«ازکی» امکان خرید اقساطی بیمه بدون نیاز به چک و سفته را فعال کرد

خرید اقساطی بیمه ثالث و بدنه در «ازکی» متداول بوده اما اخیرا این وبسایت شرایط خرید اقساطی بدون چک و سفته را راه‌اندازی کرده است.

افزابش قیمت‌ها، تاثیرش را بر هزینه‌های خرید بیمه نیز گذاشته است و این موضوع باعث شده برخی از مشتریان، از بیمه‌های غیر اجباری مانند بیمه بدنه خودرو صرف‌نظرکنند هر چند این بیمه در جلوگیری از ضرر و زیان هنگام حوادث و تصادفات اهمیت زیادی دارد. فروش اقساطی بیمه، برای افزایش توان مالی و کاهش فشار بر مشتریان، راهکاری است که خریداران بیمه از آن می‌توانند استفاده کنند و پتلفرم «ازکی» شرایط پرداخت اقساطی بیمه بدون نیاز به چک یا سفته را برای مشتریان فراهم کرده است. در واقع بیشتر شرکت‌ها، به شرط ارائه چک از طرف مشتری بیمه اقساطی را ارائه می‌کنند اما «ازکی» شرط چک یا سفته را برای خرید بیمه قسطی حذف کرده است.
بر این اساس، مشتریان می‌توانند با مراجعه به وب سایت «ازکی» مجموعه‌‌ متنوعی از بیمه اقساطی ماشین را مشاهده کنند و بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه مورد نظر خود را به صورت اقساطی بدون چک و یا سفته، به صورت آنلاین تهیه کنند. پیش از این نیز ازکی، خرید اقساطی بیمه را با چک و یا سفته راه‌اندازی کرده بود که اکنون برای تسهیل شرایط، این خدمات بدون چک و سفته هم ارائه می‌شود.

 

ازکی چگونه بیمه اقساطی را ارائه می‌دهد؟
وب سایت «ازکی» برای آسان کردن فرآیند خرید بیمه اقساطی خودرو این امکان را فراهم کرده تا کاربران به آسانی و به صورت کاملا آنلاین، بیمه اقساطی شخص ثالث و بدنه مورد نیاز خود را خریداری کنند. مهمترین مزیت خرید بیمه بدنه اقساطی این است که کاربران تنها با پرداخت بخشی از مبلغ بیمه می‌توانند بیمه نامه شخص ثالث خود را دریافت کنند. اما با توجه به اینکه شرکت‌ها فروش اقساطی را ملزم به ارائه چک کرده‌اند، پلتفرم «ازکی» این شرط را برای خرید اقساطی بیمه برداشته و خودش به عنوان واسط میان مشتری و شرکت بیمه ریسک خرید اقساطی بدون چک را پذیرفته است.

 

روش استفاده از بیمه اقساطی ازکی
کاربران برای خرید بیمه اقساطی از ازکی، ابتدا باید وارد سایت ازکی شوند و اطلاعات مربوط به خودرو را در صفحه خرید بیمه وارد کنید و سقف پوشش‌های مورد نیاز خود را در انتخاب کنید. در مرحله بعد باید از میان شرکت‌های بیمه ارائه دهنده بیمه بدنه، آن‎هایی که گزینه خرید اقساطی دارند را بررسی و از میان آن‌ها مناسب‌ترین گزینه برای خود را انتخاب کنند.

 

خسارت بیمه‌های قسطی چگونه پرداخت می‌شود؟
پس از خرید بیمه بدنه به صورت اقساطی، در صورت بروز حادثه، تا پیش از تمام شدن اقساط، خسارت به بیمه‌گذار در صورت تسویه حساب پرداخت می‌شود. اما اگر کاربر، بیمه شخص ثالث خودرو خود را به صورت قسطی خریداری کرده باشد و اگر از موعد پرداخت اقساط نگذشته باشد، خسارات طبق تعهدات توافق شده پرداخت می‌شود. البته این قانون استثناهایی هم دارد و برخی شرکت‌های بیمه برای دریافت خسارت، ابتدا از مشتری می‌خواهند که حساب خود را تسویه کند.

link

مطالب مرتبط

مایکت

گزارشی از آمار پخش استریم بازی‌ها در بستر مایکت

از سال گذشته (۱۴۰۲) مایکت در نرم‌افزار خود بستری را برای پخش استریم بازی‌های ویدئویی با همکاری استریمرهای ایرانی فراهم کرده است. در این سال، گیم استریمرهای مایکت
از سال گذشته (۱۴۰۲) مایکت در نرم‌افزار خود بستری را برای پخش استریم بازی‌های ویدئویی با…
خبرها

الناز سخائیان به عنوان اولین مدیر ایرانی شرکت نستله ایران منصوب شد

الناز سخائیان، همزمان با روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ به عنوان اولین مدیر ایرانی به سمت مدیر عاملی شرکت نستله ایران منصوب شد.    مدیر عامل جدید نستله ایران فارغ‌التحصیل
الناز سخائیان، همزمان با روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ به عنوان اولین مدیر ایرانی به سمت مدیر…
فناپ

گزارش «امنیت غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» توسط فناپ منتشر شد

گزارش آینده‌نگاری «امنیت‌ غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» با هدف تبیین کاربردی مساله ‌امنیت‌ غذایی و تاکید بر نقش ویژه‌ فناوری‌های دیجیتال، توسط فناپ
گزارش آینده‌نگاری «امنیت‌ غذایی؛ تهدیدهای فردا، فرصت‌های امروز» با هدف تبیین کاربردی مساله ‌امنیت‌ غذایی و…
خبرها

وزارت ارشاد متولی تبلیغات در حوزه VODهاست

مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این وزارتخانه متولی همه عرصه‌های تبلیغاتی کشور در حوزه‌های چاپی، محیطی، فضای مجازی، صوتی و تصویری و
مدیرکل تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این وزارتخانه متولی همه عرصه‌های…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم