«گزارش ماهانه نوبیتکس» از بازار رمزارزها؛ نزدیک به ۷ میلیون معامله رمزارزی در یک ماه

گزارش اردیبهشت‌ماه پلتفرم مبادله رمزارز نوبیتکس منتشر شد؛ گزارشی که نشان می‌دهد در این ماه ایرانی‌ها نزدیک به ۷ میلیون معامله در این پلتفرم انجام داده‌اند و همچنین ۲۰ درصد از سبد دارایی‌های موجود در کیف پول کاربران آن، به شیبا اختصاص دارد.

نوبیتکس که بزرگترین پلتفرم مبادله رمزارزها در ایران است، سال پیش گزارش سالانه خود را منتشر کرد که اولین مرجع اطلاعات از بازار رمزارزها در ایران بود. این شرکت اعلام کرده که بعد از این به‌صورت ماهیانه گزارش وضعیت بازار رمزارزها در ایران را منتشر می‌کند.

اطلاعات مربوط به سهم هر رمزارز در کیف پول کاربران این پلتفرم، تعداد معاملات انجام شده برای هر رمزارز و همچنین میزان بازدید صفحات رمزارزهای مختلف در سایت نوبیتکس، در این گزارش منتشر شده است.

 

شیبا برنده بازار ریالی، بیت کوین بر فراز بازار تتری

نکته جالب اینکه گرچه در بازار ریالی این پلتفرم، شیبا با ۱۴.۵ درصد بیشترین تعداد معاملات را به خود اختصاص داده، اما در بازار تتری که بیشتر کاربران حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند، بیت‌کوین با ۱۲ درصد، در رتبه اول تعداد معاملات بازار تتری نوبیتکس قرار دارد.

رمزارز شیبا اینو در گزارش ماه اردیبهشت نوبیتکس، به عنوان محبوب‌ترین رمزارز بین کاربران ایرانی در این ماه به چشم می‎خورد. به طوری که ۲۰.۶ درصد دارایی کاربران نوبیتکس که در کیف‌پول این پلفترم نگهداری می‌شود، به شیبا اختصاص دارد. فانتوم با سهم ۱۷.۸ درصدی و اکسی با سهم ۱۵.۱ درصدی در رتبه‌های بعدی هستند و مانا، سند و ماتیک در ادامه به چشم می‌خورند. به جز شیبا، پنج رمزارز دیگری که در صدر این فهرست قرار گرفته‌اند، همگی به تازگی به جمع رمزارزهای پشتیبانی شده در نوبیتکس اضافه شده‌اند.

 

 

۶.۹ میلیون معامله موفق در اردیبهشت‌ماه

نوبیتکس در گزارش اردیبهشت‌ماه خود اعلام کرده حدود شش میلیون و ۸۸۵هزار معامله موفق در دومین ماه سال ۱۴۰۱ انجام شده که این رقم نسبت به فروردین‌ماه حدود ۴.۴درصد کاهش پیدا کرده است. در روزهای مختلف اردیبهشت‌ماه به طور میانگین روزانه ۲۲۲هزار معامله انجام شده که کمترین آنها مربوط به سوم اردیبهشت با حدود ۱۱۰هزار معامله و بیشترین آنها در ۲۲اردیبهشت با نزدیک به ۴۹۰هزار معامله بوده است.

 

پرمعامله‌ترین رمزارزها برای ایرانیان

از کل معاملات اردیبهشت‌ماه نوبیتکس، ۹۱درصد مربوط به بازارهای ریالی و ۹درصد مربوط به بازارهای تتری بوده است. به همین خاطر معاملات بازارهای ریالی این پلتفرم، تعیین کننده نهایی پرمعامله‌ترین رمزارزها هستند. بر اساس گزارش نوبیتکس ۱۴.۵درصد معاملات ریالی، برای خرید و فروش شیبا انجام شده و تتر با سهم ۱۲.۴درصدی و دوج‌کوین با سهم ۱۱.۲درصدی از معاملات ریالی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در بازارهای تتری شرایط متفاوت است. در این بازارها بیت‌کوین ۱۲درصد معاملات را به خود اختصاص داده است. دوج‌کوین ۹.۸درصد و ترون ۹.۷درصد در بازارهای تتری نوبیتکس سهم دارند. از نظر مجموع معاملات انجام شده در بازارهای ریالی و تتری، دوج‌کوین با ۹۶۵هزار معامله در رتبه اول قرار گرفته و تتر با ۷۸۱هزار معامله و دوج‌کوین با ۷۶۴هزار معامله در رتبه‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. ترون و فانتوم از دیگر رمزارزهایی هستند که تعداد معاملات آنها در اردیبهشت‌ماه بالا بوده است.

 

سرمایه‌گذاری در روز تعطیل

کاربران نوبیتکس در اردیبهشت‌ماه در مجموع ۲۰میلیون و ۸۳هزار مرتبه به صفحات بازارهای این پلتفرم مراجعه کرده‌اند. براساس گزارش نوبیتکس این رقم نسبت به فروردین‌ماه ۱۳درصد کاهش داشته که با توجه به تعطیلات عید و افزایش معمول بازدید سایت‌ها در این روزها، کاهش بازدید در ماه دوم سال طبیعی به نظر می‌رسد. آنطور که گزارش اردیبهشت‌ماه نوبیتکس نشان می‌دهد کاربران این پلتفرم در روزهای تعطیل یعنی پنجشنبه و جمعه علاقه و زمان بیشتری برای رصد بازارها دارند. چراکه عموما هر هفت روز یکبار در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد افزایش نسبی میزان بازدید صفحات بازارها در سایت نوبیتکس هستیم. بیشترین تعداد بازدید روزانه در این ماه مربوط به پنجشنبه هشتم اردیبهشت‌ است که در آن صفحات بازارهای نوبیتکس یک میلیون و ۳۰۰هزار بازدید را ثبت کرده‌اند.

 

بیت‌کوین؛ ترند اصلی بازار

بیشترین بازدید کاربران ایرانی، از صفحه بازار بیت کوین بوده و کاربران می دانند که نوسانات قیمتی بیت کوین، بر کل این بازار تاثیر می گذارد. از این رو گرچه شیبا از نظر تعداد معاملات و همچنین دارایی موجود در کیف‌ پول کاربران نوبیتکس رتبه اول را به خود اختصاص داده، اما براساس گزارش اردیبهشت‌ماه نوبیتکس، هنوز حواس خیلی از سرمایه‌گذاران ایرانی به بیت‌کوین است. در اردیبهشت، صفحه بازار بیت‌کوین در سایت نوبیتکس دو میلیون و ۸۷۰هزار مرتبه بازدید شده است. دوج‌کوین با دو میلیون و ۷۲۰هزار بازدید و شیبا با دو میلیون و ۵۹۲هزار بازدید ماهانه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. صفحات بازارهای تتر و ترون از دیگر صفحاتی هستند که کاربران نوبیتکس توجه ویژه‌ای به آن نشان داده‌اند.

کاربرانی که بازارهای تتری را دنبال می‌کنند، ۴۰درصد توجه خود را به بیت‌کوین اختصاص داده‌اند اما در بین بازارهای ریالی همچنان دوج‌کوین و شیبا پربازدیدترین بازارها هستند و بیت‌کوین در رتبه سوم قرار گرفته است.

link

مطالب مرتبط

اسنپ

اسنپ با همکاری محک در تامین ۱/۵ میلیاردی نمونه‌گیری سلول‌ بنیادی مشارکت کرد

به گزارش روابط عمومی اسنپ کاربران این اپلیکیشن در طرح نیکوکاری «مشارکت در تأمین هزینه‌های نمونه‌گیری از سلول‌های بنیادی» ۳۷۷ هزار و ۴۱۰ مرتبه با امتیازهای اسنپ‌کلاب خود مشارکت کردند…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم