پیک پنج کرونا و حل بحرانی به نام دسترسی به متخصصان پزشکی با دکتر ساینا 

دکتر ساینا سامانه مشاوره آنلاین پزشکی، دسترسی سریع و فوری  به بیش از ۲ هزارپزشک متخصص  را با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان برای کاربران مهیا کرده است.

 

به گزارش  روابط عمومی دکتر ساینا، این روزها شرایط خاصی از وضعیت کرونایی در کشور حاکم است؛ نقشه ایران هر روز قرمز و قرمزتر می‌شود و شرایط سخت‌تر از قبل.  هر روز بر تعداد هموطنانی که بر اثر ویرس کرونا جان خود را از دست می‌دهند افزوده می‌شود. شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا و ازدحام بیماران در مراکز درمانی، بیمارستان‌ها را به مکانی خطرناک تبدیل کرده است. در این وضعیت بحرانی سالمندان؛ کودکان و بیمارانی که بنا به دلایل بیماری‌های زمینه‌ای سیستم ایمنی ضعیف‌تری دارند برای درمان مسائل پزشکی خود با حضور در این مکان‌ها بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. در این شرایط شاید استفاده از خدمات پزشکی آنلاین بهترین و موثرترین راه برای حل این معادله باشد.

 

امکان دسترسی به بیش از ۲ هزار پزشک متخصص در دکتر ساینا

 

این روزها و با پیشرفت پلتفرم‌های مشاوره آنلاین؛ خدمات متفاوت و موثری در زمینه خدمات پزشکی به افراد ارائه می‌شود. دکتر ساینا پلتفرم تخصصی مشاوره آنلاین پزشکی  که بیش از ۵ سال است به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارد؛ با رویکردی متفاوت امکان مشاوره آنلاین و تلفنی برای کاربران مهیا کرده تا به راحتی، بدون ریسک تردد تا مطب پزشک و تنها با چند کلیک و به صورت فوری به بهترین متخصصان و فوق تخصص‎ها دسترسی پیدا کرده و موضوعات پزشکی خود را حل  کنند.

 

در دکتر ساینا بیش از ۲ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص؛ در زمینه‌های متفاوت پزشکی مشغول فعالیتند و با قابلیت تماس فوری که دکتر ساینا در اختیار کاربران قرار داده بیماران در کمترین زمان ممکن می‌توانند به نتیجه ویزیت و مشاوره خود دسترسی پیدا کنند. از  مزایای مشاوره پزشکی آنلاین با دکتر ساینا می‌توان به نکات مهمی چون کاهش هزینه‌ها؛ جلوگیری از رفت و آمد غیر ضروری و دسترسی راحت و سریع‌تر  به پزشکان و صد البته پشتیبانی ۲۴ ساعته اشاره  کرد.

 

در حال حاضردکتر ساینا مشاوره‌های تلفنی و آنلاین در زمینه‌های متفاوتی چون از روان پزشکی، قلب و عروق، پوست و مو، ارتوپدی، چشم پزشکی، زنان و زایمان، داخلی، گوارش و کبد، دندانپزشکی، کودکان، نورولوژی، بیماری های عفونی، سرطان و … ارائه می‌دهد و علاوه بر آن جهت رفاه حال مراجعین با توجه به شرایط خاص کرونا و پیک پنجم آن، با افزودن قسمتی خاص در صفحه اول امکان مشاوره آنلاین سریع  برای بیماران کرونایی را نیز مهیا کرده است.

 

مشاوره پزشکی آنلاین؛ یک روش علمی پیشرفته در دنیا

 

شاید یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها در مشاوره آنلاین پزشکی این باشد که بیمار نتواند به راحتی و اندازه ویزیت حضوری مشکلات خود را عنوان کند و یا اینکه دسترسی به دکتر سخت باشد و تایم محدودی از طرف پزشک برای کاربر در نظر گرفته شده باشد.

 

اما شاید برایتان جالب باشد که در جریان باشید اتفاقا دسترسی به بهترین متخصصان به شکلی سریع‌تر و فوری‌تر در دکتر ساینا به راحتی امکان پذیر است و پزشکان نیز بنا به رسالتی که دارند به بهترین شکل ممکن و با صرف زمانی طولانی مشکلات بیماران را ارزیابی کرده و ویزیت انجام می‌دهند.

 

سید جواد محمدی متخصص  و جراح گوش، حلق و بینی با سابقه‌ای سی ساله در دنیای پزشکی  و یکی از پزشکان فعال در دکتر سیانادر خصوص Telemedicine یا پزشکی ار راه دور می‌گوید:« پزشکی از راه دور؛ رشته جدید دانشگاهی است که در تمام مراکز علمی پیشرفته دنیا در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. پزشکی از راه  دور در دوره‌ای که بیماری کووید ۱۹ شیوع  پیدا کرده از اهمیت و ارزش بسزایی برخوردار شده و  در جهت حفظ و ارتقای سلامت جامعه کمک شایانی کرده است. من هم به عنوان عضوی از  جامعه پزشکی وظیفه خود می‌دانم  از استارتاپ‌هایی همچون دکتر ساینا  که در جهت سلامت جامعه فعالیت می‌کنند و بیمارانی که از این سامانه استفاده می‌کنند حمایت کنم. بنابر همین دلیل، پاسخ به مشاوره‌های پزشکی کاربران دکتر ساینا را در اولویت کاری خودم قرار داده و در طول روز حدود ۶ ساعت  از زمانم را به ویزیت و مشاوره کاربران اختصاص می‌دهم.»

 

زهره خداشناس متخصص پوست و مو یکی از پزشکان فعال در دکتر ساینا نیز در این خصوص با اعلام اینکه در طول روز حدود ۶ ساعت از زمان خود را صرف ویزیت  ومشاوره کاربران دکتر ساینا می‌کند تاکید می‌کند:« تعداد کاربرانی که مشاوره آنلاین دریافت می‌کنند هر روز در حال افزایش است و  در طول روز حدود ۶ ساعت از زمان من به ویزیت و مشاوره  مراجعین آنلاینم سپری می‌شود. بیمارانی که درخواست مشاوره آنلاین دارند برای من از اولویت بالایی برخوردار هستند چون بیشتر افراد از شهرستان‌هایی هستند که عموما دسترسی به متخصص پوست ندارند. در شرایط کرونایی حاکم بر کشور، در بیشتر مواقع اگر بیمار به صورت حضوری ویزیت نشود طبیعتا خیلی بهتر است. چون افراد هم امکان ناقل بودن و انتقال بیماری را دارند و هم ریسک آلوده شدن در مطب نیز در کمین است. از طرفی چون یکی از شایع ترین علایم کرونا، مشکلات پوستی است در مراجعه حضوری امکان ریسک و انتقال خیلی بالاتر می‌رود. با توجه به این دلایل مشاوره آنلاین در بسیاری از موارد هم برای بیمار و هم پزشک می‌تواند گزینه بهتری باشد.»

 

مریم حیدرزاده، متخصص زنان و یکی ازز پزشکان فعال در بستر دکتر ساینا در رابطه با تجربه ویزیت بیماران در بستر دکتر ساینا می‌گوید:« زمان من اکثرا در صورتی که در اتاق عمل یا مطب نباشم؛ به پاسخ‌دهی به مشاوره‌های آنلاین بیماران سپری می‌شود. و درخواست‌های آنلاین از اولویت بالایی برایم برخوردارند و سعی می‌کنم در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ بیماران را بدهم تا زودتر به نتیجه برسند. این روزها بیش از ۷۰ الی ۸۰ درصد کاربران می‌توانند به راحتی از طریق مشاوره آنلاین ویزیت شده و مشکلات خود را حل کنند و پاسخ دریافت کنند. توصیه ما هم به عنوان پزشک به بیمارانمان برای حفظ سلامتی بیشترشان، در این شرایط خاص عدم مراجعه حضوری و استفاده از مشاوره‌های آنلاین است.»

 

حسن صفاریه متخصص داخلی و یکی از پزشکان فعالی که در دکتر ساینا فعالیت قابل توجهی در زمینه مشاوره پزشکی دارد نیز با عنوان اینکه  اهمیت Telemedicine و یا پزشکی از راه دور سال‌هاست و حتی پیش از شیوع  بیماری کرونا مورد توجه قرار گرفته ادامه می‌هد:« با بروز کرونا، بحث پزشکی از راه دور بسیار اهمیت پیدا کرده و در خلال خود، هم از انتقال بیماری جلوگیری می‌کند و هم آرامش خاطر بیمار و پزشک را به همراه دارد. و مهم‌تر اینکه بیمار می‌تواند در هر ساعت از شبانه روز اطلاعات تخصصی مورد نیاز خود را از پزشک گرفته و درمان به موقع‌تر و جدی‌تری را دنبال کند.

 

شاید بهتر باشد بگوییم ارزشمندترین اقدامی که در این برهه زمانی در کنترل بیماری اتفاق افتاده،  که تاثیر بسزایی هم در کنترل و عدم پیشرفت بیماری داشته همین بحث پزشکی از راه دور است.

 

 در گذشته بیماران فقط در ساعات خاصی در روز و با مراجعه به مطلب پزشکان توانایی ارتباط با پزشک را داشتند. اما به لطف پزشکی از راه دور و مشاوره‌های آنلاین پزشکی، ارتباط بین پزشک و بیمار ساده‌تر شده و  در حال حاضر، بیمار در تمام  ۲۴ساعت روز می‌تواند با تمام دکترها و حتی اساتید به نام دانشگاه‌ها در ارتباط باشند و از مشاوره ای پیشرفته بهره ببرند.

 

بنابراین اینکار، کار موثریی هست باید ادامه پیدا کرده و و روزبه روز امکانات دسترسی بیمار به پزشک رو افزایش پیدا کند. در این صورت قطعا می‌توانیم از مرگ و میرهای زیادی جلوگیری کنید.»

link

مطالب مرتبط

تپسی

طرح ویژه تپسی برای روشن کردن کولر توسط سفیران آن

این روزها با گرم شدن هوا، بحث استفاده از کولر در تاکسی‌های اینترنتی دوباره داغ شده است. تپسی اولین شرکتی بود که با اضافه کردن یک بنر در اپلیکیشن خود از سال ۹۹، تهویه
این روزها با گرم شدن هوا، بحث استفاده از کولر در تاکسی‌های اینترنتی دوباره داغ شده…
خبرها

فلای‌تودی، رتبه ۱ فروش پروازهای ایران ایر

فلای‌تودی، رتبه یک فروش پروازهای شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما) را از سوی این ایرلاین معتبر در کشور کسب کرد. ایران ایر، به عنوان یکی از محبوب‌ترین ایرلاین‌های
فلای‌تودی، رتبه یک فروش پروازهای شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما) را از سوی این ایرلاین معتبر در…
فیلمنت

اکران آنلاین «جوجه تیغی» از ۴ تیر در فیلم‌نت

فیلم سینمایی «جوجه تیغی» ساخته مستانه مهاجر برنامه جدید اکران آنلاین فیلم‌نت است. به گزارش روابط عمومی فیلم‌نت، فیلم سینمایی «جوجه تیغی» ساخته مستانه مهاجر پس از
فیلم سینمایی «جوجه تیغی» ساخته مستانه مهاجر برنامه جدید اکران آنلاین فیلم‌نت است. به گزارش روابط…

مانترا و آئوو در نوبیتکس لیست شدند

دو ارز دیجیتال آئوو (AEVO) و مانترا (OM)  به بازارهای تتری و ریالی نوبیتکس اضافه شد. طبق اعلام روابط‌عمومی نوبیتکس، کارمزد معاملات این دو توکن تا ساعت ۱۸ شنبه دوم تیرماه
دو ارز دیجیتال آئوو (AEVO) و مانترا (OM)  به بازارهای تتری و ریالی نوبیتکس اضافه شد.…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم