برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

پارک فناوری پردیس به سایت ماهواره‌ای بومهن متصل شد

ظرفیت مسیرهای ارتباطی در پارک به دو برابر افزایش پیدا کرد

پارک فناوری پردیس در راستای بهبود امکانات ارتباطی در سطح مجموعه خود، به سایت ماهواره‌ای بومهن متصل شد. در نتیجه این پروژه ظرفیت مسیرهای ارتباطی در پارک ۲ برابر شده و قابلیت اطمینان دیتا در پارک افزایش یافته است.

 

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این مجموعه به سایت ماهواره‌ای بومهن در بستر فیبر نوری متصل شد. «کمیل زندی» مدیر کل نگهداری و تعمیرات پارک فناوری پردیس با اعلام این خبر، گفت: این سایت یکی از سه مرکز اصلی تبادل سیگنال‌های ارتباطی کشور است و برقرار شدن این مسیر ارتباطی، برای شرکت‌های عضو پارک و شرکت‌هایی که قرار است در آینده به مجموعه پارک اضافه شوند بسیار مفید خواهد بود.

 

وی در مورد علت انجام این پروژه اظهار داشت: پارک فناوری پردیس در منطقه کوهستانی قرار گرفته و این وضعیت جغرافیایی، پیشرفت زیرساخت ارتباطی را کند کرده است. در این حال با توجه به تلاش‌های زیادی که برای بهبود فضای ارتباطی پارک انجام شده، به پیشرفت‌های خوبی در این زمینه دست یافتیم. حتی می‌توان گفت در حال حاضر هیچ محدودیتی در این حوزه داخل پارک وجود ندارد.

 

زندی در ادامه گفت: رشد فناوری‌های نوین ارتباطی به قدری سریع است که هیچ کس نمی تواند آن ان را نادیده بگیرد. برای پیشرفت تنها راه چاره این است که خود را با رشد پرشتاب تحولات در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات منطبق سازیم و با رفع کردن معایب آن، پارک را از مزایایش بهره‌مند سازیم.

 

وی بیان داشت: تامین و مدیریت بستر اصلی ارتباطات کشور برعهده شرکت ارتباط زیرساخت است. اتصال پارک به زیرساخت در واقع ارتباط با هر نقطه دلخواه در داخل و حتی خارجازکشور است. علاوه بر آن، با این اقدام زمینه فعالیت تمام شرکت‌های fcpدر داخل مجموعه فراهم شد.

 

مدیرکل نگهداری و تعمیرات پارک فناوری پردیس، با اشاره به مزیت‌های اتصال به سایت بومهن گفت: با عملیاتی شدن این پروژه، احتمال ایجاد بازار انحصاری در این زمینه به نفع شرکتی خاص تقریبا به صفر رسید. به عبارت دیگر فضای رقابتی شکل گرفت که درنتیجه آن جلوی افزایش بهای پرداختی در ازای خدمات ارایه شده در زمینه IT و ICTگرفته شد.

 

زندی ضمن اشاره به اینکه تاکنون در داخل مجموعه قطعی کابل فیبرنوری نداشته‌ایم و تمام قطعی‌ها در بیرون از مجموعه اتفاق افتاده است، ادامه داد: در واقع قابلیت اطمینان بسترهای ارتباطی پارک با فضای بیرون افزایش یافت. همچنین شرکت‌ها تقاضای افزایش ظرفیت مسیرهای ارتباطی در پارک را داشتند که با اجرای این پروژه، ظرفیت مسیرهای ارتباطی ۲ برابر شد.

 

وی اظهار داشت: اقدامات الزامی قانونگذار جهت استقرار شرکت‌های خدمات دهنده در پارک فراهم شده و در این زمینه فضای رقابتی شکل خواهد گرفت.

 

مدیرکل نگهداری و تعمیرات پارک فناوری پردیس در مورد میزان هزینه‌های استفاده از این خدمات بیان کرد: هزینه‌های استفاده از خدمات توسط سازمان تنظیم مقررات تعیین می‌شود. این هزینه بسته به نوع و سطح خدمات مقدار هزینه متغیر است.

 

وی با بیان اینکه نظارت بر ارائه خدمات مخابراتی در پارک بر عهده این اداره کل نهگداری و تعمیرات پارک است، گفت: سعی کرده‌ایم که از تصدی‌گری در این حوزه پرهیز کنیم، اما به صورت کامل روی فعالیت سرویس دهنده‌های داخل مجموعه نظارت داریم تا امکانات به نفع شرکت‌های بزرگ مصادره نشود.

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی