رویداد TIM2022 با حضور ۷۳ سرمایه گذار داخلی و خارجی برگزار می شود

نشست سرمایه‌گذاری کشورهای عضو گروه D8 و دیگر کشورهای شرکت کننده (TIM2022)، با حضور ۶۱ استارتاپ و شرکت سرمایه پذیر و ۷۳ سرمایه گذار داخلی و خارجی، ۲ و ۳ اسفندماه ۱۴۰۰ در پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، دبیر نشست سرمایه‌گذاری تیم ۲۰۲۲ گفت: رویداد بین‌المللی TIM یکی از برنامه های شبکه تبادل و انتقال فناوری است که هر ساله با هدف کمک به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری میان ۸ کشور اسلامی عضو برگزار می‌شود. این رویداد پیش‌تر نیز برگزار شده و همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مناسبی بین اعضاء در این سال‌ها به امضا رسیده است. ما در دو سال گذشته بدون وقفه کار نشست را انجام دادیم و این چهارمین دوره برگزاری نشست TIM است.

میلاد صدرخانلو افزود: ۱۶۷ استارتاپ فعال در حوزه فناوری برای حضور در نشست ثبت نام کردند که ۱۴۰ استارتاپ داخلی و ۲۷ استارتاپ خارجی متقاضی حضور در TIM2022 بوده اند.

او تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات بررسی با حضور کارشناسان این حوزه، در نهایت ۶۱ استارتاپ و شرکت سرمایه پذیر انتخاب و به سرمایه گذاران مربوطه معرفی شده اند که ۱۲ استارتاپ خارجی و مابقی ایرانی هستند و تا کنون بیش از ۱۲۰ جلسه مجازی B2B میان سرمایه گذاران و این استارتاپ ها برگزار شده است.

رییس مرکز توسعه تجارت پارک فناوری پردیس گفت: تا کنون ۱۱ قرارداد همکاری با ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار بین این سرمایه گذاران و سرمایه پذیران قطعی شده است و امیدواریم تا روز برگزاری رویداد این همکاری ها بیشتر شود.

صدرخانلو افزود: ما تا کنون با ۷۳ سرمایه گذار داخلی و خارجی از ۱۹ کشور برای حضور در بازار ۸ کشور عضو شبکه تبادل و انتقال فناوری و سایر کشورهای متقاضی تعامل کرده و در حال همکاری هستیم و اگر مشکلات پاندمی کرونا اجازه دهد در روزهای برگزاری نشست میزبان این ۷۳ سرمایه گذار خواهیم بود.

او تصریح کرد:در این دوره، علاوه بر سرمایه‌گذاران کشورهای عضو، سرمایه‌گذارانی از کشورهای روسیه، سوریه، بلغارستان، چین، افغانستان، تونس و ارمنستان قطعی و حضور سرمایه‌گذارانی از دیگر کشورها اروپایی در حال پیگیری و رایزنی است.

میلاد صدرخانلو افزود: این رویداد شامل برنامه‌های مختلف از جمله ارائه شرکت‌های خلاق با هدف جذب سرمایه، پنل‌های تخصصی، دوره‌های آموزشی، امضای تفاهم‌نامه‌ها، انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک و بازدید از زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است. ما می خواهیم سرمایه گذاران بین المللی خارجی حاضر در نشست تجربه موفق خود را به شرکت های داخلی منتقل کنند.

به گفته قائم مقام دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری D8، ایجاد صندوق سرمایه گذاری تخصصی حوزه فناوری بین ۸ کشور در حال توسعه سازمان D8، یکی از برنامه های اصلی ما از برگزاری نشست دو روزه TIM2022 است. ما به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی در ایران و توسعه سرمایه گذاری شرکت های داخلی در دیگر کشور های عضو سازمان D8 هستیم.

میلاد صدرخانلو افزود: در این راستا و برای برگزاری هرچه بهتر رویداد تا کنون ۱۲ جلسه کمیته اجرایی تشکیل شده است، همچنین ۲ جلسه شورای راهبری با حضور ۱۳ عضو اثر گذار اکوسیستم نوآوری کشور برگزار شده است.

برگزاری نشست‌های جذب سرمایه

رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به نحوه انتخاب استارتاپ ها و شرکت های متقاضی گفت: پس از دریافت پیشنهادات همکاری، این موارد توسط تیم داوری غربالگری و راستی‌آزمایی ‌می‌شود، سپس شرکت‌کنندگان بر اساس اولویت‌های از قبل مشخص شده انتخاب می‌شوند و در جلسات آموزشی آمادگی ارائه بین‌المللی شرکت می‌کنند.

 میلاد صدرخانلو افزود: در انتهای رویداد، تجارب سرمایه‌گذاران حاضر در نشست تبادل و در ادامه، نشست‌های تعامل کسب‌وکارها برگزار خواهد شد. شرکت‌های خلاق علاقه‌مند به جذب سرمایه خارجی می توانند با ارائه محصولات و خدمات فناورانه خود با رویکرد جذب سرمایه در این نشست حاضر شوند.

گفتنی است رویداد TIM2022 برای جذب سرمایه شرکت‌های عضو گروه D8 و دیگر کشورهای شرکت کننده بر روی شرکت‌های خلاق، روزهای دوم و سوم اسفندماه سال جاری در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

link

مطالب مرتبط

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم