امکان مشارکت کاربران نوبیتکس در استخرهای دارایی رمزارزی

کاربران نوبیتکس با تامین نقدینگی استخر دارایی رمزارزی، می‌توانند در سود احتمالی موقعیت‌های فروش تعهدی سهیم شوند و در عین حال، اصل دارایی رمزارزی خود را نیز حفظ کنند.

 

امکان تامین نقدینگی ازسوی کاربران در استخر مشارکت، به‌عنوان یکی از زیرمحموعه‌های نوبیتکس-دیفای که به اختصار «نوبیفای» نامگذاری شده، ارائه شده است. این سرویس، یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در نوبیتکس است.

استخر مشارکت، محل تامین‌ نقدینگی برای قابلیت فروش تعهدی در نوبیتکس است. در واقع موجودی کاربران وکالت‌دهنده در استخر مشارکت نوبیتکس تجمیع می‌شود و استخر به‌عنوان واسط، آن را بین کاربران وکالت‌گیرنده توزیع می‌کند تا آنها دارایی‌های رمزارزی را در موقعیت‌های فروش تعهدی خود استفاده کنند و از روند نزولی بازار سود ببرند. سود حاصل از این فرآیند که متعلق به وکالت دهندگان است، با شرط ضمن عقد وکالت طی فرمول مشخصی با وکالت گیرنده ها به اشتراک گذاشته می شود.

مشارکت در استخر دارایی بیشتر برای کاربرانی مفید است که همه یا بخشی از دارایی خود را هولد کرده اند و تا مدتی قصد فروش آن را ندارند و خودشان نیز قصد ورود به معامله های فروش تعهدی را ندارند، به این ترتیب با قرار دادن داراییشان در استخر مشارکت، به‌طور غیرمستقیم از موقعیت فروش تعهدی که سایر کاربران وارد آن شده‌اند سود می‌برند.

در حال حاضر امکان استفاده از استخر مشارکت و قابلیت فروش تعهدی برای رمزارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، دوج کوین، شیبا اینو، سولانا، لایت کوین، بیت کوین کش، پالیگان، فانتوم، کاردانو، ایاس، آوه، بیبی دوج، فلوکی اینو و تتر در نوبیتکس فراهم است. به تدریج امکان مشارکت در استخرهای دیگری هم فراهم خواهد شد.

سود حاصل از مشارکت در هر استخر در انتهای دوره محاسباتی به صورت ریالی به کیف پول کاربر واریز خواهد شد. زیان احتمالی در موقعیت فروش تعهدی به عهده وکالت‌گیرنده خواهد بود و وکالت‌دهنده یا همان کاربری که دارایی خود را در اختیار استخر دارایی قرار داده، در زیان احتمالی شریک نیست.

دوره محاسباتی هر مشارکت، یک ماه‌ است. این دوره بازه‌ای است که در آن محاسبه و تخصیص سود به کاربران وکالت‌دهنده انجام می‌شود و از ابتدای هر ماه شمسی شروع و انتهای هر ماه شمسی به پایان می‌رسد. اگر کاربرِ وکالت‌گیرنده موقعیت خود را در روز آغازین موقعیت به پایان برساند، تمام سود متعلق به خودش خواهد بود و سهمی به استخر نخواهد رسید. اما اگر موقعیت برای روزهای بعدی تمدید شود، سهم وکالت‌گیرنده از سود به‌صورت روزانه کاهش و سهم وکالت‌دهنده افزایش خواهد یافت.

تمام این فرایند ازسوی نوبیتکس انجام می شود و کاربران وکالت‌دهنده صرفا با فشردن دکمه نوبیفای و ورود به صفحه استخر مشارکت، میزان دارایی مورد نظر خود را وارد استخر مشارکت می‌کنند. مشارکت در استخرهای فروش تعهدی نوبیتکس مشمول هیچ کارمزدی نمی‌شود و کاربران می‌توانند بدون پرداخت هزینه و کارمزد، در تمام استخرها مشارکت کنند. همچنین لغو مشارکت در استخر مشارکت به‌صورت پیش فرض لحظه‌ای و در صورت درگیر بودن دارایی در موقعیت‌های فروش نهایتاً تا ۲۴ ساعت انجام می‌شود و دارایی به حساب کاربر وکالت‌دهنده برمی‌گردد.

link

مطالب مرتبط

خبرهااقتصاد دیجیتال

لایحه عفاف و حجاب؛ جریمه ۱۵ درصدی از سود سالانه در انتظار پلتفرم‌های متخلف

براساس ماده‌ای از لایحه عفاف و حجاب که در مجلس به تصویب رسید، پلتفرم‌های کاربرمحور موظفند با بهره از سازوکارهای انسانی و هوشمند، مانع انتشار محتوای مروج یا مبلغ بی
براساس ماده‌ای از لایحه عفاف و حجاب که در مجلس به تصویب رسید، پلتفرم‌های کاربرمحور موظفند…

قابلیت جدید یک صرافی ایرانی برای کسب سود؛ خرید تعهدی به نوبیتکس اضافه شد

پس از تجربه موفق ویژگی موقعیت فروش تعهدی، صرافی نوبیتکس «موقعیت خرید تعهدی» را نیز همراه با ضریب در موقعیت فروش و خرید تعهدی به سرویس‌های خود اضافه کرده است. موقعیت
پس از تجربه موفق ویژگی موقعیت فروش تعهدی، صرافی نوبیتکس «موقعیت خرید تعهدی» را نیز همراه…

هیات مدیره جدید انجمن وی‌سی انتخاب شد؛ ۲۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ۱۴۰۱

مجمع عمومی انجمن وی‌سی ایران برگزار شد. در این مراسم اعضای دور ششم هیات مدیره این انجمن برگزیده شدند. محمدحسین سجادی نیری (تکنوتجارت)، مهدی سادات رسول (صندوق شریف)،
مجمع عمومی انجمن وی‌سی ایران برگزار شد. در این مراسم اعضای دور ششم هیات مدیره این…
خبرها

مصوبه فروش اینترنتی دارو ابطال شد

سید حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو گفت: مصوبه‌ای علی‌رغم مخالفت سازمان غذا و دارو در هیات مقررات‌زدایی برای عرضه دارو در پلتفرم‌های اینترنتی به تصویب رسیده
سید حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو گفت: مصوبه‌ای علی‌رغم مخالفت سازمان غذا و دارو…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم