پایان Airbnb در نیویورک

براساس یکی از قوانین محلی در نیویورک که به تازگی به اجرا درآمده است، از این پس همه میزبانان اقامتگاه‌های اجاره کوتاه‌مدت در نیویورک باید در شهرداری ثبت‌نام کنند و فقط میزبانانی که در اقامتگاه خود زندگی می‌کنند و به هنگام اقامت مسافر در آن حضور دارند، می‌توانند واجد شرایط باشند. مسافر نیز فقط می‌تواند دو مهمان داشته باشد.

با این قانون جدید، دورانی که صاحب‌خانه‌های نیویورکی طی تعطیلات و زمان‌های دور از خانه، آپارتمان خود را به صورت موقت اجاره می‌دادند، به سر رسیده است.

پلتفرم‌های اجاره موقت و کوتاه مدت اقامتگاه، همچون ایربی‌اندبی، Vrbo و باقی آنها اجازه فعالیت در نیویورک را خواهند داشت، اما قوانین جدید به قدری سفت و سخت است که عملا عملیات آنها را با یک سد مواجه می‌کند.

پلتفرم‌های اجاره موقت مشکلاتی همچون سروصدا، مزاحمت و به خطر افتادن امنیت را برای ساکنان دایم اقامتگاه‌ها و آپارتمان‌های ارایه شده روی این سایت‌ها به وجود آورده است. از سویی برخی از صاحبان خانه در نیویورک هزاران مورد برای اجاره در ایربی‌اندبی دارند و مردمان عادی به سختی می‌توانند با آنها رقابت کنند.

سالانه ۶۶ میلیون نفر توریست که به مقصد نیویورک سیتی مسافرت می‌کنند، برای اجاره اقامتگاه به ایربی‌اندبی سر می‌زنند و اقامتگاه‌های اجاره‌ای در سال ۲۰۲۲ به میزان ۸۵ میلیون دلار تنها در نیویورک درآمد داشته‌اند. ممکن است نیویورک سهم کوچکی در بازار ایربی‌اندبی داشته باشد، اما قوانین جدید بیانگر آن است که چگونه دولت‌های محلی می‌توانند یک شبه بازار اجاره اقامتگاه‌ها را دست‌خوش تغییر و تحول کنند. و این نکته نیز حائز اهمیت است که نیویورک اولین شهری نیست که در آن اجاره موقت اقامتگاه محدود می‌شود. شهرهای دیگری هم سازوکارهای متفاوتی را در برابر این پلتفرم‌ها پیاده کرده‌اند.

دالاس برای جلوگیری از مهمانی‌های مخرب و خطرناک، اجاره‌های کوتاه مدت را به محله‌های خاص خود محدود کرده است. استان‌های کبک، ممفیس و تنسی کانادا اکنون به مجوز برای اجاره کوتاه مدت نیاز دارند. در سانفرانسیسکو، مدت زمانی که افراد می‌توانند کل محل اقامت خود را برای اجاره در Airbnb فهرست کنند به ۹۰ روز در سال محدود می‌شود. آمستردام این محدودیت را ۳۰ شب در سال و پاریس ۱۲۰ روز تعیین کرده است. برلین پیش‌تر تقریبا همه مکان‌های Airbnb را ممنوع کرده بود، اما در سال ۲۰۱۸ این تصمیم را تغییر داد.

تلاش‌های Airbnb برای مقابله با قانون جدید، تا به امروز ناموفق بوده است. این شرکت در ماه ژوئن از شهر نیویورک شکایت کرد، اما یک قاضی پرونده را در ماه اوت رد کرد و حکم داد که این محدودیت‌ها “کاملا منطقی” هستند. شرکت ایربی‌اندبی در مورد اینکه آیا این تصمیم را تجدید نظر خواهد کرد یا خیر، اظهارنظری نکرده است. میزبانان همچنین طی ملاقات با مقامات دولتی برای تغییر قانون برای حق ثبت آپارتمان‌های خود به عنوان اقامتگاه کوتاه مدت مبارزه می‌کنند.

هم‌اکنون بیش از ۴۰ هزار اقامتگاه ایربی‌اندبی در نیویورک وجود دارد. برخی کاربران لابی‌گری صاحبان صنعت هتل‌داری را عامل وضع قوانین این چنینی و محدودیت فعالیت پلتفرم‌ها در نیویورک و دیگر شهرها عنوان می‌کنند.

 

منبع: وایرد

link

مطالب مرتبط

خبرها

دومین رویداد نکست‌ شیفت برگزار شد

این رویداد آموزشی توسط دیجی‌نکست و با همراهی دیجی‌کالا به منظور بررسی رابطه تکنولوژی و منابع انسانی برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون تاثیر روندهای کلیدی مانند اتوماسیون، هوش…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم