«ازکی» امکان خرید اقساطی بیمه بدون نیاز به چک و سفته را فعال کرد

خرید اقساطی بیمه ثالث و بدنه در «ازکی» متداول بوده اما اخیرا این وبسایت شرایط خرید اقساطی بدون چک و سفته را راه‌اندازی کرده است.

افزابش قیمت‌ها، تاثیرش را بر هزینه‌های خرید بیمه نیز گذاشته است و این موضوع باعث شده برخی از مشتریان، از بیمه‌های غیر اجباری مانند بیمه بدنه خودرو صرف‌نظرکنند هر چند این بیمه در جلوگیری از ضرر و زیان هنگام حوادث و تصادفات اهمیت زیادی دارد. فروش اقساطی بیمه، برای افزایش توان مالی و کاهش فشار بر مشتریان، راهکاری است که خریداران بیمه از آن می‌توانند استفاده کنند و پتلفرم «ازکی» شرایط پرداخت اقساطی بیمه بدون نیاز به چک یا سفته را برای مشتریان فراهم کرده است. در واقع بیشتر شرکت‌ها، به شرط ارائه چک از طرف مشتری بیمه اقساطی را ارائه می‌کنند اما «ازکی» شرط چک یا سفته را برای خرید بیمه قسطی حذف کرده است.
بر این اساس، مشتریان می‌توانند با مراجعه به وب سایت «ازکی» مجموعه‌‌ متنوعی از بیمه اقساطی ماشین را مشاهده کنند و بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه مورد نظر خود را به صورت اقساطی بدون چک و یا سفته، به صورت آنلاین تهیه کنند. پیش از این نیز ازکی، خرید اقساطی بیمه را با چک و یا سفته راه‌اندازی کرده بود که اکنون برای تسهیل شرایط، این خدمات بدون چک و سفته هم ارائه می‌شود.

 

ازکی چگونه بیمه اقساطی را ارائه می‌دهد؟
وب سایت «ازکی» برای آسان کردن فرآیند خرید بیمه اقساطی خودرو این امکان را فراهم کرده تا کاربران به آسانی و به صورت کاملا آنلاین، بیمه اقساطی شخص ثالث و بدنه مورد نیاز خود را خریداری کنند. مهمترین مزیت خرید بیمه بدنه اقساطی این است که کاربران تنها با پرداخت بخشی از مبلغ بیمه می‌توانند بیمه نامه شخص ثالث خود را دریافت کنند. اما با توجه به اینکه شرکت‌ها فروش اقساطی را ملزم به ارائه چک کرده‌اند، پلتفرم «ازکی» این شرط را برای خرید اقساطی بیمه برداشته و خودش به عنوان واسط میان مشتری و شرکت بیمه ریسک خرید اقساطی بدون چک را پذیرفته است.

 

روش استفاده از بیمه اقساطی ازکی
کاربران برای خرید بیمه اقساطی از ازکی، ابتدا باید وارد سایت ازکی شوند و اطلاعات مربوط به خودرو را در صفحه خرید بیمه وارد کنید و سقف پوشش‌های مورد نیاز خود را در انتخاب کنید. در مرحله بعد باید از میان شرکت‌های بیمه ارائه دهنده بیمه بدنه، آن‎هایی که گزینه خرید اقساطی دارند را بررسی و از میان آن‌ها مناسب‌ترین گزینه برای خود را انتخاب کنند.

 

خسارت بیمه‌های قسطی چگونه پرداخت می‌شود؟
پس از خرید بیمه بدنه به صورت اقساطی، در صورت بروز حادثه، تا پیش از تمام شدن اقساط، خسارت به بیمه‌گذار در صورت تسویه حساب پرداخت می‌شود. اما اگر کاربر، بیمه شخص ثالث خودرو خود را به صورت قسطی خریداری کرده باشد و اگر از موعد پرداخت اقساط نگذشته باشد، خسارات طبق تعهدات توافق شده پرداخت می‌شود. البته این قانون استثناهایی هم دارد و برخی شرکت‌های بیمه برای دریافت خسارت، ابتدا از مشتری می‌خواهند که حساب خود را تسویه کند.

link

مطالب مرتبط

ازکی رفع تعلیق شد

به گزارش استارتاپ ۳۶۰، طبق شنیده‌ها از منابع آگاه در بیمه مرکزی، شرکت ازکی رفع تعلیق شد.   شرکت ازکی نیز ضمن تایید این خبر اعلام کرد که جزییات بیشتر به زودی اعلام
به گزارش استارتاپ ۳۶۰، طبق شنیده‌ها از منابع آگاه در بیمه مرکزی، شرکت ازکی رفع تعلیق…
خبرها

تحدید استارت‌آپ‌ها

سازندگی تبعات برخوردهای سلبی با کسب‌وکارهای اینترنتی را بررسی می‌کند: شرکت‌های دیجی‌کالا، طاقچه و ازکی به علت انتشار عکس‌های بدون حجاب کارکنان‌شان، پلمب،
سازندگی تبعات برخوردهای سلبی با کسب‌وکارهای اینترنتی را بررسی می‌کند: شرکت‌های دیجی‌کالا، طاقچه و ازکی به…
خبرهارمزارزها و فین‌تک

انجمن فین‌تک در خصوص تعلیق مجوز ازکی بیانیه صادر کرد

انجمن فین‌تک با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با تعلیق مجوز ‎ازکی اعلام کرد و هشدار داد که این رویه نتیجه‌ای جز از دست رفتن اعتماد اجتماعی، آسیب جدی به بدنه‌
انجمن فین‌تک با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با تعلیق مجوز ‎ازکی اعلام کرد و هشدار…
خبرها

احتمال تعلیق مجوز استارتاپ «ازکی» مطرح شد

خبرگزاری تسنیم نوشت: در پی تصویر منتشر شده از کشف حجاب کارمندان شرکت ازکی، پرونده تخلف این شرکت خرید بیمه، روی میز بیمه مرکزی قرار گرفت؛ احتمال تعلیق مجوز این شرکت
خبرگزاری تسنیم نوشت: در پی تصویر منتشر شده از کشف حجاب کارمندان شرکت ازکی، پرونده تخلف…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم