وزیر ارتباطات می‌گوید می‌توانیم صادرکننده نیروی انسانی متخصص باشیم

ایسنا گزارش داد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نگرانی مهاجرت نیروی انسانی ماهر گفت: اگر به درستی عمل کنیم و نیروهای ماهر خوبی در این حوزه تربیت کنیم، نباید نگران این موضوع باشیم و ضمن تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور، می‌توانیم صادرکننده نیروی انسانی ماهر هم باشیم.

 

عیسی زارع پور در دیدار با شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، از تمامی فعالان این حوزه خواست با تمام توان برای تحقق اقتصاد دیجیتال در کشور تلاش کنند. در ابتدای این نشست، اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به مشکلاتی مانند مهاجرت نخبگان و متخصصین حوزه ICT، موضوعات مربوط به صنف و اتحادیه و از دست رفتن زمان توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور اشاره کردند.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات بعد از طرح مسائل و مشکلات از طرف اعضای این شورا با اشاره به اینکه اقتصاد جدید مبتنی بر ICT است، گفت: با پیگیری‌های انجام شده این مشکلات در نهایت در کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت بررسی و حل خواهد شد. بعد از حل مشکلات پیش رو باید تمام امکانات کشور و بخش ICT برای تحقق شبکه ملی اطلاعات که زیرساخت اصلی اقتصاد دیجیتال است بسیج شود.

زارع‌پور درباره نگرانی مهاجرت نیروی انسانی ماهر در این حوزه نیز افزود: اگر ما به درستی عمل کنیم و نیروهای ماهر خوبی در این حوزه تربیت کنیم نباید نگران این موضوع باشیم و می‌توانیم این چالش را به فرصت تبدیل کنیم و ما ضمن تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور، صادرکننده نیروی انسانی ماهر هم باشیم.

سخنان وزیر ارتباطات در حالی بیان می‌شود که استارتاپ‌ها از کمبود نیروی انسانی متخصص در کشور صحبت می‌کنند. براساس گزارش‌ها بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی و استارتاپی با عدم وجود افراد متخصص در بسیاری از رشته‌های کاری دست و پنجه نرم می‌کنند و این کسب‌وکارها معتقدند در صورت ادامه این روند با مشکلات جدی مواجه خواهند شد. از سویی بحث در مورد تصویب طرح صیانت منجر به ایجاد نگرانی از آینده و پدید آمدن موج جدید مهاجرت جوانان متخصص که مورد نیاز استارتاپ‌ها هستند، گردیده است.

link

مطالب مرتبط

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم