گزارشی از دلایل موفقیت استارتاپ‌های برتر اروپایی

موفقیت یک استارتاپ با ریسک بالایی همراه است و عوامل متعددی برای به موفقیت رسیدن آن وجود دارد. با اینکه در مسیر استارتاپ‌ها چالش‌های ساختاری زیادی وجود دارد، اما تعداد سرمایه‌گذاری موفق و تمایل مجموعه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به ریسک روی این شرکت‌ها همچنان در سراسر دنیا رو به افزایش است.

هلدینگ مکس، یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایرانی که روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند گزارشی از موسسه تحقیقاتی مکنزی را ترجمه و منتشر کرده است. در این گزارش مکنزی هزار استارتاپ برتر اروپایی را مورد مطالعه و بررسی قرار داده است. مکنزی در این مطالعه ۱۵ بعد مختلف از رشد این شرکت‌ها را بررسی کرده و متغیرهای مختلف برای یونیکورن شدن – رسیدن به ارزش یک میلیارد دلاری – استارتاپ‌های موفق اروپایی را منتشر کرده است.

انگلیس، فرانسه و آلمان، زمین برندگان استارتاپی

در این گزارش همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، تقریبا دو سوم از هزار استارتاپ و اسکل‌آپ برتر اروپایی در انگلیس، فرانسه و آلمان تاسیس شده‌اند.

جدول زیر نشان می‌دهد استارتاپ‌های موفق اروپایی که در این گزارش مورد مطالعه قرار گرفته‌اند بیشتر در کدام صنایع فعال هستند.

یکی از نکات قابل توجه این گزارش تصویر زیر است که نشان می‌دهد استارتاپ‌های اروپایی که در لبه تکنولوژی گام برمی‌دارند، روی چه حوزه‌هایی تمرکز کرده‌اند. شبکه‌سازی، افزایش مقیاس، تولید محصول و فناوری عمیق از استراتژی‌های مورد تمرکز این استارتاپ‌هاست.

نمودار زیر مدت زمان طی شده برای استارتاپ‌های موفق اروپایی برای رسیدن به ارزش بازار یک میلیارد دلار و تک شاخ شدن را نشان می‌دهد.

برای دریافت نسخه کامل این گزارش اینجا را کلیک کنید.

link

مطالب مرتبط

خبرها

کمپین محیطی متفاوت دکتردکتر؛ مروری بر اولین قدم‌های بلند یک برند فعال در حوزه سلامت

از جاده قدیم نرو! احتمالا شما هم بنرهای جدید دکتردکتر را که با روبان از آیینه بغل خودرویتان وصل شده را به‌تازگی دیده‌اید؛ پیامی از یکی برندهای فعال در صنعت پزشکی که
از جاده قدیم نرو! احتمالا شما هم بنرهای جدید دکتردکتر را که با روبان از آیینه…
دیجی‌کالا

دیجی‌کالا از امکان خرید چکی خبر داد

امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این کمپین جدید، از طریق دیجی‌پی اعتبار کسب کرده و با استفاده از آن خرید می‌کنند.
امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این…
ایرانسل

تندیس زرین ۶ ستاره روابط عمومی سرآمد به ایرانسل رسید

دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل اعطا کرد. ایرانسل در این
دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به…
تپسی

معطل کردن راننده‌ها توسط مسافر، پرتکرارترین شکایت ثبت‌شده در مرکز تماس تپسی

با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی پرده برداشت. شرکت تپسی با انتشار گزارشی به نام «رفتار سفر کاربران در
با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم