مدیرعامل سرآوا: امیدواریم مشکل کارخانه نوآوری آزادی حل شود

براساس اطلاعاتی که در کدال منتشر شده، شرکت صنعتی آما قصد دارد تا ملک ۱۸ هزار متر مربعی خود را که “کارخانه نوآوری آزادی” در آن واقع شده است؛ از طریق مزایده عمومی بفروشد. تاریخ برگزاری مزایده ۱۶ آبان ماه عنوان شده است.

پس از انتشار این آگهی، گمانه‌زنی‌هایی در شبکه‌های اجتماعی در مورد آینده این فضای نوآوری و شرکت‌های مستقر در سوله‌های آن شکل گرفت.

فرزین فردیس، مدیرعامل سرآوا در این باره در مصاحبه با سایت تریبون‌نیوز گفت: «فکر نمی‌کنم نگرانی خاصی در خصوص قرارداد کارخانه نوآوری وجود داشته باشد. امیدوارم با مجموعه تعاملاتی که بین پارک پردیس و هم‌آوا شکل گرفته و زحمات این دو مجموعه، مشکل کارخانه نوآوری حل شود و بتوانیم قرارداد تمدید کارخانه را نهایی کنیم.»

مدیرعامل سرآوا معتقد است که این تصمیم از طرف مالک مجموعه گرفته شده و فرآیند آن در حال طی شدن است. فرزین فردیس نسبت به تمدید قرارداد اظهار امیدواری کرد و افزود: «هم‌آوا به‌عنوان یکی از بهره‌برداران کارخانه نوآوری با همراهی پارک فناوری پردیس، در تلاش است تا این قرارداد تمدید شود.»

او تصریح کرد:‌‌ «به هر حال آن‌ها مالک هستند و مالک حق و حقوق خودش را دارد ولی «آما» نهایت لطف و همکاری را با ما و این زیست‌بوم نوآوری داشته ‌است. به نظر من باید مدیون آن‌ها بود که دوراندیشی دارند و فضایی را برای بهبود کسب‌وکارهای نوآورانه ایجاد کرده‌اند تا جوانان از استعدادهای خود برای توسعه کشور در حوزه‌های فناورانه استفاده کنند.»

فرزین درباره همکاری و انتظاراتی که از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری دارند، گفت: «خوشبختانه بخش‌های مختلف دولت مانند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و پارک فناوری پردیس، همواره همراه ما در کارخانه نوآوری آزادی هستند. با وجود این‌که آن‌ها حساسیت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلفی دارند، پیگیری‌های متعددی در خصوص تمدید قرارداد کارخانه نوآوری داشته‌اند و یاری‌دهنده اکوسیستم استارتاپی ایران هستند.»

link

مطالب مرتبط

خبرها

دومین رویداد نکست‌ شیفت برگزار شد

این رویداد آموزشی توسط دیجی‌نکست و با همراهی دیجی‌کالا به منظور بررسی رابطه تکنولوژی و منابع انسانی برگزار شد و در آن موضوعاتی همچون تاثیر روندهای کلیدی مانند اتوماسیون، هوش…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم