تخفیف‌های دیجی‌کالا واقعی هستند؟

در هر کمپین تخفیف‌محور وقتی دنبال کالای موردنظرمان می‌گردیم و منتظر دیدن یک تخفیف هیجان‌انگیز هستیم، همزمان می‌گوییم نکند تخفیف‌ها غیرواقعی باشند؟

اتفاقا این یکی از اتفاقات بدی است که معمولا در کمپین‌های تخفیفی بزرگ مانند بلک فرایدی می‌افتد. در روزهای نزدیک به برگزاری این کمپین‌ها فروشندگانی قیمت‌های بالا برای کالاها در نظر می‌گیرند و بعد با تخفیف زیاد، کالا را به قیمت اصلی یا حتی کمی بالاتر می‌رسانند و می‌فروشند. این ماجرا را هم در فروشگاه‌های داخل شهر می‌بینیم و هم در فروشگاه‌های اینترنتی.

یکی از فروشگاه‌های اینترنتی که در روزهای بلک فرایدی از آن به همین دلیل انتقاد می‌شود دیجی‌کالا است. معمولا هم در شبکه‌های اجتماعی اسکرین‌شاتی از قیمت قبل و بعد از تخفیف کالاها می‌گذارند و می‌نویسند که در واقع کالا اصلا تخفیف نخورده است! بعد هم کار به بد و بیراه گفتن به فروشنده و فروشگاه می‌رسد.

راهی برای شناسایی تخفیفی دروغین

با وجود این اتفاقات چطور مطمئن شویم تخفیف‌هایی که در دیجی‌کالا می‌بینیم واقعی است؟ مساله اینجاست که تشخیص این مساله چندان با کاربر نیست و تیمی که در دیجی‌کالا پرایسینگ یا تیم قیمت‌گذاری نام دارد باید آنها را بررسی کند.

این تیم برای بلک فرایدی امسال از راهکاری استفاده کرد تا اجازه ندهد کسی از این کمپین سوءاستفاده کند. با این راهکار فروشندگانی که برای بعضی از کالاها به مدت طولانی تخفیف بالا گذاشته بودند، فروشی نداشتند و دیجی‌کالا برای آنها یک ویترین شده بود، شناسایی شدند. کالاهایی هم که تخفیف غیراقتصادی و غیرمنطقی داشتند بررسی شدند. پس از آن با فروشندگان تماس گرفتند و مساله را مطرح کردند تا تخفیف‌ها اصلاح شود و وضعیت کالا به حالت عادی برگردد. البته تعداد کمی از فروشندگان که راضی به انجام این تغییر نشدند اخطار گرفتند و جریمه شدند. برای همین امسال تعداد تخفیف‌های دروغین بسیار کمتر شد و اسکرین‌شات خاصی هم درباره‌اش در شبکه‌های اجتماعی منتشر نشد.

تخفیف بی‌منطق

استفاده از این راه‌حل فقط برای بلک فرایدی نبوده است. هر هفته تخفیف‌ها و کالاها بررسی می‌شوند و فروشنده‌هایی که تخفیف غیرواقعی داشته‌اند بعد از شناسایی اخطار می‌گیرند و جریمه می‌شوند. حتی در بخشی مانند «شگفت‌انگیزها» که تخفیف‌محور است رقم‌ها و درصدها رصد می‌شوند تا کسی نتواند با تخفیف عجیب ولی دروغین سر خریداران کلاه بگذارد.

با این راهکارها کالاهای دیجی‌کالا خیلی کمتر از قبل تخفیف‌های عجیب و غیرواقعی می‌گیرند و می‌توانید با خیال راحت از دیدن تخفیف‌ها ذوق‌زده شوید و خرید کنید.

link

مطالب مرتبط

دیجی‌کالا

گنجه؛ راهکاری برای دریافت ارزان و بی‌دردسر سفارش‌ از دیجی‌کالا

شاید شما هم بعد از ثبت سفارش در فروشگاه‌های اینترنتی، برای دریافتش سردرگم شده باشید. ممکن است ساعت‌های تحویل سفارش با زمانی که در خانه یا محل کار هستید هماهنگ نباشد
شاید شما هم بعد از ثبت سفارش در فروشگاه‌های اینترنتی، برای دریافتش سردرگم شده باشید. ممکن…
دیجی‌کالا

چرا سفارش‌مان دیر می‌رسد؟

به گزارش روابط عمومی دیجی‌کالا؛ همه ذوق و شوق سفارش دادن یک کالا به زمانی است که کالا به دست‌مان می‌رسد. لحظات نزدیک به تحویل کالا و دریافت آن هیجان زیادی دارد اما
به گزارش روابط عمومی دیجی‌کالا؛ همه ذوق و شوق سفارش دادن یک کالا به زمانی است…
دیجی‌کالا

دیجی‌کالا‍، سفارشم را مقابل در خانه به من تحویل بده!

معمولا وقتی منتظر رسیدن کالایی که سفارش داده‌ایم نشستیم و صدای زنگ در را می‌شنویم دوست داریم پیک و مامور ارسال بسته را داخل ساختمان بیاورد و مقابل در واحد مسکونی یا
معمولا وقتی منتظر رسیدن کالایی که سفارش داده‌ایم نشستیم و صدای زنگ در را می‌شنویم دوست…
دیجی‌کالا

وقتی فروشندگان دیجی‌کالا دیر می‌رسند

اگر از زمانی که برای تحویل سفارش‌تان مشخص کرده بودید گذشته و هنوز کالا به دست‌تان نرسیده، شاید زمان خوبی نباشد که بخواهیم برایتان از دلایل تاخیر ارسال در
اگر از زمانی که برای تحویل سفارش‌تان مشخص کرده بودید گذشته و هنوز کالا به دست‌تان…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم