احتمال اخذ مالیات از معامله گران رمزارز

داود منظور، رییس سازمان امور مالیاتی کشور در حاشیه همایش پایانه‌های فروشگاهی در جمع خبرنگاران از لزوم شمول مالیات بر دارایی‌های ارزهای دیجیتال خبر داد. این در حالیست که در حدود ۵ ماه پیش صحبت از مالیات بر معاملات رمزارز افراد حقوقی بود.

 

منظور در این‌ باره گفت: «تولید رمزارزها در کشور تابع مقررات و آیین‌نامه‌هاست، اما خریدوفروش و معامله آن غیرقانونی و غیررسمی است. نسبت به رمزارزها مطابق قانون عمل می‌کنیم و کسانی که تراکنش مالی داشته باشند بررسی می‌شوند.»

 

او با اشاره به کنترل درگاه‌های پرداخت ادامه داد: «هر نوع خریدوفروشی که در یک سکوی پرداخت انجام می‌شود و همچنین خریدوفروش رمزارزها پایش می‌شوند.»

 

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به درآمد شش هزار میلیارد تومانی شخصی از معامله ‌ارزهای دیجیتال گفت: «به تازگی درگاه پرداختی با شش هزار میلیارد تومان شناسایی شد که بررسی‌ها نشان داد برای معامله رمزارز بوده است. قوانین باید به سمتی برود که این نوع رمزارز نیز مشمول مالیات شود.»

 

منظور با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه اکنون در آستانه ورود به صحن مجلس شورای اسلامی است، ادامه داد: «این یکی از طرح‌های مهم مالیاتی کشور و یک پایه جدید مالیاتی و در مقابله با سوداگری در اقتصاد است.»

 

او گفت: «کسانی که با اهداف سوداگرانه نسبت به خریدوفروش ملک، خودرو، طلا و ارز اقدام می‌کنند، باید بدانند مابه‌التفاوت قیمت در زمان خریدوفروش مشمول مالیات می‌شود. با این حال، هدف این قانون درآمدزایی نیست؛ بلکه برای این است که دارایی‌ها و ثروت کشور در مسیر سوداگرانه قرار نگیرد و به سمت تولید برود.»

 

منظور با تأکید بر اینکه طرح مالیات بر عایدی سرمایه اکنون در همه کشورهای پیشرفته اجرا می‌شود، گفت: «این نوع مالیات یکی از ابزارهای تنظیم‌گری اقتصادی است. اگر این قانون به تصویب نهایی برسد، نظام مالیاتی از آن استفاده می‌کند. ضمن اینکه نگران خروج سرمایه ناشی از اجرای این قانون نیستیم، زیرا در کشورهای مقصد سرمایه‌گذاری نیز این قانون اجرا و مالیات دریافت می‌شود.»

 

link

مطالب مرتبط

قابلیت جدید یک صرافی ایرانی برای کسب سود؛ خرید تعهدی به نوبیتکس اضافه شد

پس از تجربه موفق ویژگی موقعیت فروش تعهدی، صرافی نوبیتکس «موقعیت خرید تعهدی» را نیز همراه با ضریب در موقعیت فروش و خرید تعهدی به سرویس‌های خود اضافه کرده است. موقعیت
پس از تجربه موفق ویژگی موقعیت فروش تعهدی، صرافی نوبیتکس «موقعیت خرید تعهدی» را نیز همراه…

معامله تعهدی در بازارهای تومانی

معامله تعهدی تبدیل با ارائه اهرم ۳، فضای متفاوتی را پیشکش تریدرهای ایرانی کرد. با توجه به استقبال معامله‌گران صرافی تبدیل از قابلیت معامله تعهدی، این صرافی اهرم
معامله تعهدی تبدیل با ارائه اهرم ۳، فضای متفاوتی را پیشکش تریدرهای ایرانی کرد. با توجه…

ارز دیجیتال فانتوم چیست؟ همه چیز درباره توکن FTM و سریع‌ترین اکوسیستم کریپتو

فانتوم یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که از یک گراف جهت‌دار غیرمدور (DAG) به جای بلاک‌چین برای پشتیبانی از شبکه‌ای با هدف به حداکثر رساندن سرعت و مقیاس‌پذیری استفاده
فانتوم یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که از یک گراف جهت‌دار غیرمدور (DAG) به جای بلاک‌چین…
رمزارزها و فین‌تکخبرها

ارزهای دیجیتال RDNT و JST در نوبیتکس لیست شدند

صرافی نوبیتکس ارزهای دیجیتال RDNT و  JST را لیست کرده و این رمزارزها در دو بازار ریالی و تتری نوبیتکس قابل خرید و فروش هستند. جاست یک پلتفرم ارائه خدمات مالی غیرمتمرکز
صرافی نوبیتکس ارزهای دیجیتال RDNT و  JST را لیست کرده و این رمزارزها در دو بازار…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم