دانش‌بنیان‌ها ۵ درصد بورس را به خود اختصاص می‌دهند

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان ۵ درصد بورس را به خود اختصاص می‌دهند، گفت: دانش‌بنیان‌ها می‌توانند با ایجاد ارزش سهم مهمی را در بازار سرمایه به خود اختصاص دهند.

مجید عشقی، رییس سازمان بورس در همایش نظاره جهش تولید دانش‌بنیان گفت: ما در بازار سرمایه اعتقاد داریم که چیزی به عنوان حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نداریم و بیشتر در صدد این هستیم که از فرصت‌های شرکت‌ها در بازار سرمایه استفاده کنیم، به واقع شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند ایجاد ارزش کرده و به بازار سرمایه کمک کنند.

رییس سازمان بورس تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند گزینه‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران ایجاد کنند و اتفاقاً در یک سال و نیم گذشته، استقبال خوبی از گزینه‌های جدید سرمایه‌گذاری در این بخش صورت گرفته است؛ بنابراین ما این موضوع را به عنوان یک فرصت قلمداد می‌کنیم و می‌دانیم با توجه به ساختارهای ایجاد شده، این موضوع امکان‌پذیر است.

وی با بیان اینکه از نظر تعداد و ارزش روز شرکت‌های دانش بنیان ۵ درصد بورس را به خود اختصاص می‌دهند، ادامه داد: امید داریم با کمک قانون فوق این سهم افزایش پیدا کند.

عشقی با بیان اینکه انتظار بیشتری نسبت به سرعت عملکرد شرکت‌های دانش بنیان داریم، ادامه داد: البته با وجود برخی از موانع نتایج کار کاملا امیدوار کننده است.

رییس سازمان بورس با اشاره به برخی از موانع جدی پیش روی شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد: یکی از موانع مربوط به زبان مشترک بین بازار سرمایه و اکوسیستم نوآوری در کشور است که متاسفانه این زبان مشترک ضعیف است.

وی تاکید کرد: ما در یک سال گذشته سعی کردیم با ایجاد کمیته و تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری در این مسیر حرکت کنیم تا این زبان مشترک ایجاد شود. با توجه به اصلاحات صورت گرفته در این بخش فکر می‌کنیم یک تعداد از صندوق‌ها امکان ورود به این چرخه را دارند تا به عنوان مدیر بیایند و به این مرحله وارد شوند.

عشقی تاکید کرد: بنابراین معضل اول ما این، عدم آشنایی بود که باید سعی کنیم این آشنایی دو طرفه ایجاد شود.

وی با اشاره به جلسات خود با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: پیرو این جلسه مقرر شد تا ضوابط رکن مدیر در صندوق‌ها را اصلاح کنیم تا صندوق‌های بیشتری بیایند و سمت مدیر را دریافت کنند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: همچنین سعی می‌کنیم با مشارکت خود صندوق نوآوری و شکوفایی ضمانت‌های لازم را برای اینکه مدیر صندوق به تعهد خود عمل کند، بگیریم.

وی تاکید کرد: همچنین ما در بحث رکن ضمانت اوراق، این آمادگی را داریم که از طریق شرکت‌های سپرده گذاری دارایی مرکزی، ضمانت‌های شرکت‌هایی را که متقاضی انتشار اوراق هستند، قبول کنیم.

link

مطالب مرتبط

خبرها

پادکست اخبار استارتاپی هفته؛ از ضوابط پذیرش سهام استارتاپ‌ها در بورس تا جذب سرمایه جدید ترندیول

پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت ۲۱۵ این پادکست، از ضوابط
پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته…
تپسیخبرها

روابط عمومی تپسی: سرویس‌ مدرسه تپسی آغاز به کار کرد

خدمت سرویس مدرسه تپسی امروز برای ۲۰% از دانش‌آموزانی که تا پیش از ۲۹ شهریور ثبت نام کرده بودند، شروع به کار کرد. گفتنی است سرویس‌دهی به دانش‌آموزان تا شنبه هشتم
خدمت سرویس مدرسه تپسی امروز برای ۲۰% از دانش‌آموزانی که تا پیش از ۲۹ شهریور ثبت…
دیوارخبرها

تاثیر گرم‌ترین تابستان زمین بر بازار وسایل سرمایشی؛ رکوردشکنی کولرگازی در آگهی‌های دیوار

در تابستان امسال که گرما رکوردشکنی کرد میزان آگهی و جستجو برای تجهیزات سرمایشی هم رشد چشمگیری داشت. ناسا اعلام کرده تابستان ۱۴۰۲ (۲۰۲۳ میلادی) گرم‌ترین تابستان
در تابستان امسال که گرما رکوردشکنی کرد میزان آگهی و جستجو برای تجهیزات سرمایشی هم رشد…
خبرها

وزیر راه و شهرسازی جزییات شرایط انتشار آگهی املاک در پلتفرم‌های مجازی را اعلام کرد

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد از این پس فقط مالکان هستند که در صورت احزار هویت خود و ملک‌شان در سامانه املاک و اسکان می‌توانند در سکوهای مجازی آگهی
مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد از این پس فقط مالکان هستند که در…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم