انجمن بلاکچین با انتشار نامه‌ای به طرح ساماندهی رمزارزها واکنش نشان داد

انجمن بلاکچین ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، به طور جدی به پیش‌نویس طرح مجلس برای ساماندهی رمزارزها واکنش نشان داده و نگرانی‌های متعددی را مطرح کرده است.

این انجمن، که خود را به عنوان تنها سازمان مردم‌نهاد تخصصی و علمی در حوزه بلاکچین و رمزارز معرفی کرده، اعلام داشته که این پیش‌نویس ناپخته، غیرکارشناسی و ضدامنیت است.

براساس ارزیابی‌های این انجمن، پیش‌نویس طرح مجلس دارای چندین نقص اساسی است. از جمله این ایرادات، بی‌توجهی به تبعات اقتصادی و امنیتی این طرح بر کشور در سطح ملی است که می‌تواند باعث مهاجرت کسب‌وکارها و نیروی کار متخصص به خارج از کشور شود. همچنین، این انجمن از رویکرد سنتی مجوزمحوری در زمینه رمزدارایی‌ها انتقاد کرده و تاکید دارد که این رویکرد مناسب یک حوزه پویا و در حال توسعه نیست.

علاوه بر این، نادیده گرفتن قوانین تحریم و تاثیر آن بر رمزارزها، جرم‌انگاری به فعالان حوزه رمزارزها و عدم توجه به نقش تشکل‌های غیردولتی در حوزه رمزارزها از دیگر نگرانی‌های مطرح شده توسط انجمن بلاکچین ایران است.

انجمن بلاکچین ایران در نهایت خواستار توقف این طرح و مشورت با تشکل‌های غیردولتی در این حوزه شده و اعلام آمادگی کرده است که در صورت لزوم، نظرات و پیشنهادات خود را درباره این طرح ارایه دهد​​​​.

متن کامل نامه انجمن بلاکچین به کمیسیون اقتصادی مجلس را از اینجا دریافت کنید.

link

مطالب مرتبط

خبرها

دومین رویداد نکست‌ شیفت برگزار شد

این رویداد آموزشی توسط دیجی‌نکست و با همراهی دیجی‌کالا به منظور بررسی رابطه تکنولوژی و منابع انسانی برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون تاثیر روندهای کلیدی مانند اتوماسیون، هوش…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم