حمایت از گونه خرس قهوه‌ای در طرح نیکوکاری اسنپ

اسنپ از آغاز طرح جدید نیکوکاری اسنپ‌کلاب با عنوان «حفاظت از گونه‌ خرس قهوه‌ای» خبر داد. این طرح که با همکاری «انجمن پایشگران حامی محیط زیست» انجام می‌شود، چهاردهمین طرح نیکوکاری باشگاه مشتریان اسنپ در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی این شرکت است. دستیابی به تغییرات مثبت در حوزه‌ حفاظت از گونه‌ی خرس قهوه‌ای از طریق بالا بردن سطح آگاهی جامعه‌  و همچنین کاهش تعارضات بین انسان و خرس از اهداف این طرح است.

اهمیت حفاظت از خرس قهوه‌ای

اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود قصد دارد در راستای حفاظت از گونه‌ خرس قهوه‌ای قدم بردارد.

زیستگاه‌ خرس قهوه‌‌ای اغلب مناطق جنگلی و کوهستانی است؛ به همین دلیل این گونه در اکثر مناطق کوهستانی رشته کوه‌های زاگرس و البرز و همچنین جنگل‌های خزر و ارسباران، خراسان شمالی، آذربایجان، لرستان، خوزستان و فارس یافت می‌شود.

اهمیت توجه به خرس قهوه‌ای در این است که این گونه در گروه گونه‌های چتر قرار می‌گیرد؛ گونه‌ چتر یا سایبان به جانورانی اطلاق می‌شود که زیست آن‌ها سبب حمایت از حیات دیگر گونه‌ها خواهد بود.

لازم به یادآوری است که هر چند خرس قهوه‌ای در حال حاضر در طبقه‌بندی گونه‌های در حال انقراض قرار نمی‌گیرد، اما به دلیل سطح تعارض بالایی که با انسان دارد می‌تواند به سرعت در دسته‌بندی گونه‌های کمیاب قرار گیرد.

مشارکت اسنپ در طرح حفاظت از خرس قهوه‌ای

اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود با همکاری موسسه‌ پایشگران حامی محیط زیست (پاما)، طرح حفاظت از خرس قهوه‎ای را طی چند گام در استان مازندران به عنوان یکی از زیستگاه‌های اصلی این گونه و دارای بیشترین تعارض گزارش شده‌ خرس و انسان اجرا خواهد کرد.

انجمن پاما انجمنی غیر دولتی و داوطلبانه است که از سال ۱۳۹۰ در نقش توان‌افزایی، تسهیل‌گری و جلب مشارکت اقشار گوناگون جامعه برای حفاظت  از محیط زیست گام برمی‌دارد.

اسنپ و انجمن پاما حفاظت از گونه‌‌ خرس قهوه‌ای را در دو گام آگاهی‌بخشی به‌ویژه به جامعه‌ محلی و مشارکت در اجرا پروژه پژوهشی “بررسی روش‌های میدانی کاهش تعارض” اجرا خواهند کرد.

نحوه‌ مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ

کاربران اسنپ می‌توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ‌کلاب خود در این کار نیک سهیم باشند. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز کاربران، مبلغ ۴۰۰۰ تومان به  تأمین هزینه‌ حفاظت از گونه‌ خرس قهوه‌ای کمک می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند در طرح‌های دیگر نیکوکاری اسنپ‌کلاب از جمله کمک هزینه‌ درمان کودکان پروانه‌ای و تامین هزینه ساخت زمین فوتبال برای کودکان و نوجوانان شهرستان قصرقند در جنوب استان سیستان و بلوچستان نیز مشارکت داشته باشند.

link

مطالب مرتبط

خبرهااقتصاد دیجیتال

دیجی‌کالا و اسنپ در مورد دستورالعمل جدید پذیرش سهام دانش‌بنیان‌ها در بورس چه می‌گویند؟

دنیای اقتصاد: اگر همه چیز آن‌طور که استارت‌آپ‌‌‌های سرشناس کشور در بهار سال ۱۳۹۹ و در اوج همه‌گیری کرونا انتظار داشتند پیش رفته بود، حالا باید حداقل چند شرکت
دنیای اقتصاد: اگر همه چیز آن‌طور که استارت‌آپ‌‌‌های سرشناس کشور در بهار سال ۱۳۹۹ و در…
اسنپخبرها

افزایش پاداش برنامه باگ بانتی اسنپ تا ۱۵۰ میلیون تومان

تیم امنیت سایبری اسنپ از هکرهای کلاه‌سفید دعوت به همکاری می‌کند به‌گزارش روابط عمومی اسنپ، تیم امنیت سایبری این شرکت در تازه‌ترین اقدام خود برای تقویت ساختار
تیم امنیت سایبری اسنپ از هکرهای کلاه‌سفید دعوت به همکاری می‌کند به‌گزارش روابط عمومی اسنپ، تیم…
اسنپخبرها

مشارکت کاربران اسنپ‌کلاب در تامین هزینه‌ راه‌اندازی خانه‌ امن «سرای فراز»

اسنپ در نهمین طرح نیکوکاری خود با همکاری خیریه «طلوع بی‌نشان‌ها» و همراهی کاربرانش، در تامین هزینه‌های تجهیز و راه‌اندازی خانه‌ای امن برای کودکان بی‌سرپناه زیر
اسنپ در نهمین طرح نیکوکاری خود با همکاری خیریه «طلوع بی‌نشان‌ها» و همراهی کاربرانش، در تامین…
اسنپخبرها

همراهی حدود ۸۰۰ میلیون تومانی اسنپ با خیریه بچه‌های آسمان

اسنپ در یازدهمین طرح نیکوکاری خود با همکاری خیریه‌ «بچه‌های آسمان» و همراهی کاربران خود در طرحی با عنوان «تامین تجهیزات توانبخشی و پزشکی ویژه کودکان دارای
اسنپ در یازدهمین طرح نیکوکاری خود با همکاری خیریه‌ «بچه‌های آسمان» و همراهی کاربران خود در…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم