ضربه هنگفت ویروس کرونا به صنعت گردشگری

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور کسب‌وکارهای متفاوت از جمله صنعت گردشگری دچار مشکل شده‌اند.

 

مسعود طباطبایی، مدیرعامل گروه علی‌بابا در خصوص این مشکل و ضررهای آن به صنعت گردشگری و تدابیر اندیشیده شده توسط علی‌بابا می‌گوید: “تاکنون بیش‌ از ۵۰ میلیارد تومان بلیت استرداد شده و این رقم تا پایان سال افزایش پیدا می‌کند. میزان تماس‌ها با تیم پشتیبانی علی‌بابا نسبت به روزهای عادی گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است و به بیش از ۱۸ هزار تماس رسیده است.”

 

وی افزود خوشبختانه همکاری خوبی میان دفاتر و آژانس‌های مسافرتی با ما برای باز پس دهی هزینه بلیت‌ها وجود دارد و عمده ایرلاین‌ها به دستور وزیر راه در حال تهیه بخشنامه‌هایی برای استرداد بلیت مشتریان هستند.

 

مدیرعامل گروه علی‌بابا درباره مشکلات سال‌های گذشته برای استرداد برخی پروازها بیان کرد هیچ بازار شب عیدی وجود ندارد و مشکل امسال با سال گذشته قابل قیاس نیست و تمام فروش‌مان را پس می‌دهیم.

 

او به ضربه هنگفت این موضوع به بازیگران آنلاین حوزه گردشگری اشاره می‌کند و می‌گوید: “ضربه‌ای که به بازیگران صنعت گردشگری آنلاین خورده به شدت سنگین است و اگر همین امروز هم این ویروس ریشه کن شود، تبعات آن به این زودی برطرف نخواهد شد و مدت‌ها گریبانگیر فعالان صنعت گردشگری آنلاین خواهد بود.”

 

طباطبایی اذعان دارد که بیش‌ از نیمی از نیروهای علی‌بابا که شامل نیروهای پشتیبانی (کال‌سنتر) هم می‌شود به صورت دورکاری فعالیت می‌کنند و ما با این سیستم کاری غریبه نیستیم و توانستیم به روند خوبی دست پیدا کنیم.

 

مدیرعامل گروه علی‌بابا در پایان در رابطه با تکلیف مسافران ایرانی در کشورهای دیگر که در پی بازگشت به ایران هستند نیز اظهار داشت نگرانی ما بیشتر برای ایرانیانی بود که در دبی و ترکیه بودند که با وزارت امور خارجه صحبت‌هایی کردیم و توانستیم تعدادی پرواز به ایران داشته باشیم؛ ولی می‌دانیم که ایرانیان زیادی جا مانده‌اند و در حال رایزنی برای این هستیم که آنها را به تدریج به ایران برگردانیم.

link

مطالب مرتبط

سه دلیل برای باز کردن حساب در بلوبانک؛ از پنهان کردن موجودی تا انتقال وجه با شماره تماس

انتخاب یک بانک خوب، میان اینهمه بانک و نئوبانک با خدمات متنوع و جذاب در این روزها، کار خیلی آسانی نیست. بلو، نئوبانک سامان، در این میدان رقابتی، برنده به…
گزارش سالانه کافه بازار
کافه بازارگزارش و تحلیل

گزارش عملکرد سال ۱۴۰۲ «کافه بازار» منتشر شد؛ تمایل توسعه‌دهنده‌ها به بازی‌سازی

بازار در گزارش عملکرد ۱۴۰۲ خود اعلام کرده که تا پایان سال گذشته حدود ۵۶ میلیون کاربر داشته است و توسعه‌دهندگان ۲ هزار میلیارد تومان از بازار درآمد کسب کرده‌اند.
خبرها

میکرو وی‌سی، مدل جدید سرمایه‌گذاری شتاب‌دهنده تریگ‌آپ

در نشست خبری معرفی مدل جدید سرمایه‌گذاری شتاب‌دهندۀ تریگ‌آپ، هوش مصنوعی، امنیت غدایی، فناوری‌های مالی و سلامت از جمله اولویت‌های سرمایه‌گذاری این شتاب‌دهنده در مدل جدید میکرو وی‌سی اعلام شد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم