کتاب «نمودار خانه ویمپل‌ها» با حمایت دیجی‌پی منتشر شد

هم‌زمان با بازگشایی مدارس،‌ کتاب «نمودار خانه ویمپل‌ها» به همت نشر اطراف و با حمایت دیجی‌پی منتشر شد. این کتاب به قلم ریف لارسن و بن گیبسن نگاشته شده و حامد بهرنگی آن را ترجمه کرده است.

«نمودار خانه‌ی ویمپل‌ها» یک برنامه‌ی درسی کامل و جالب منطبق با روش STEAM است. روش STEAM یک مدل آموزشی است که علم، فناوری، مهندسی، هنر و ریاضیات را یک کل یکپارچه درنظر می‌گیرد تا تفکر انتقادی و مهارت‌های حل مسئله و خلاقیت را در نوآموزان تقویت کند و راه‌های هیجان‌انگیز‌تری را در اختیارشان بگذارد تا بچه‌ها از طریق یادگیری عملی برای رودررو شدن با دنیای آینده آماده باشند. کتاب «نمودار خانه‌ی ویمپل‌ها» جزو برنامه‌های پیشنهادی دانشگاه استنفورد برای بچه‌های دبستانی است و برنده‌ی جایزه‌ی کتاب ریاضی شده است. جایزه‌ی کتاب ریاضی جایزه‌ای سالانه‌ برای کتاب‌های داستانی و غیرداستانی است که کودکان را در سراسر جهان در هر سنی تشویق می‌کند تا نشانه‌های این دانش هیجان‌انگیز و کاربردی را در دنیای اطراف خود ببینند. از ویژگی‌های خوب کتاب این است که نمودارها را خط‌خطی‌های الکی نمی‌بیند و داستان را در دنیایی رنگی‌ با تصویرهای قشنگ و موسیقی و شعر و یک عالمه بو و احساس خوب تمام می‌کند.

درباره داستان «نمودار خانه ویمپل‌ها»

اوما ویمپل یک بچه مدرسه‌ای معمولی و بامزه است که از همه‌ی ‌چیزهای اطرافش نمودار می‌کشد. اوما عاشق جمع‌ کردن اطلاعات مخفیِ پارک، مدرسه و خانه است و آجرها و پنجره‌ها و دیوارها را هم جوری می‌بیند که گاهی آدم بزرگ‌ها نمی‌توانند آن‌‌طور ببینند.

اوما با کمک جدول‌ و نمودار و نقشه‌ می‌تواند تند و سریع نشان بدهد هر اتفاقی را چطور دیده و چی فکر می‌کند‌ اما بعضی وقت‌ها حسابی به دردسر می‌افتد چون نمی‌داند از چیزهایی مثل خانه، فکرهای توی سرش، و احساسات قاتی‌پاتی و پیچیده‌اش چطور نمودار بسازد.

کتاب «نمودار خانه‌ی ویمپل‌ها» داستانی شیرین و  دوست‌داشتنی است که کمک می‌کند راحت‌تر بگوییم در فکر و دل‌مان چی می‌گذرد و بتوانیم خودمان شکل، رنگ و موسیقیِ چیزهایی که سخت‌تر می‌فهمیم را کشف کنیم.

زبان رمزی اوما ویمپل و نمودارهایش مثل یک قدرت جادویی کمک می‌کند از چیزهای دور و برمان راحت‌تر حرف بزنیم چون همه‌ی ما تا آخر عمر، برای این‌که درست فکر کنیم، به خط‌خطی‌هایی نیاز داریم که اصلاً الکی نیستند.

آموزش تفکر نقادانه به کودکان از جمله دغدغه‌هایی‌ست که در همه کشورهای توسعه‌یافته از سال‌های ابتدایی دبستان و حتا پیش از آن مورد توجه نظام آموزشی قرار می‌گیرد. دیجی‌پی نیز در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود و با هدف آموزش تفکر نقادانه به کودکان از این کتاب حمایت کرده است.

link

مطالب مرتبط

سه دلیل برای باز کردن حساب در بلوبانک؛ از پنهان کردن موجودی تا انتقال وجه با شماره تماس

انتخاب یک بانک خوب، میان اینهمه بانک و نئوبانک با خدمات متنوع و جذاب در این روزها، کار خیلی آسانی نیست. بلو، نئوبانک سامان، در این میدان رقابتی، برنده به…
گزارش سالانه کافه بازار
کافه بازارگزارش و تحلیل

گزارش عملکرد سال ۱۴۰۲ «کافه بازار» منتشر شد؛ تمایل توسعه‌دهنده‌ها به بازی‌سازی

بازار در گزارش عملکرد ۱۴۰۲ خود اعلام کرده که تا پایان سال گذشته حدود ۵۶ میلیون کاربر داشته است و توسعه‌دهندگان ۲ هزار میلیارد تومان از بازار درآمد کسب کرده‌اند.
خبرها

میکرو وی‌سی، مدل جدید سرمایه‌گذاری شتاب‌دهنده تریگ‌آپ

در نشست خبری معرفی مدل جدید سرمایه‌گذاری شتاب‌دهندۀ تریگ‌آپ، هوش مصنوعی، امنیت غدایی، فناوری‌های مالی و سلامت از جمله اولویت‌های سرمایه‌گذاری این شتاب‌دهنده در مدل جدید میکرو وی‌سی اعلام شد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم