نمایندگان ایرانی در مسابقات جهانی مهارت معرفی شدند

نمایندگان نهایی ایران برای مسابقات WorldSkills Lyon 2024 در هفته‌ی آخر اردیبهشت معرفی شدند.

ایران در این مسابقات جهانی پنج نماینده در رشته‌های IT خواهد داشت؛ علیرضا پورچالی، امیررضا غلامی، سید آرمین طاهری، امیرعباس قاسمی و مهرداد شیروانی. این شرکت‌کنندگان با منتورینگ و حمایت آروان‌کلاد و سازمان فنی‌وحرفه‌ای در مسابقات WorldSkills 2024 در شهر لیون فرانسه حضور خواهند یافت.

این مسابقات در ۴۵ رشته اصلی و ۴ رشته‌ی نمایشی برگزار می‌شود که ایران در ۱۵ رشته‌ از آن نماینده داشته است. نکته‌ی جالب درباره‌ی این دوره‌ی مسابقات، میانگین سنی بسیار پایین شرکت‌کنندگان ایرانی است؛ میانگین کلی ۱۸ سال و کوچک‌ترین شرکت کننده ۱۵ سال سن دارد.

نماینده‌هایی از شهرهای مرزی ایران؛ کوچک‌‌ترین نماینده‌ی ایران ۱۵ سال دارد

برگزیدگان ایرانی شاخه‌ی IT این مسابقات که با حمایت آموزشی و منتورینگ اختصاصی سازمان فنی‌وحرفه‌ای و آروان‌کلاد به مرحله‌ی انتخابی کشوری رسیدند، به این شرح است: علیرضا پورچالی در رشته‌ی «پردازش ابری»، امیررضا غلامی در رشته‌ی «توسعه‌ی برنامه‌های موبایل»، سید آرمین طاهری در رشته‌ی «مدیریت سیستم‌های تحت شبکه»، امیرعباس قاسمی در رشته‌ی «فناوری‌های وب»، مهرداد شیروانی در رشته‌ی «راهکارهای نرم‌افزاری برای تجارت» نمایندگان ایران در رشته‌های IT مسابقات جهانی مهارت فرانسه (WorldSkills Lyon 2024) خواهند بود.

این مسابقات یکی از مهم‌ترین رویدادهای آموزشی بین‌المللی به شمار می‌رود. و هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود. در هر دوره، هزاران شرکت‌کننده در ۴۵ رشته‌ی اصلی و ۴ رشته‌ی نمایشی با هم رقابت می‌کنند. بازه‌ی سنی نمایندگان ایران در این دوره از مسابقات بین ۱۵ تا ۲۱ سال است و در شهریور ۱۴۰۳ برای رقابت با همتایان بین‌المللی‌شان راهی لیون فرانسه می‌شوند. نکته‌ی مهم درباره‌ی شرکت‌کنندگان ایرانی این دوره از مسابقات، تعداد نوجوانان زیر ۲۰ ساله و پراکندگی جغرافیایی محل تولدشان است؛ برگزیده‌ها از استان‌های قم، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی در این مسابقات راه پیدا کرده‌اند و  دو نفرشان ۱۵ و ۱۶ ساله هستند.

مبنای انتخاب اولیه‌ی شرکت‌کنندگان در این مسابقات مانند نمونه‌ی جهانی آن، حضور عادلانه و با توزیع جغرافیایی حداکثری از بخش‌های مختلف کشور است. منتورها و حامیان این مسابقه نیز در تمام مراحل،  شرکت‌کنندگان را برای حضور بین‌المللی همراهی می‌کنند. به این معنا، این نوع مسابقات می‌تواند دسترس‌پذیری نوجوانان شهرهای حاشیه‌ای ایران به منابع را افزایش دهد؛ پیش از این نیز یکی از شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات در گفت‌وگویی با روزنامه‌ی شرق گفته که این مسابقه به دلیل انتخاب نماینده‌ها از تمام استان‌های کشور، فرصت خوبی برای تجربه‌های جدید و یادگیری مهارت‌های دیجیتال است. او در این مصاحبه گفت در محل تولدشان امکان دسترسی آسان به این مهارت‌ها وجود ندارد.

برگزیده‌ها تا پایان شهریور در اردوی آماده‌سازی هستند

طبق برنامه‌ریزی‌ این مسابقات، برگزیدگان تا شهریور ۱۴۰۳، در اردوی پایانی آماده‌سازی خواهند داشت. آروان‌کلاد و سازمان فنی‌وحرفه‌ای مسوولیت انتخاب، آموزش و منتورینگ اختصاصی شرکت‌کنندگان را تا پایان این آماده‌سازی به عهده دارند. آروان‌کلاد پیش از این در ۴ دوره از مسابقات، حامی شرکت‌کنندگان ایرانی رشته‌های آی‌تی این مسابقات بوده است.

link

مطالب مرتبط

ابرآروان

آروان‌کلاد با جدید‌ترین محصولات ابری به الکامپ آمده است

به گزارش استارتاپ۳۶۰، آروان‌کلاد با تازه‌ترین محصولات ابری، در سالن ۸ و ۹ بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ حضور دارد. نمایشگاه الکامپ از تاریخ نهم تا دوازدهم تیر ۱۴۰۳ در محل…
ابرآروان

گزارش آروان‌کلاد؛ ۲۴درصد از کل سایت‌های دارای اینماد از CDN استفاده می‌کنند

به گزارش روابط عمومی آروان‌کلاد، نتایج تحقیقات این شرکت که به‌تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد از ۳۳ هزار دامنه‌ی ایرانی دارای ای‌نماد و متصل به CDN، حدود ۵۹ درصدشان از…
ابرآروان

نخستین دانش‌پذیران کاریز آروان‌کلاد فارغ‌التحصیل شدند

نخستین گروه از دانش‌پذیران طرح مسوولیت اجتماعی کاریز آروان‌کلاد با به پایان رساندن کامل دوره‌‌های آموزشی، در بهار ۱۴۰۳ فارغ‌التحصیل شدند. این فارغ‌التحصیلان از شهرهای زابل، بم، کرمان، میناب، چابهار…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم