در شرق تهران اکسپرس‌مارکت رسالت و تهرانپارس وجود دارند و در غرب تهران اکسپرس‌مارکت‌ها در محله‌هایی مثل سعادت‌آباد و پونک و گیشا، مرزداران و … پراکنده هستند. الان هم که پای این فروشگاه‌ها به خانی‌آبادنو و چیتگر باز شده.

 

در دوران شیوع کرونا ایده راه‌اندازی دارک‌استورها از سوی خیلی از شرکت‌های معتبر بین‌المللی دنبال شد. از این راهکار هم استقبال خوبی به عمل آمد چون می‌توانست حضور فیزیکی در فروشگاه‌ها را در شرایط همه‌گیری کرونا به حداقل برساند. با این روش دیگری نه نیازی به اتلاف وقت بین قفسه‌های فروشگاه‌ها وجود دارد و نه معطل شدن در صف طولانی صندوق‎ها. مشتریان می‌توانند کالای مورد نیازشان را از روی اسنپ‌اکسپرس در دسته‌بندی‌های مشخص و با توضیحات کامل در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کنند. تاسیس اکسپرس‌مارکت خانی‌آباد و چیتگر می‌تواند خبر خوبی برای اهالی منطقه ۱۹ و ۲۲ تهران باشد. این دو محله یک تفاوت عمده دارند. خانی‌آبادنو یکی از محله‌های پرتراکم تهران است که جمعیت بیشتری را در فضای محدودتری درون خود جای داده اما در نقطه مقابل محله چیتگر در سطح تهران نسبت جمعیت به مساحت کمتری دارد. از این حیث ساکنان خانی‌آباد نو شاید با توجه به تراکم جمعیتی بالا، نیاز به فروشگاه‎های بیشتری برای تهیه مایحتاج زندگی داشته باشند و ساکنان محله چیتگر و منطقه ۲۲ به علت دور از دسترس بودن بسیاری از فروشگاه‌های محلی بتوانند از ظرفیت اکسپرس‌مارکت‌ برای کاهش تردد استفاده کنند.

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی