بازدید رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران از مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر

علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران روز یکشنبه ۲۵ خرداد با حضور در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر از تیم‌ها و استارت‌آپ‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر بازدید کرد.

در این بازدید که جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و وزارت بهداشت هم حضور داشتند، استارت‌آپ‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر که در دوران شیوع ویروس کرونا فعالیت به‌سزایی داشتند، دستاوردهای خود را تشریح کردند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران در این بازدید با اشاره به فعالیت تیم‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در زمینه‌ طراحی اپلیکیشن‌های دورکاری و آموزش‌ و مشاوره آنلاین گفت : «یکی از نیازهای اصلی شهر و استان تهران کاهش حضور فیزیکی مردم به خصوص گروه‌های پرخطر در سطح شهر است که این امر با افزایش دورکاری ممکن می‌شود. با وجود فعالیت‌های خوبی که صورت گرفته اما هنوز نیاز داریم تا اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهایی برای گسترش فرهنگ دورکاری طراحی شود. همچنین موضوعاتی مثل آموزش مجازی و ارائه آنلاین خدمات به گروه‌های مختلف می‌تواند به برقراری هر چه بهتر فاصله‌گذاری اجتماعی کمک کند.»

علیرضا زالی در مورد دستاوردهای تیم‌ها و استارت‌آپ‌های نوآور دانشگاه امیرکبیر گفت : «در گزارشی که ارائه شد دیدیم که شرکت‌های دانش بنیان و نوآور دانشگاه امیرکبیر در زمینه‌های متنوع مقابله با کرونا مثل تولید کیت‌های تشخیص، غربالگری، درمان بیماران، عدم سرایت پذیری افراد جامعه، دورکاری و…. فعالیت‌های خوبی داشته‌اند.»

در ابتدای این جلسه حسین حسینی، معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر از فعالیت ۲۲۷ واحد فن‌آور در دانشگاه امیرکبیر خبر داد که از این تعداد ۲۸ شرکت در زمینه مقابله با کرونا فعالیت داشته‌اند.

به گفته معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر، تیم‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر به عنوان نخستین مرکز رشد این دانشگاه، فعال‌ترین استارت‌آپ‌ها در عرصه مقابله با کرونا به شمار می‌روند.

همچنین در این بازدید ۶ استارت‌آپ بهزی، زوپ، دکتر جواب، سیمیآروم، سیناپس، ژنودیپ و تیکِ‌نیک از تیم‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر محصولات و فعالیت‌های خود را تشریح کردند.  

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر فروردین ماه سال ۹۶ با هدف حمایت از استارتاپ‌های فعال در حوزه‌های بهداشت و سلامت، آب و محیط زیست، انرژی و آموزش و با همکاری دوجانبه شرکت سامسونگ الکترونیکس و معاونت پژوهشی دانشگاه امیرکبیر تهران افتتاح شد.

استارت‌آپ‌های حوزه بهداشت و سلامت مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در دوران شیوع ویروس کرونا به کمک راهکارهای نوآورانه خود خدمات ارزشمندی در زمینه حفظ سلامت افراد شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کاهش میزان بار کاری کادر درمان، کمک به حفظ هر چه بیشتر فاصله اجتماعی افراد جامعه، کمک به پیشگیری از مشکلات حوزه سلامت روان و… ارائه دادند.

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر که چهارمین سال فعالیت خود را سپری می‌کند تاکنون حدود ۶۰ استارت‌آپ را در مراحل سه‌گانه اعتبارسنجی ایده، توسعه محصول و جذب سرمایه خود پشتیبانی و حمایت کرده است.

«بهزی» یکی از اولین تیم‌هایی است که همزمان با شروع به کار مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در سال ۹۶ مورد حمایت این مرکز قرار گرفت و در حوزه عرضه خدمات مکمل درمان شامل آموزش خود مراقبتی، ارتباط با پزشک و پایش مستمر بیماران، بر اساس یافته‌ها و استانداردهای جهانی فعالیت می‎کند. این استارت‌آ‌پ توانست در زمان شیوع کرونا با حضور دربیمارستان‎های مرجع مانند مسیح دانشوری و امام خمینی با ثبت‌نام بیماران در سامانه بهزی سهم به سزایی در کاهش حضوری افراد به بیمارستان‌ها داشته باشد. این سامانه در دوران شیوع کرونا آمار ۳۴۲ هزار بار پایش بیمار و رشدی ۳۸۰ درصدی را به ثبت رساند.

«دکتر جواب» یکی دیگر از تیم‌های حوزه سلامت مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر است که با برقرار کردن ارتباط آنلاین پزشکان و بیماران، مراجعات بیماران به مراکز درمانی را کاهش داد. این استارت‌آپ در دروان شیوع کرونا رشد ۱۴۳ درصدی تعداد کاربران را تجربه کرد.

ارائه خدمات و مشاوره‌های سلامت روان آن هم به شکل آنلاین در طول دوران شیوع کرونا اهمیت بسیاری داشت که در این زمینه استارت‌آپ «سیمیآروم» به عنوان یکی از تیم‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر و از اولین سرویس‌های آنلاین صوتی و تصویری مشاوره و روانشناسی ارائه خدمت کرد.

«سیناپس» یکی دیگر از تیم‌هایی بود که به کمک مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های هماهنگ و به عنوان دستیار هوشمند پزشکان به حفظ سلامت کادر درمان در طول دوران شیوع کرونا کمک کرد.

«زوپ» استارت‌آپی است که برای مشاوره متنی و ویدئویی آنلاین میان پزشک و بیمار طراحی شده است و توانست در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر رشد کند. این استارت‌آپ در دوران شیوع کرونا افزایش ۶۰۰ درصدی مشاوره‌های آنلاین پزشکی را به ثبت رساند.

دو استارت‌آپ ژنودیپ (متد غربالگری تشخیص سرطان) و تیکِ‌نیک (پلتفرم ترویج مسئولیت اجتماعی) از دیگر تیم‌هایی بودند که فعالیت‌ها و دستاوردهای خود را تشریح کرند.

علاوه بر این استارت‌آپ‌ها، تیم‌های نوآوری همچون شفاجو (ارائه خدمات آنلاین پزشکی و سلامت)، ایسمینار (پلتفرم مدیریت و برگزاری وبینار)، اُتیچر(پلتفرم آموزش آنلاین زبان‌های خارجی) و بهماند (راهکاری نو در مدیریت پسماند) با راهکارهای خلاقانه خود توانستند در دوران شیوع ویروس کرونا خدمات ارزشمند و موثری را ارائه دهند.

تاکنون ۹ دوره شتابدهی برای تیم های نوآور و راهکارآفرین در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر برگزار شده است. دهمین دوره پذیرش این مرکز از اوایل فروردین ماه امسال آغاز شد و پس از به ثبت رسیدن ۸۶۰ ایده هم اکنون در مرحله داوری و گزینش ایده‌های برتر قرار دارد. تمامی مراحل حمایت مرکز فناوری سامسونگ از ایده‌ها و تیم‌های انتخابی رایگان بوده و در نهایت نیز این شرکت سهمی در مالکیت استارت‌آپ‌های مورد حمایت خود نخواهد داشت. این حمایت‌ها در قالب بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در مقام یک شهروند حامی جامعه محل فعالیت این شرکت، انجام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر می‌توانید به وبسایت این مرکز به نشانی http://www.samsung-aut-tech.com مراجعه کنید.

 

link

مطالب مرتبط

اسنپ

اعلام نتایج طرح معافیت از کمیسیون رانندگان مبتلا به ام‌اس در اسنپ

اسنپ کاربران راننده مبتلا به بیماری ام‌اس را از پرداخت کمیسیون با ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۴۲۴ میلیون تومان معاف کرد. به گزارش روابط عمومی اسنپ، در طرح معافیت از
اسنپ کاربران راننده مبتلا به بیماری ام‌اس را از پرداخت کمیسیون با ارزش بیش از ۲…
خبرها

گردش مالی ۳۴۰۰ همتی تجارت الکترونیک در سال گذشته

رییس مرکز تتا گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک تحت نظارت وزارت صمت قرار دارند که گردش مالی آن‌ها در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۳۴۰۰ همت بوده است.
رییس مرکز تتا گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک تحت…
همراه اول

تمامی سایت‌های روستایی همراه اول خراسان شمالی ۴G شد

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از اتصال تمامی سایت‌های روستایی همراه اول استان به شبکه فورجی خبر داد. به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه خراسان شمالی، رسول علی
مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از اتصال تمامی سایت‌های روستایی همراه اول استان به شبکه فورجی…
ایرانسل

نشان طلایی «هوش مصنوعی در روابط عمومی» برای ایرانسل

یازدهمین دوره «جشنواره ستارگان روابط‌ عمومی ایران»، سه نشان ویژه «ستاره ملی ارتباطی مدیر ارشد» برای مدیرعامل ایرانسل و «ستاره طلایی روابط ‌عمومی» و «ستاره ملی
یازدهمین دوره «جشنواره ستارگان روابط‌ عمومی ایران»، سه نشان ویژه «ستاره ملی ارتباطی مدیر ارشد» برای…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم