لیست سوالاتی که در سفر آن‌ها را می‌شنوید و می‌پرسید

فلایتیو به تازگی لیستی از سوالات را طراحی کرده که همگی در جریان سفر پرسیده و شنیده می‌شوند. می‌توانید این لیست را از اینجا دانلود کنید. اگر قصد دارید بیشتر با این لیست و دلیل انتشار آن آشنا شوید، پس باید با مفهوم کشف و مفهوم سفر بیشتر آشنا شوید.

 

در میان مکالمه‌های روزمره، آن مکالمه‌هایی برای ما خاطره‌انگیز هستند که دنیایی تازه را نمایش می‌دهند. دنیایی که ما ندیدیم و تجربه نکردیم. مثلا شکل برخورد آدم‌ها با وعده‌های غذایی در دیگر کشورها، یا اینکه کدام وسیله نقلیه در کشورهای مختلف محبوب‌تر است؟ همه این موارد جزئیات ریزی است که با سفر رفتن می‌توانیم آن‌ها را کشف کنیم. اما سفر برای همه در دسترس نیست و سختی‌های برای برخی وجود دارد.

 

با تنوع عصبی آشنا شوید

 

تنوع عصبی (Neurodiversity) گستره‌ای وسیع از چالش‌های ذهنی است. از ADHD گرفته تا وسواس‌های مختلف و حتی حملات اضطرابی، همگی می‌توانند در گستره تنوع عصبی (Neurodiversity Spectrum) قرار بگیرند. اما چرا از کلمه «چالش» استفاده می‌کنیم؟ در دیدگاه سنتی، رفتارهای ذهنی و روانی، یک استاندارد کلی دارند. اما دیدگاه مدرن بر این باور است که ساختار جامعه یک استاندارد را دنبال می‌کند و نمی‌توان برای رفتارهای ذهنی استانداردی تعریف کرد. تعریف یک استاندارد باعث می‌شود که افرادی که با چالش‌های تنوع عصبی دست و پنجه نرم می‌کنند، از مزایای ساختارهای شهری و اجتماعی بهره‌مند نشوند.

 

چطور؟ مثلا تصور کنید که در صف بررسی چمدان‌ها در فرودگاه هستید. اگر درگیر اضطراب سفر هستید، این صف که به عنوان یک استاندارد شناخته می‌شود، برای شما سهمگین و ترسناک خواهد بود. این مسئله تجربه سفر شما را ناخوشایند خواهد کرد و امکان کشف را کاهش می‌دهد.

 

راه‌حل فلایتیو: لیست سوالات متداول در سفر

 

فلایتیو راه‌حلی برای مقابله با این مشکلات پیدا کرده. مطمئنا بهترین کار، بهبود ساختارهای اجتماعی موجود است. اگر بتوان ساختارهای فعلی را به گونه‌ای بهینه‌سازی کرد که احساسات، چالش‌ها و مشکلات افراد مختلف را در نظر بگیرد، مطمئنا سلامت روان جامعه هم بهبود شگرفی پیدا می‌کند. با این حال، می‌توان قدم به قدم جلو رفت و مشکلات را یک به یک حل کرد.

 

این ایده‌ای است که باعث شده فلایتیو فعالیت خود برای حل مشکلات این جامعه از افراد را بیشتر کند و تلاش کند تا راهکارهای تازه ارائه دهد. اولین راهکار فلایتیو، لیست سوالات متداول در سفر است. این لیست شامل سوالاتی است که ممکن است در فرودگاه از شما پرسیده شود یا اینکه شما در فرودگاه آن‌ها را بپرسید. با هم چند نمونه سوال را مشاهده کنیم:

 

  • کانتر چک‌این پرواز کجاست؟
  • گیت پرواز خروجی کجاست؟
  • در فرودگاه باید چمدان را به کجا تحویل دهید و از کجا چمدان را تحویل بگیرید؟

 

با این حال، این لیست یک قدم از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی فلایتیو در راستای بهبود تجربه سفر جامعه Neurodivergent است. این استارتاپ که در ششمین سال فعالیت خود قرار دارد، به صورت مداوم تلاش دارد تا تجربه سفر را بهبود ببخشد و کشف را در اولویت قرار داده. شما هم می‌توانید به فلایتیو در این زمینه کمک کنید. می‌توانید تمامی پیشنهادهای خود برای بهبود تجربه سفر را به ایمیل روابط عمومی فلایتیو ارسال کنید و با این استارتاپ در ارتباط باشید.

link

مطالب مرتبط

خبرها

مصاحبه عمیق در تبلیغات چیست؟ برند شب چگونه از این تکنیک در کمپین اخیر استفاده کرد؟

مصاحبه عمیق در تبلیغات، روشی پژوهشی است که با استفاده از سوالات باز و کاوشی، به درک عمیق‌تری از نگرش‌ها، احساسات و رفتارهای مخاطبان می‌پردازد. این مصاحبه‌ها به صورت فردی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم