پس از چندین بار تعویق برگزاری نمایشگاه الکامپ به اسفند موکول شد

تقویم شرکت‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که قرار است الکامپ اواسط اسفند ماه برگزار شود. با این حال رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرده که اعضای این صنف برای برگزاری الکامپ بیست و شش ساله در این زمان هم به قطعیت نرسیده‌اند.

 

در حالی که برگزای الکامپ بیست و ششم بارها و برای دو سال است که به تعویق افتاده است، حالا تقویم شرکت‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که قرار است الکامپ اواسط اسفند ماه برگزار شود. با این حال رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرده که اعضای این صنف برای برگزاری الکامپ بیست و شش ساله در این زمان هم به قطعیت نرسیده‌اند.

مهرماه و همزمان با نزدیک شدن به برگزاری الکامپ، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیست‌وششمین نمایشگاه الکامپ در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۲ آبان ۱۴۰۱ در تهران برگزار نخواهد شد.

در آن زمان دلیل این موضوع انصراف تعدادی از شرکت‌ها و همچنین نظر پیمانکار برگزار کننده نمایشگاه اعلام شد که گفته بود با شرایط موجود از جمله محدودیت‌های شدید اینترنت امکان برگزاری الکامپ ۲۶ وجود ندارد.

نصر کشور زمان بندی آینده این نمایشگاه را منوط به نظرات اعضای صنف دانسته و تاکید کرده تاریخ برگزاری الکامپ در آینده اعلام خواهد شد.

همزمان با شروع محدودیت‌های اینترنتی از اواخر شهریور، برگزاری نمایشگاه تخصصی در حوزه کامپیوتر در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و بسیاری از شرکت‌ها به دلیل خسارتی که از قطعی و محدودیت اینترنت کسب‌وکارشان دیده‌ است نسبت به حضور در این نمایشگاه سر باز زده و انتقادهایی نیز به سازمان نصر برای تلاش برگزاری این نمایشگاه مطرح کردند.

درحال‌حاضر هم رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام می‌کند شرایط فرقی نکرده و تنها چون شرکت نمایشگاهی بعد از لغو زمان یک نمایشگاه باید یک تاریخ مجددی اعلام کند این زمان را در اسفند برای برگزاری الکامپ ۲۶ در نظر گرفته است.

حسین اسلامی در این مورد به هفته نامه کارنگ گفت:‌ «وقتی تاریخ نمایشگاه الکامپ در آبان ماه لغو شود بحث بر سر شرایط و به خاطر محدودیت‌های اینترنتی و مشکلاتی که برای کسب‌وکارها به وجود آمده بود و اینکه در این شرایط نمی‌توان نمایشگاه تخصصی در حوزه آی‌تی برگزار کرد و بهتر است زمان دیگری جایگزین شود. به همین خاطر مجموعه شرکت‌ نمایشگاه بین‌المللی در همین امسال برای تاریخ جایگزین برنامه‌ریزی می‌کند و در نهایت تنها تاریخ باقی مانده اسفند بوده که این زمان را برای الکامپ اعلام کرده است.»

اسلامی در پاسخ به اینکه آیا سازمان و اعضای آن با برگزاری الکامپ در این تاریخ موافق هستند یا خیر توضیح داد: «ما منتظر هستیم که نظر اعضای صنف را بگیریم. اگر صلاح به برگزاری باشد این نمایشگاه را در زمان‌بندی اعلام شده در سال ۱۴۰۱ برگزار می‌کنیم، هرچند که اسفند ماه زمان خوبی برای برگزاری یک نمایشکاه نیست.»

او تاکید کرد که اگر عامه اعضا نظرشان این باشد که امسال نباید نمایشگاه برگزار شود، عذرخواهی خواهیم کرد و سال بعد نمایشگاه را برگزار خواهیم کرد.

او تاکید می‌کند که در این زمینه نظر اعضا بسیار برای سازمان مهم است و هنوز آنها قراری برای برگزاری الکامپ ۲۶ در سال جاری ندارند.

او ادامه می‌دهد: «درحال‌حاضر تصویر شفافی از شرایط نداریم و با توجه به اینکه محدودیت‌های اینترنتی هم اعدامه دارد، برگزاری نمایشگاه مورد نظر و توجه اعضا نیست. البته این را هم بگویم که مشکل فقط محدودیت‌ها نیست و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هم همگی دست به دست هم داده‌اند تا اعضا چندان راغب به برگزاری الکامپ در سال ۱۴۰۱ نباشند.»

به باور او نمایشگاه و حضور شرکت‌ها در آن یک فعالیت اقتصادی است و باید برای افراد نفع داشته باشد، اما وقتی شرکتی در نمایشگاه شرکت و برای آن هزینه و هیچ نفعی نمی‌برد، چرا باید در آن شرکت کند.

 

منبع: فردای اقتصاد

link

مطالب مرتبط

خبرها

پادکست اخبار استارتاپی هفته؛ از ربات دیجی‌کالا تا رفع تحریم ابرآروان

پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت ۲۳۸ این پادکست، از ربات
پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته…
خبرها

تلگرام اکنون ۹۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد

پاول داروف، بنیانگذار تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان به ۹۰۰ میلیون کاربر ماهانه دست یافته است. به گفته‌ی او نیمی از این کاربران روزانه به تلگرام مراجعه می‌کنند.
پاول داروف، بنیانگذار تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان به ۹۰۰ میلیون کاربر ماهانه دست یافته…
خبرها

شاتل ۶۰ درصد سهام صبانت را خرید

محمدحسن شانه‌ساززاده، رییس هیات ‌مدیره شاتل اعلام کرد این اپراتور ابتدای امسال ۶۰ درصد از سهام صبانت را خریداری کرده است. کاهش هزینه‌ها، افزایش توانمدی در بازار و
محمدحسن شانه‌ساززاده، رییس هیات ‌مدیره شاتل اعلام کرد این اپراتور ابتدای امسال ۶۰ درصد از سهام…
خبرها

ماجرای قطع سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی چیست؟

علی‌اکبر عرب‌عامری، مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد در سال ۱۴۰۳ تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی سهمیه سوخت دریافت نخواهند کرد و شرکت ملی
علی‌اکبر عرب‌عامری، مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد در سال ۱۴۰۳ تاکسی‌های…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم