تاکسی‌های تهران توسط هوش مصنوعی نظارت می‌شوند

به گزارش فردای اقتصاد رییس سازمان تاکسیرانی از راه‌اندازی سیستم هوش مصنوعی برای نظارت بر تاکسی‌ها خبر داد.

وحدت‌کار در مورد نظارت بر تاکسیرانان نیز با بیان این‌که ما به دنبال نظارت و کنترل هوشمند تاکسیرانان با استفاده از روش‌های جدید و مبتنی بر هوش مصنوعی هستیم، تصریح کرد: بر همین اساس مدل‌هایی را طراحی کردیم که مبتنی بر نظارت هوشمند است و مدل به گونه‌ای است که این روش نظارتی سودآوری بیشتری برای ناوگان ایجاد می‌کند.

وی در مورد چرایی نظارت بر تاکسیرانان بیان کرد:  بخش قابل توجهی از تاکسی‌ها در خدمت مردم نیستند و وقتی بررسی می‌شود متوجه می‌شویم که این افراد خودروی تاکسی را برای جابه‌جایی بار مغازه های خود و یا ورود به محدوده طرح ترافیک استفاده می کنند. در این شرایط در واقع در خدمت شهروندان نیستند.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران افزود:  مدل نظارتی هوشمند عملا تاکسیران را از غیر تاکسیران تمیز می دهد و این امر علاوه بر ارتقای کارایی سیستم، امکان پشتیبانی بیشتر از تاکسیران در امور رفاهی و معیشتی از جمله تأمین های بیشتر بیمه ای و … را به همراه خواهد داشت.

وحدت کار اضافه کرد: برخی می‌گویند خودروی تاکسی در مالکیت فرد است و سازمان نمی‌تواند بر آن نظارت کند؛ اما در پاسخ باید بگویم که اگر تاکسی شخصی است پس نمی‌تواند از خدمات سازمان تاکسیرانی همچون طرح ترافیک و سوخت اضافه بهره‌مند شود.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به این سوال که چگونه از فعالیت تاکسی‌ها با خبر می‌شوید؟، اظهار کرد: با استفاده از روش‌های هوشمند که در حال حاضر هم در شرکت‌های مسافری اینترنتی وجود دارد می‌توان نسبت به کنترل تاکسی‌های فعال و غیرفعال اقدام کنیم.

وی با بیان این‌که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان این نظارت و کنترل هوشمند تاکسی‌ها را اجرایی کرد، گفت: به جای روش‌های سنتی که از ده ها سال پیش باقیمانده، باید از روش‌های اجرایی نوین استفاده کنیم که در حال طراحی یک اپلیکیشن در سازمان فناوری هستیم که به صورت تحولی و نوآورانه مدل نظارتی ما را پیاده‌سازی کنند.

link

مطالب مرتبط

خبرها

یک VOD جدید به نام «شیدا» مجوز گرفت

پلتفرم «شیدا» به عنوان بازیگر جدید شبکه نمایش خانگی از ساترا مجوز فعالیت گرفت. «شیدا» با حضور چهره‌هایی که در سال‌های ابتدایی شبکه نمایش خانگی باعث رونق این صنعت
پلتفرم «شیدا» به عنوان بازیگر جدید شبکه نمایش خانگی از ساترا مجوز فعالیت گرفت. «شیدا» با…
اسنپ

مدیرعامل اسنپ: محرومیت کاربران راننده‌ تاکسی‌های اینترنتی از حق قانونی سهمیه سوخت تبعات متعددی دارد

به گزارش روابط عمومی اسنپ، محمد خلج، مدیرعامل اسنپ اعلام کرد متاسفانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ سهمیه‌ی سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی – باوجود مصوبه‌ی تصویب‌شده
به گزارش روابط عمومی اسنپ، محمد خلج، مدیرعامل اسنپ اعلام کرد متاسفانه از ابتدای سال ۱۴۰۲…
خبرها

پادکست اخبار استارتاپی هفته؛ از ربات دیجی‌کالا تا رفع تحریم ابرآروان

پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت ۲۳۸ این پادکست، از ربات
پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته…
خبرها

تلگرام اکنون ۹۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد

پاول داروف، بنیانگذار تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان به ۹۰۰ میلیون کاربر ماهانه دست یافته است. به گفته‌ی او نیمی از این کاربران روزانه به تلگرام مراجعه می‌کنند.
پاول داروف، بنیانگذار تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان به ۹۰۰ میلیون کاربر ماهانه دست یافته…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم