دستورالعمل جدید فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام خمینی اعلام شد

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تکذیب خبر ممنوعیت حضور تپسی و اسنپ در فرودگاه امام گفت: یک فضای جدید برای فعالیت تاکسی‌های اینترنتی دورتر از ترمینال یک و در محدوده فرودگاه ایجاد شد.

 

«سعید چلندری» اعلام کرد: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در محیط فرودگاه امام خمینی ممنوع نشده است؛ بلکه ساماندهی شده و یک فضای جدید برای فعالیت تپسی و اسنپ در فرودگاه امام مشخص شده است.

وی توضیح داد: ۱۲۰۰ تاکسی فرودگاهی در محیط فرودگاه امام خمینی (ره) حضور دارند که در طی شبانه‌روز و در مقابل ورودی ترمینال می‌ایستند و گاهی برای پذیرش مسافر تا چند ساعت در نوبت انتظار هستند؛ در مقابل گروهی از مسافربرهای شخصی که با مسافربرهای اینترنتی قابل تشخیص نیستند، هم مقابل ترمینال صف می‌کشیدند.

وی ادامه داد: مشکل هم از اینجایی شروع شد که مسافربرهای شخصی به بهانه پذیرش مسافر، مقابل ترمینال تجمع داشتند و خرید و فروش ارز می‌کردند. مواردی از رفتارهای خلاف عرف رانندگان شخصی نیز از سوی مسافران گزارش شده است؛ از این قبیل رفتارها که اگر بار مسافر در خودرو جا می‌ماند حتی اقدام به پس دادن بار نیز نداشتند.

چلندری اضافه کرد: مواردی وجود داشته که چندین بار خودروهای شخصی فضای فرودگاه را ملتهب کرده و با رانندگان تاکسی‌های فرودگاهی درگیر می‌شدند و چند گزارش از درگیری فیزیکی رانندگان تاکسی با مسافربرهای شخصی بارها گزارش شده است.

 

فضای جدید فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام کجاست؟

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ادامه داد: در نهایت در پی اعتراض تاکسی‌های ویژه فرودگاه به دادسرای فرودگاه، این دادسرای به موضوع ورود کرد و معاون دادستان دستور توقیف خودروی مسافربرهای شخصی را صادر کرد، اما درباره تاکسی‌های اینترنتی تصمیم جدیدی گرفته شد. بر این اساس تاکسی‌های اینترنتی به فعالیت خود دورتر از مقابل ورودی ترمینال یک ادامه خواهند داد.

وی ادامه داد: این فضا جنب هتل فرودگاهی برای حضور تاکسی‌های اینترنتی فراهم شده و مسافران می‌توانند با استفاده از مسیر پل ارتباطی خود را به تاکسی‌ها برسانند، تابلو هم نصب شده است. تاکسی‌های اینترنتی همچنین می‌توانند در پارکینگ فرودگاه تا ۱۵ دقیقه توقف رایگان داشته باشند و مسافران را پذیرش کنند، اما حق حضور مقابل ترمینال و دخالت در امور مسافری را ندارند، چرا که پلیس فرودگاه با آنها برخورد خواهد کرد.

چلندری تاکید کرد: در واقع با حکم رییس دادسرای فرودگاه امام خمینی تجمع مسافربرهای متفرقه جلو ترمینال ممنوع شد. ما فعالیت‌ها را محدود و مشروط و مسافربر شخصی را از محیط فرودگاه دور کرده‌ایم.

 

منبع: ایرنا

link

مطالب مرتبط

دیجی‌کالا

دیجی‌کالا از امکان خرید چکی خبر داد

امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این کمپین جدید، از طریق دیجی‌پی اعتبار کسب کرده و با استفاده از آن خرید می‌کنند.
امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این…
ایرانسل

تندیس زرین ۶ ستاره روابط عمومی سرآمد به ایرانسل رسید

دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل اعطا کرد. ایرانسل در این
دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به…
تپسی

معطل کردن راننده‌ها توسط مسافر، پرتکرارترین شکایت ثبت‌شده در مرکز تماس تپسی

با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی پرده برداشت. شرکت تپسی با انتشار گزارشی به نام «رفتار سفر کاربران در
با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی…
دیجی‌کالا

دیجی‌کالا ارزان‌تر ارسال می‌کند یا فروشگاه‌های دیگر؟

هزینه ارسال یکی از دغدغه‌های کسانی است که خرید اینرنتی می‌کنند. در واقع به نظر بیشتر کاربران این هزینه بالاست و خریدشان را کم‌صرفه می‌کند. معمولا فروشگاه‌های
هزینه ارسال یکی از دغدغه‌های کسانی است که خرید اینرنتی می‌کنند. در واقع به نظر بیشتر…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم