مسیریاب نشان، ویژگی‌های «ذخیره‌‌ باتری»، «پیاده‌روی» و «کنکاش» جدید را معرفی کرد

نسخه‌ جدید نقشه‌ نشان با چند قابلیت جدید پیش از تعطیلات نوروز منتشر شد. از مهم‌ترین این تغییرات می‌توان به ویژگی حالت «ذخیره‌ باتری» و «مسیریابی سخن‌گو پیاده» اشاره کرد. همچنین در این نسخه شاهد تغییرات زیادی در بخش «کنکاش» هستیم که ویژه‌ تعطیلات نوروز منتشر شده است.

 

کاهش ۴۵ تا ۷۰ درصدی مصرف باتری در حالت «ذخیره باتری»

اپلیکیشن‌های مسیریابی به دلیل روشن‌ نگه‌داشتن صفحه‌ نمایش و استفاده‌ از GPS در طی مسیر، مصرف باتری زیادی دارند. این مساله در مسیرهای طولانی و سفرهای بین شهری بیشتر به چشم می‌آید. برای رفع این مساله در نسخه‌ جدید نشان، گزینه‌ای با عنوان «حالت ذخیره‌ باتری»  به بخش تنظیمات اضافه شده است.

با فعال کردن این تنظیم، برخی عملکردهای مسیریابی تغییر می‌کنند تا مصرف باتری کمتر شود. در یکی از مهم‌ترین تغییرات، سرعت دریافت GPS کاهش می‌یابد و به موازات این کاهش انیمیشن‌های  مرتبط حرکت نرم نشان‌گر نیز خاموش می‌شوند. به این‌ترتیب نشانگر هم‌چون گذشته روان و نرم حرکت نمی‌کند؛ اما در مقابل مصرف باتری کاهش پیدا خواهد کرد.

هم‌چنین رنگ نقشه نیز تغییر می‌کند و بخش عمده‌ نقشه، سیاه‌رنگ می‌شود. این تغییر البته بیشترین تاثیر را برای گوشی‌های دارای صفحه‌ نمایش OLED دارد و مصرف باتری صفحه‌ نمایش را به شدت کاهش می‌دهد.

در صورتی که تنظیم «ذخیره‌ باتری» خاموش باشد و در حین مسیریابی باتری گوشی به زیر ۳۰ درصد برسد، هشدار کم بودن باتری به صورت خودکار روی صفحه نمایان می‌شود. دکمه‌ روشن و خاموش کردن حالت «ذخیره‌ باتری» نیز در گوشه‌ صفحه قرار می‌گیرد.

با فعال کردن حالت «ذخیره‌ باتری» مصرف باتری وضعیت مسیریابی نشان، بسته به نوع گوشی و صفحه نمایش آن از ۴۵ تا نزدیک به ۷۰ درصد کاهش خواهد یافت.  

 

 

پیاده‌روی – مسیریابی سخن‌گو پیاده

از مدت‌ها پیش در صفحه‌ «مسیرها»، مسیر پیاده‌روی نیز در کنار سایر روش‌های مسیریابی (خودرو، موتور، دوچرخه و حمل‌ونقل همگانی) به کاربران ارائه می‌شد. اما امکان مسیریابی سخن‌گو (راهنمایی گام به گام در طی مسیر) وجود نداشت و کاربران زیادی در طی این سال‌ها، پیگیر فعال شدن این ویژگی در نشان بودند. در نسخه‌ جدید، کاربران می‌توانند با انتخاب مسیریابی پیاده و زدن دکمه‌ «پیاده‌روی»، مسیریاب سخن‌گو را فعال کنند تا نشان گام به گام کاربر را تا مقصد راهنمایی کند.

هم‌زمان تیم ادیتورهای نشان تمرکز ویژه‌ای روی مسیرهای پیاده‌روی و پیاده‌‌راه‌های شهرهای مهم گردشگری کشور داشتند تا دقیق‌ترین مسیر پیاده‌روی در اختیار کاربر قرار بگیرد. ضمن‌ آن‌که از گذشته نشان نقشه‌ بسیار دقیقی از خطوط عابر پیاده، پل‌ها و گذرگاه‌های پیاده را ارائه می‌داد و حتی در این حالت، شیب و پستی و بلندی مسیر پیشنهادی نیز در صفحه‌ «مسیرها» به کاربر نمایش داده می‌شد.

 این نسخه به صورت «آزمایشی» در دسترس قرار گرفته و طی فصل بهار نسخه‌ نهایی «مسیریابی سخن‌گو پیاده» ارائه خواهد شد.

 

 

کنکاش جدید و گشت‌وگذاری آسان‌تر در شهرها

قابلیت کنکاش ویژه‌ نوروز ۱۴۰۱ به نشان اضافه شد تا کاربران با استفاده از آن، مکان‌های مهم و جذاب هر منطقه و شهری را پیدا کنند. کاربر می‌تواند از نوار پایین نقشه‌ نشان تب کنکاش را بزند تا مکان‌های محدوده فعلی، به وی نمایش داده شود. با جا‌به‌جا کردن نقشه نیز لیست‌ها بر اساس موقعیت جدید به روز خواهند شد. 

در نسخه جدید نشان شاهد تغییرات زیادی در بخش کنکاش هستیم. لیست‌های پیشنهادی به صورت کامل بازبینی شده‌اند. همچنین در شهرهای مهم گردشگری لیست‌های ویژه‌ شهرگردی در اختیار کاربران قرار گرفته است. به عنوان مثال در شهر شیراز، لیست‌های شیرازگردی و در جزیره‌ کیش لیست‌های ویژه‌ کیش‌گردی پیشنهادهای جامع‌تری به کاربر ارائه می‌دهند.

در تغییری دیگر، تجربه‌‌های سایر کاربران از مکان‌ها در کنکاش به صورت ویژه‌تری ارائه می‌شود. با مرور کنکاش، هر کاربر می‌تواند تجربه‌های سایر کاربران از مکان‌ها را همراه با عکس‌ها و توضیحات آن‌ها  مشاهده کند و مکان‌های ویژه و جذاب را بر اساس تجربه‌ کاربران دیگر انتخاب کند.

به کلام ساده‌تر، نسخه جدید کنکاش حالا برای سفرها قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی بهتری به کاربران می‌دهد. برای مثال اگر تصمیم دارید به شیراز سفر کنید، در کنکاش می‌توانید لیست کاملی از مکان‌های متنوعی را پیدا کنید که ارزش وقت شما برای بازدید را دارند. 

 

 

وضعیت آب‌وهوای شهر بعدی در رادار جاده‌ای

«رادار جاده‌ای» هم یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه نشان برای نوروز ۱۴۰۱ بود که مورد استقبال کاربران قرار گرفت. این ویژگی در مسیرهای بین شهری به صورت خودکار فعال شده و مکان‌های جاده‌ پیش‌رو مانند جایگاه‌های سوخت، استراحتگاه‌ها، پارکینگ و از همه مهم‌تر فاصله تا شهر بعدی را به صورت لحظه‌ای به کاربر نمایش می‌دهد.

در نسخه‌ جدید رادار، وضعیت فعلی آب‌ و هوای شهر بعدی نیز در حین مسیریابی به کاربران نمایش داده می‌شود. این قابلیت با توجه به تغییرات جوی بهار بسیار کاربردی خواهد بود و افرادی که در جاده هستند می‌توانند با آمادگی بیشتری در مسیر حرکت کنند.

 

 

link

مطالب مرتبط

خبرها

کمپین محیطی متفاوت دکتردکتر؛ مروری بر اولین قدم‌های بلند یک برند فعال در حوزه سلامت

از جاده قدیم نرو! احتمالا شما هم بنرهای جدید دکتردکتر را که با روبان از آیینه بغل خودرویتان وصل شده را به‌تازگی دیده‌اید؛ پیامی از یکی برندهای فعال در صنعت پزشکی که
از جاده قدیم نرو! احتمالا شما هم بنرهای جدید دکتردکتر را که با روبان از آیینه…
دیجی‌کالا

دیجی‌کالا از امکان خرید چکی خبر داد

امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این کمپین جدید، از طریق دیجی‌پی اعتبار کسب کرده و با استفاده از آن خرید می‌کنند.
امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این…
ایرانسل

تندیس زرین ۶ ستاره روابط عمومی سرآمد به ایرانسل رسید

دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل اعطا کرد. ایرانسل در این
دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به…
تپسی

معطل کردن راننده‌ها توسط مسافر، پرتکرارترین شکایت ثبت‌شده در مرکز تماس تپسی

با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی پرده برداشت. شرکت تپسی با انتشار گزارشی به نام «رفتار سفر کاربران در
با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم