نیروی انسانی؛ سرمایه‌هایی که در نوبیتکس می‌مانند

یکی از چالش‌های شرکت‌های استارتاپی، چه آنها که حالا بزرگ شده‌اند و دیگر یک استارتاپ محسوب نمی‌شوند و چه آنها که در آغاز راه هستند، جذب و نگهداری نیروهای متخصص، خلاق، کارآمد و متعهد به تیم است. معمولا در چنین شرکت‌هایی ارزش نیروی انسانی، بیشتر به چشم می‌آید و برای همین، ایجاد محیطی مناسب برای نیروها اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

نوبیتکس که پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است و از سال ۱۳۹۶ پا گرفته، هم در جذب نیرو حساسیت بالایی دارد و هم در ایجاد محیط قابل قبول و رضایتمندی نیروها، جزو شرکت‌های موفق به حساب می‌آید. نظرسنجی منابع انسانی نوبیتکس از کارکنان این موضوع را تایید می‌کند؛ طبق این نظرسنجی ۷۴ درصد کارکنان حتما نوبیتکس را برای کار به دوستانشان پیشنهاد می‌دهند و ۸۲ درصد نیروها از سطح همکاری با هم‌تیمی‌هایشان رضایت دارند.

تیم منابع انسانی نوبیتکس که شامل چهار بخش جذب نیرو، بخش حقوق، دستمزد و خدمات رفاهی، تیم تجربه کارکنان و تیم توسعه و آموزش می‌شود، برای ایجاد شرایط رضایتبخش در نوبیتکس تلاش می‌کند.

این تلاش‌ها باعث ایجاد فرهنگ سازمانی در این مجموعه شده که تیم‌های مختلف برای بهبود روند کار به سادگی امکان ارتباط و انتقال بازخورد بین تیم‌های دیگر و مدیران مجموعه را دارند. در مجموع، مدیریت کارها در نوبیتکس به شکل تعاملی صورت می‌گیرد.

تیم جوان و پویای نوبیتکس با میانگین سنی ۲۹ سال که ۴۰ درصدشان را زنان تشکیل می‌دهند، در زمینه‌های مختلف، چه موضوعات مربوط به سرویس‌ها و خدمات نوبیتکس به کاربران و چه موضوعات مربوط به امکانات مورد نیاز خود و انتظاراتی که از مجموعه دارند، پیشنهاداتشان را به تیم‌های مربوطه ارائه می‌دهند.

پویایی تیم، شرایط کسب تجربه‌های جدید را برای نیروها ایجاد می‌کند و از آنجا که فناوری بلاکچین و رمزارز، دنیای جدیدی را پیش روی ما قرار داده، کار در تیمی که با بروزترین نوآوری‌های جهان مرتبط است، بدون شک تجربه‌ای استثنایی در اختیار افراد قرار می‌دهد؛ به‌ویژه اگر این تیم، در حوزه‌های فناورانه و نو، کارهای بزرگی انجام داده باشد.

این نکته از قلم نیفتد که در حال حاضر و با وجود عبور از همه‌گیری کرونا، همچنان بخش عمده نیروهای نوبیتکس به‌ویژه در بخش پشتیبانی، دورکار هستند؛ به‌طوریکه ۹۲ درصد نیروهای نوبیتکس به‌صورت هیبریدی ترکیب دورکاری و حضوری کار می‌کنند و تنها ۸ درصد کارکنان با توجه به نوع وظایفشان، به‌طور کاملا حضوری در محل شرکت مستقر هستند. همچنین ساعت کاری کارکنان شناور است و هر تیم با توجه به نیازهای خود، کارها را پیش می‌برد.

این انعطاف برای حضور در محل کار یا دورکاری و همچنین شناور بودن ساعت کار، علاوه بر کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در وقت و انرژی کارکنان، باعث ایجاد احساس آرامش و افزایش کارایی نیز شده است.

تخصص، تلاش برای بهبود مستمر، مسئولیت‌پذیری در کار تیمی، اثرگذاری و خلق ارزش، سخت‌کوشی و البته اخلاق‌مداری، امانت‌داری و صداقت، معیارهایی هستند که نوبیتکس برای جذب نیرو در نظر می‌گیرد و با توجه به جوانی و پویایی تیم، کارکنان برای رشد و بهبود نیروهای دیگر، همه تلاششان می‌کنند.

البته تیم آموزش در منابع انسانی نوبیتکس نیز دوره‌های آموزشی مختلفی در حوزه‌های متنوع برای کارکنان برگزار می‌کند و با توجه به نیاز هر تیم یا فرد به آموزش‌های مرتبط با کار، نوبیتکس نیمی از هزینه‌های این آموزش‌های خارج از مجموعه را پرداخت می‌کند. در سال ۱۴۰۱، ۲۹ دوره آموزشی برای نوبیتکسی ها برگزار شد.

سرمایه‌های انسانی ارزشمند تر از آن هستند که به راحتی یک شرکت یا کشور آنها را از دست بدهد و نوبیتکس برای حفظ این سرمایه‌های ارزشمند تلاش می‌کند. حقوق رقابتی، بیمه از روز نخست ورود به نوبیتکس، بیمه تکمیلی، وام، کمک‌هزینه سفر، پاداش ۶ ماهه، هدیه ازدواج و تولد فرزند و… را هم باید به امکاناتی که نوبیتکس در اختیار کارکنانش قرار می‌دهد اضافه کنیم. به ترتیب، کمک‌هزینه نهار، وام، کمک‌هزینه سفر و هدیه تولد نوبیتکس، بیشترین سهم پرداخت خدمات رفاهی در نوبیتکس را دارند.

در پایان سال ۱۴۰۱، ۳۰۹ نفر در نوبیتکس مشغول به کار بودند و در این سال، ۱۴۶ همکار جدید به نوبیتکس اضافه شده‌اند که ۳۰ درصد این آمار مربوط به تیم فنی بود. به‌طور کلی ۱۱۳۵ ساعت جلسه مصاحبه شغلی برگزار شد.

فرآیند جذب نیرو در نوبیتکس از زمان دیدن رزومه کارجو تا زمانی که پیشنهاد همکاری به او داده می‌شود، به‌طور میانگین ۲۰ روز طول می‌کشد.

دلبستگی شغلی کارکنان برای موفقیت کسب‌و‌کار ضروری است و باعث بالا رفتن بهره‌وری می‌شود. طبق نظرسنجی انجام‌شده، نرخ دلبستگی سازمانی در نوبیتکس در سال ۱۴۰۱، ۷۱ درصد بوده است.

کسانی که علاقمند به آشنایی با فرهنگ نوبیتکس و اطلاع از پشت صحنه این شرکت هستند، می‌توانند صفحه اینستاگرام نوبیتکس لایف را دنبال کنند.

در حال حاضر نوبیتکس در بخش‌های مختلفی به‌دنبال جذب بهترین‌هاست و افرادی که فکر می‌کنند می‌توانند نقشی در دنیای هیجان‌انگیز و نوآورانه بلاکچین و کریپتو داشته باشند، می‌توانند برای نوبیتکس رزومه ارسال کنند. 

link

مطالب مرتبط

امکان استفاده از ضریب در موقعیت فروش تعهدی نوبیتکس

استفاده از ضریب برای موقعیت فروش تعهدی در نوبیتکس امکان‌پذیر شده و کاربران می‌توانند با این ابزار، سود بیشتری از روند نزولی بازار کسب کنند. در حال حاضر امکان خرید
استفاده از ضریب برای موقعیت فروش تعهدی در نوبیتکس امکان‌پذیر شده و کاربران می‌توانند با این…

قابلیت جدید یک صرافی ایرانی برای کسب سود؛ خرید تعهدی به نوبیتکس اضافه شد

پس از تجربه موفق ویژگی موقعیت فروش تعهدی، صرافی نوبیتکس «موقعیت خرید تعهدی» را نیز همراه با ضریب در موقعیت فروش و خرید تعهدی به سرویس‌های خود اضافه کرده است. موقعیت
پس از تجربه موفق ویژگی موقعیت فروش تعهدی، صرافی نوبیتکس «موقعیت خرید تعهدی» را نیز همراه…

ارز دیجیتال فانتوم چیست؟ همه چیز درباره توکن FTM و سریع‌ترین اکوسیستم کریپتو

فانتوم یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که از یک گراف جهت‌دار غیرمدور (DAG) به جای بلاک‌چین برای پشتیبانی از شبکه‌ای با هدف به حداکثر رساندن سرعت و مقیاس‌پذیری استفاده
فانتوم یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که از یک گراف جهت‌دار غیرمدور (DAG) به جای بلاک‌چین…
نوبیتکسخبرها

انتشار ترجمه کتابچه دیفای از سوی نوبیتکس

نوبیتکس، ترجمه کتابچه‌ای در حوزه دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) شامل چیستی دیفای، معرفی ابزارها و پلتفرم‌های فعال در این حوزه و همچنین آخرین آمار از روندهای مرتبط با
نوبیتکس، ترجمه کتابچه‌ای در حوزه دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) شامل چیستی دیفای، معرفی ابزارها و پلتفرم‌های…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم