استارتاپ مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به ساخت محصولات آکوستیک نمدی شد

به گزارش روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، شرکت «نوآوران نمد تا ابد» که در کارخانه نوآوری آزادی مسقر است، موفق به تولید محصولاتی شده است که در اکوستیک محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت که در کارگاه نوآوری هفت و هشت کارخانه نوآوری آزادی مستقر است، توانسته با حمایت‌های پارک فناوری پردیس به تجاری سازی محصولاتش دست پیدا کند.

 

آرین ابوالحسنی مدیرعامل این شرکت گفت: در سال‌های گذشته با رشد استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان، بحث فضاهای کار اشتراکی یا کو ورکینگ‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در مجموعه کارخانه نوآوری آزادی هم، وجود چنین فضاهایی لازم بود. بنابراین پروژه فضاهای کار اشتراکی بیشتر و بهتر مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفت و تصمیم بر این شد، در این زمینه موضوع آلودگی صوتی و تاثیرات مهمی که در کارکرد افراد به ویژه به خاطر استرس می‌گذارد، مورد توجه ما قرار گیرد.

 

ابوالحسنی افزود: ما به صورت ریشه‌ای در موضوع آکوستیک و موادی که روی جذب صوت تاثیر دارند، تحقیق کردیم و به دنبال متریالی بودیم که هم در زمینه آکوستیک تاثیرگذار باشد و هم از زیبایی بصری برخوردار باشد، که با متریال نمد صنعتی آشنا شدیم. نمد صنعتی متریالی بود که در صنعت عایق سازی به ویژه در عایق موتور خودرو استفاده می شد و ما سعی کردیم نگاه ویژه‌تری نسبت به آن داشته باشیم.

 

او ادامه داد: با بررسی‌ها، تحقیقات و طراحی‌های انجام شده ما از این متریال در بازسازی کارخانه نوآوری آزادی و به ویژه در فضای کار اشتراکی زاویه که در این کارخانه قرار داشت، استفاده کردیم. پوشش جداره‌ها و برخی از کارهای طراحی در این فضای کار اشتراکی با استفاده از این نمد صنعتی انجام شد، که نقش چشمگیری در کاهش آلودگی صوتی در این فضا ایجاد کرد.

 

ابوالحسنی افزود: بعد از پروژه موفقی که در کارخانه نوآوری آزادی داشتیم و با توجه به بازخوردهای مثبتی که از اطرافیان و افراد حاضر در مجموعه به ما رسید، ترغیب شدیم که این شرکت را به عنوان یک گروه مستقل از گروه بزرگتری که در بازسازی کارخانه نوآوری آزادی نقش داشت تشکیل بدهیم، تا به صورت تخصصی‌تر در موضوع آکوستیک و استفاده از متریال جاذبه صوت کار کنیم.

 

او گفت: طراحی، ساخت، تولید و نصب کلیه پروژه‌ها و محصولات با متریال جاذب صوت از جمله نمد صنعتی، باهدف ارائه راهکارهای آکوستیکی در کلیه بخش‌های معماری و صنعت ساختمان با تاکید بر علم “روانشناسی محیط” و ارتقا سلامت ذهن و روان انسان‌ها است. همچنین استفاده از هرگونه مواد بازیافتی دیگر جهت تولید محصولات جدید و نوآورانه در راستای حفظ طبیعت و کمک به محیط زیست از مهمترین اهداف ماست.

 

او افزود: باید توجه داشت متریال نمد صنعتی که ما استفاده می‌کنیم، کاملاً تولید داخل ایران است و در ساخت آن حدود ۱۳ درصد از الیاف بازیافتی مانند درب پلاستیکی انواع پت‌ها استفاده می‌شود، که به نوعی در راستای کمک به محیط زیست است.

 

ابوالحسنی گفت: با توجه به این که تولید این متریال به طور کامل در داخل کشور انجام می‌شود، نیاز ما را به واردات محصول مشابه برطرف می‌کند.

link

مطالب مرتبط

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم