سند پیش‌نویس دانش‌بنیان شدن اقتصاد در اتاق بازرگانی ایران بررسی شد

دومین جلسه کمیسیون کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق ایران، امروز هفتم آبان ماه در اتاق بازرگانی ایران به منظور بررسی سند پیش‌نویس «دانش‌بنیان شدن اقتصاد» برگزار شد.

در این جلسه دکتر افشارتبار از سوی معاونت علمی مهمان حاضر در مراسم بود و به ارایه سند دانش‌بنیان شدن اقتصاد پرداخت. او در این جلسه تصریح کرد که اکنون ۹ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور داریم و کمتر از ۵ درصد صادرات کشور دانش‌بنیانی است.

شاهین ظهوری، نایب رییس کمیسیون دانش‌بنیان اتاق ایران، سهم واقعی صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان کشور را زیر ۲.۵ درصد عنوان کرد و آن را با سهم ۴۵ درصدی کشوری همچون سنگاپور قیاس کرد.

یکی از نگرانی‌ها و موارد مورد بحث درباره سند از سوی حاضران در این جلسه، در خصوص استقلال شرکت‌های خصوصی و رقابت توسط شرکت‌های خصولتی و دولتی بود. حاضران خواستار گنجاندن بندهایی در سند بودند که نهادهای حاکمیتی صاحب سرمایه در کشور، با بخش خصوصی دانش‌بنیان رقابت نکنند و در واقع سرمایه‌گذاری انجام دهند.

حسن جلیلی به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان امام در این جلسه عنوان کرد که ستاد سالانه چند صد میلیارد تومان در شرکت‌های دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری می‌کند و یکی از شروط ستاد این است که سهامش در شرکت‌ها حداکثر ۴۹ درصد باشد و سیاست خروج بین ۳ تا ۵ سال را دارد.

در انتهای این جلسه عنوان شد که هر کدام از اعضا به نمایندگی از صنعت خود، نظرات‌شان را در خصوص تکمیل سند تا دو هفته دیگر اعلام کنند.

link

مطالب مرتبط

خبرها

پرشیافاند از ترکیب سهام‌داران استارتاپ شگرفیست خارج شد

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر «پرشیافاند» پس از ۳ سال از ترکیب سهامداری استارتاپ «شگرفیست» خارج شد و ۳۰ درصد سهام خود را به سرمایه‌گذاران جدید واگذار کرد. شگرفیست در
شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر «پرشیافاند» پس از ۳ سال از ترکیب سهامداری استارتاپ «شگرفیست» خارج شد و…
خبرهارمزارزها و فین‌تک

آغاز خرید با تلفن‌همراه و بدون کارت در ۶ بانک

بنابر اعلام روابط عمومی بانک مرکزی پروژه‌ی «کهربا» که امکان خرید با گوشی بدون تماس با دستگاه پوز و بدون نیاز به کارت بانکی را میسر می‌کند، توسط ۶ بانک میسر شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی بانک مرکزی پروژه‌ی «کهربا» که امکان خرید با گوشی بدون تماس با…
خبرها

پادکست اخبار استارتاپی هفته؛ از ماجرای همراه‌اول و دیجی‌کالا تا گلرنگ و تخفیفان

پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت ۲۳۹ این پادکست، از
پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته…
رمزارزها و فین‌تکنوبیتکس

نگاهی به آلت‌کوین‌ها در سالروز خلق «نیم کوین»

دو سال پس از آنکه بیت کوین پا  به عرصه گذاشت، ظرفیت‌های بلاکچین و محدودیت‌های بیت‌کوین باعث شد شبکه‌های بلاکچینی با قابلیت‌های جدیدتر و کوین‌های خود وارد میدان
دو سال پس از آنکه بیت کوین پا  به عرصه گذاشت، ظرفیت‌های بلاکچین و محدودیت‌های بیت‌کوین…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم