چرا سفر با اسنپ برای افراد زیر ۱۸ سال مجاز نیست؟

سفر با اسنپ یا دیگر تاکسی‌های اینترنتی بر اساس توافق بین کاربر مسافر، کاربر راننده و پلتفرم واسط انجام می‌شود و مثل هر توافق دیگری، طرفین ملزم به آگاهی از وظایف و حقوق متقابل یکدیگر و رعایت قوانین آن هستند.

 

اقدامات امنیتی اسنپ 

تاکسی اینترنتی اسنپ با ارائه‌ راه‌حل‌های فناوری‌محور و با در نظر گرفتن تمهیداتی تلاش می‌کند امنیت هر دو گروه از کاربرانش را ارتقا دهد. در همین راستا اسنپ تایید صلاحیت کاربران راننده خود را به ناجا سپرده، همچنین قابلیت «امنیت سفر» برای پیگیری فوری موارد اضطراری به اپلیکیشن اسنپ اضافه شده و از حدود یک سال پیش در همکاری با بخش روانشناسی اسنپ‌دکتر اجرای «تست روانشناسی برای ارتقای سلامت روان کاربران راننده اسنپ» را به صورت آزمایشی آغاز کرده است. 

 

آگاهی و مسئولیت کاربران راننده و مسافر

تامین امنیت سفرها، علاوه بر راهکارهای اسنپ، نیازمند همراهی هر دو گروه از کاربرانش است. کاربران مسافر و راننده با رعایت قوانین می‌توانند تکمیل‌کننده‌ اقدامات اسنپ باشند و به بهبود کیفیت سفر و حفظ امنیت آن کمک کنند. یکی از قوانینی که با شروع فصل تابستان نیازمند رعایت بیشتر است به محدودیت استفاده از این سرویس برای افراد زیر ۱۸ سال برمی‌گردد.

 

گاه راحتی، در دسترس بودن و امنیت تاکسی‌های اینترنتی نسبت به دیگر شیوه‌های حمل‌ونقل منجر می‌شود که والدین اولین انتخاب‌شان استفاده از این سرویس‌ها باشد. اما تمامی تاکسی‌های اینترنتی در دنیا از جمله اسنپ، در شرایط و قوانین‌شان به این مورد اشاره کرده‌اند که افراد زیر ۱۸ سال نه تنها اجازه ساخت حساب کاربری در این اپلیکیشن‌ها را ندارند، بلکه سفر بدون همراهی یک فرد بزرگسال برای آن‌ها ممنوع است. 

از طرف دیگر سوار کردن مسافر زیر ۱۸ سال برای کاربران راننده نیز ممنوع است و از آن‌ها خواسته شده از انجام چنین سفرهایی خودداری کنند و با انتخاب گزینه‌ مربوطه در بخش دلایل لغو سفر در اپلیکیشن، اسنپ را مطلع سازند.

 

دلایل ممنوعیت سفر برای افراد زیر ۱۸ سال

ممنوعیت سفر افراد زیر ۱۸ سال با اسنپ دلایل متعددی دارد؛ توانایی محدود‌ آن‌ها در استفاده از امکانات امنیتی اپلیکیشن، احتمال کم‌توجهی‌شان به رعایت موارد مهم امنیتی مثل مطابقت دادن مشخصات راننده و خودرو و مهم‌تر از همه قدرت تصمیم‌گیری و واکنش در شرایط اضطراری از جمله دلایل ممنوعیت سفر این افراد با اسنپ است. از سوی دیگر سفر فرد زیر ۱۸ سال بدون همراه، مسئولیت دوچندانی را به عهده‌ کاربر راننده می‌گذارد. با وجود اینکه تمامی رانندگان برای فعالیت در اسنپ از طرف پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا  تایید صلاحیت می‌شوند، مراقبت و محافظت از کودکان، نیازمند مهارت‌ و تجربه‌ای است که همه افراد از آن برخوردار نیستند.

از این رو، اسنپ به کاربرانش توصیه می‌کند، با وجود راحتی و در دسترس بودن و امنیت بیشتر سفر با تاکسی‌ اینترنتی، به هیچ‌عنوان از اسنپ برای رفت‌وآمد فرزند خود استفاده نکنند و در شرایطی که به دلیل مشغله زیاد نمی‌توانند کنار فرزندشان باشند، فرد بزرگسال و مورد اعتماد دیگری را با او همراه کنند.

در آخر باید به این نکته توجه داشت که اسنپ مانند سایر اپلیکیشن‌های رابط‌ کاربری، به طور مستقل امکان پیگیری قضایی موارد پیش‌آمده در سفر را ندارد و در صورت وقوع جرم، ابتدا طرفین باید به مقامات قضایی و انتظامی مراجعه کنند. در این مسیر، اسنپ در کنار کاربران خود خواهد بود و در روند رسیدگی به پرونده شکایات کاربران با مراجع قضایی و انتظامی همکاری خواهد کرد.

link

مطالب مرتبط

اسنپخبرها

شورای رقابت ایجاد انحصار اسنپ در جزیره کیش را رد کرد

شورای رقابت ادعای مطرح‌شده مبنی بر ایجاد انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی در منطقه آزاد کیش را رد کرد. در پی شکایت یکی از تاکسی‌های اینترنتی از شرکت اسنپ و
شورای رقابت ادعای مطرح‌شده مبنی بر ایجاد انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی در منطقه آزاد کیش…
اسنپخبرها

گزارش اسنپ از بورسیه‌ ۲ قهرمان ورزشی در طرح «مستقیم تا رویا»

اسنپ در دومین دوره اجرای طرح «مستقیم تا رویا»، در کنار افزایش مبلغ بورسیه به ۴۰۰ میلیون تومان، به طور همزمان دو کاربر راننده بااستعداد خود را بورسیه کرد. در طرح
اسنپ در دومین دوره اجرای طرح «مستقیم تا رویا»، در کنار افزایش مبلغ بورسیه به ۴۰۰…
اسنپخبرها

روز جهانی رفع خشونت علیه زنان؛ حمایت ۸۰۵ میلیونی اسنپ از خانه امن آتنا

اسنپ به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان نتایج ششمین طرح نیکوکاری خود را با عنوان «حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت» اعلام کرد. این طرح نیکوکاری با همکاری
اسنپ به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان نتایج ششمین طرح نیکوکاری خود را…
اسنپخبرها

اسنپ به یاد یکی از همکارانش در روستای بلسور علیا مدرسه تاسیس کرد

سال گذشته، اسنپ یکی از همکارانش از تیم فنی را در پی حادثه‌ای در ساختمان مرکزی این شرکت از دست داد. اسنپ، با نام و یاد این همکار از دست‌رفته، مدرسه‌‌‌‌ای در یکی از
سال گذشته، اسنپ یکی از همکارانش از تیم فنی را در پی حادثه‌ای در ساختمان مرکزی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم