«تپسی» مجوز افزایش سرمایه گرفت

تپسی موفق به اخذ مجوز افزایش سرمایه ۱۱۰ درصدی از محل آورده نقدی سهامداران شد. مبلغ افزایش سرمایه ۱۲۹ میلیارد تومان بوده و فرآِیند افزایش سرمایه با سلب حق تقدم سهامداران فعلی انجام خواهد شد.

 

در گزارش توجیهی افزایش سرمایه، مدیریت شرکت بیان کرده است که سرمایه فعلی تناسبی با فعالیت های جاری شرکت نداشته و به منظور رشد سهم بازار و سطح درآمد به نقدینگی بیشتر نیاز داریم.

 

اهداف اصلی  طرح افزایش سرمایه به شرح زیر ذکر شده است:

توسعه جغرافیایی و ورود به شهر های جدید ( ارائه خدمات به ۲۰ شهر جدید ) 
تمرکز یبشتر بر بازار شهر های فعلی 
راه اندازی مجدد تپسی لاین که در دوران کرونا متوقف شده بود ( امکان سفر دو تا سه مسافر که مبدا و مقصدشان در مسیر یک دیگر است ؛ مناسب کاربران حساس به قیمت. راه اندازی این طرح سبب کاهش ۳۰% هزینه مسافر و افزایش ۴۰% درآمد راننده می شود. )
توسعه زیر ساخت و شبکه مشتریان نرم افزار تپسی 

 

بر اساس برآورد های مدیریت با انجام افزایش سرمایه تعداد سفر های شرکت تا پایان سال ۱۴۰۱ مشابه عملکرد سال ۱۳۹۸ می شود (دوران قبل از کرونا). با انجام مخارج زیر ساختی و ورود به شهر های جدید در سال ۱۴۰۱، تعداد سفرها در سال ۱۴۰۲ با نرخ رشد بیشتری افزایش می یابد. 

دوره بازگشت سرمایه طرح مذکور (Payback period)، ۲۴ ماه ارزیابی شده است. ارزش فعلی خالص ( Net present Value ) طرح ۷۲ میلیارد تومان و نرخ بازده داخلی ( Internal return rate ) این سرمایه گذاری ۴۶% محاسبه شده است. لازم به ذکر است که نرخ تنزیل ( ِDiscount rate ) به کارگرفته شده جهت محاسبات ۲۲% بوده است.

 

در صورت عملی نشدن افزایش سرمایه شرکت به منظور جبران کمبود نقدینگی خود در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، اخذ تسهیلات بانکی با نرخ ۲۰ درصد و بازپرداخت شش ماهه و با سررسید یک ساله را در دستور کار دارد.

 

منبع: بورس۲۴

link

مطالب مرتبط

مایکت

گزارشی از آمار پخش استریم بازی‌ها در بستر مایکت

از سال گذشته (۱۴۰۲) مایکت در نرم‌افزار خود بستری را برای پخش استریم بازی‌های ویدئویی با همکاری استریمرهای ایرانی فراهم کرده است. در این سال، گیم استریمرهای مایکت
از سال گذشته (۱۴۰۲) مایکت در نرم‌افزار خود بستری را برای پخش استریم بازی‌های ویدئویی با…
خبرها

الناز سخائیان به عنوان اولین مدیر ایرانی شرکت نستله ایران منصوب شد

الناز سخائیان، همزمان با روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ به عنوان اولین مدیر ایرانی به سمت مدیر عاملی شرکت نستله ایران منصوب شد.    مدیر عامل جدید نستله ایران فارغ‌التحصیل
الناز سخائیان، همزمان با روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ به عنوان اولین مدیر ایرانی به سمت مدیر…
فناپ

گزارش «امنیت غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» توسط فناپ منتشر شد

گزارش آینده‌نگاری «امنیت‌ غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» با هدف تبیین کاربردی مساله ‌امنیت‌ غذایی و تاکید بر نقش ویژه‌ فناوری‌های دیجیتال، توسط فناپ
گزارش آینده‌نگاری «امنیت‌ غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» با هدف تبیین کاربردی مساله ‌امنیت‌ غذایی و…
خبرها

وزارت ارشاد متولی تبلیغات در حوزه VODهاست

مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این وزارتخانه متولی همه عرصه‌های تبلیغاتی کشور در حوزه‌های چاپی، محیطی، فضای مجازی، صوتی و تصویری و
مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این وزارتخانه متولی همه عرصه‌های…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم