افزایش تعرفه‌های پستی صدای مردم را درآورد؛ وزیر: افزایش ۲ برابری تکذیب می‌شود!

طی چند روز گذشته خبر افزایش چند برابری تعرفه‌های پستی باعث اعتراض کاربران و کسب‌وکارهای آنلاین در شبکه‌های اجتماعی شده است. یکی از مخاطبان استارتاپ۳۶۰ در توییتر نوشت بسته‌ای که همیشه با ۲۴ هزار تومان ارسال می‌کردم، از پنج‌شنبه هفته گذشته به یکباره تعرفه‌اش ۵۱ هزار تومان شده است!

 

در حالیکه صحبت از افزایش ۶۰ تا ۱۱۰ درصدی تعرفه‌های پستی می‌شود، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات گفت: افزایش ۲ تا ۳ برابری تعرفه پستی تکذیب می‌شود.

 

وی ادامه داد: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار بر این شد که برای خدمات پایه پستی، عادی و سفارشی، تعرفه برای مردم عادی ۲۰ درصد افزایش یابد. این رقم برای حقوقی‌ها و دولتی‌ها افزایش ۵۰ درصدی خواهد بود. همچنین برای خدمات غیر پایه پستی مانند پست ویژه و پیشتاز، تعرفه مطابق حداکثر سقف تورم که حدود ۴۰ درصد است افزایش می‌یابد.

 

وی تاکید کرد: از سال ۹۸ تاکنون تعرفه خدمات پستی تغییر نداشته است.

 

زارع پور با بیان اینکه اگر ریالی بیشتر از این تعرفه از مردم اخذ شده است بازگردانده می‌شود، به مدیرعامل شرکت پست دستور داد تا طی ۲۴ ساعت آینده سامانه‌ای راه‌اندازی شود تا کسانی که برای پست مرسوله خود، مبلغ بیشتری از میزان مصوب پرداخت کرده‌اند، مابه التفاوت آن‌را دریافت کنند.

 

وی تاکید کرد: این سامانه آنلاین باید راه اندازی شود تا شماره مرسوله مورد نظر کاربر وارد شده و در صورتی که هزینه بیشتر پرداخت شده بود به مردم بازگردانده شود.

 

کاربران در توییتر به طولانی بودن فرآیند راه اندازی این سامانه شکایت دارند، اما سخنگوی این وزارتخانه می‌گوید سامانه از پیش طراحی گردیده و به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

link

مطالب مرتبط

خبرها

پادکست اخبار استارتاپی هفته؛ از افزایش سرمایه تپسی تا گزارش سال ۱۴۰۲ اسنپ

پادکست استارتاپ ۳۶۰ هر هفته جمعه‌ها منتشر می‌شود. این پادکست تازه‌ترین تحولات استارتاپی و تکنولوژی هفته در ایران را دنبال می‌کند. در قسمت ۲۵۱ این پادکست، از افزایش سرمایه تپسی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم