برای مشاهده نتایج کلید Enter را بزنید

مراسم پانزدهمین دوره اهدای جایزه کارآفرینی پیروز برگزار شد

به رسم هر سال و با پایان جشنواره‌ی ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی، جایزه‌ی پیروز به کارآفرینان برتر این جشنواره در اصفهان اهدا شد. جایزه‌ی پیروز که یادآور نام و اعتبار کارآفرین بزرگ اصفهانی اسدالله پیروز است هر سال به برترین طرح علمی و صنعتی در جنشواره‌ی شیخ بهایی اهدا می‌شود.

 

اسدالله پیروز بنیان گزار یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنی ایران «باما» و از کارآفرینان سرشناس اصفهان بود. برای آشنایی بیشتر با این جایزه پای صحبت‌های نوه‌ی او، روزبه پیروز، هم‌بنیان‌گذار گروه مالی فیروزه عضو هیأت داوران جشنواره فن‌آفرینی شیخ بهایی، می‌نشینیم.

 

عضو هیأت داوران جشنواره شیخ بهایی می‌گوید: اسدالله پیروز کارآفرین اصفهانی و بنیان‌گذار شرکت معدنی معتبر باما بود. این شرکت هم‌چنان فعال است و سهام آن در بازار بورس نیز عرضه شده است. اسدالله پیروز، چهره‌ای به یادماندنی اثرگذار، سازنده و خوش‌بین  بود.  هیچ وقت ردی از تردید و اندوه در رفتار و کردار او نمی‌دیدید و همواره در پی یافتن راه حل سازنده برای عبور از موانع و مشکلات می‌گشت. این نگاه مثبت به آینده و این استمرار و پایداری او در مسیر سازندگی یکی از شاخصه‌های رفتاری او بود که به واسطه‌ی آن در بین اطرافیان شناخته می‌شد.

 

پیروز بر این باور است که جایزه‌های نقدی می‌تواند مسیر کسب و کار و زندگی کارآفرینان را دگرگون کند. «من این موضوع را بر اساس تجربه‌ی شخصی دریافته‌ام و حقیقتا به آن باور دارم. اولین کسب و کار جدی من یک شرکت اینترنتی در انگلیس بود که آن را با ۵۰۰۰ پوند سرمایه که از مادربزرگم قرض گرفته بودم راه انداختم. یکی از چیزهایی که شرایط کاری آن شرکت و مسیر زندگی من را به صورت چشم‌گیری دگرگون کرد، یک جایزه‌ی کارآفرینی بود. یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در انگلیس مسابقه‌ای برگزار می‌کرد و به برنده جایزه‌ای یک میلیون پوندی می‌داد. من و هم‌بنیان‌گذارم این جایزه را بردیم و زندگی‌مان دگرگون شد.»

 

او در ادامه می‌گوید: «طبیعتا وقتی به ایران برگشتم با توجه به تاثیر شگرف آن جایزه بر زندگی خودم و در مواجهه با نیروی جوان و کارآفرین ایرانی تصمیم گرفتم کار مشابهی در ایران انجام دهم. جایزه را به نام پدربزرگم اسدالله پیروز ثبت کردم که الگوی من در زندگی و کسب و کار بوده تا یاد و خاطره‌ی او در جامعه‌ی کارآفرینی ایران ماندگارتر شود.»

 

جایزه‌ی پیروز سالانه و در همکاری با جشنواره‌ی ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی اهدا می‌شود. روزبه پیروز هرسال در حاشیه‌ی این جشنواره با کارآفرینان برتر دیدار می‌کند و پای سخن و مشکلات آنها می‌نشیند. «زیباترین بخش این برنامه دیدار با کارآفرینان جوان ایرانی است، کسانی که آینده‌ی این مرز و بوم را خواهند ساخت. این دیدارها همواره فرصت و توفیقی برای من بوده که که از نزدیک با توانمندی‌های جوانان آشنا شوم و همیشه مرا به آینده‌ی ایران امیدوار می‌کند.»

 

پیروز بر این باور است که افزون بر سرمایه‌گذاری بر فناوری‌های نو و حمایت از کارآفرینان، ساز و کارهای مدیریتی کشور باید دستخوش تغییر و تحول شود تا فضا برای رشد کارآفرینی و پویایی اقتصادی فراهم گردد. «برای به ثمر رساندن تلاش‌های کارآفرینان در کشور نیازمند ارتقای سطح مدیریت و آموزش مدیران هستیم که سطح این آموزش باید جهانی باشد.»

 

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های بزرگی که چین و هند روی نیروهای انسانی خود انجام داده‌اند، خاطر نشان کرد: «برای این‌که مدیران بنگاه‌های اقتصادی، صنعتی، تولیدی و خدماتی کشور بتوانند در برابر رقبای خارجی خود چه در داخل کشور و چه در سطح بین‌الملل حرفی برای گفتن داشته باشند و از گردونه‌ی رقابت خارج نشوند، باید شیوه‌های آموزشی دگرگون و متناسب با استانداردهای جهانی شود.»

 

پانزدهمین دوره ی اهدای جایزه پیروز که روز گذشته برگزار شد و جایزه ی پیروز این دوره به آقای محمدعلی هادوی مقدم از شرکت زیست پاک آرمان شهرآرا که در شهر قم و در حوزه پسماند و اینترنت اشیا IOT فعالیت می‌کنند اهدا شد.

مطالب مرتبط

دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌وسوم؛ گفت‌و‌گو با دکتر یحیی تابش، استاد دانشگاه استنفورد
پادکست زوم قسمت بیست‌ودوم؛ گفت‌و‌گو با امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیست‌ویکم؛ گفت‌و‌گو با سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت
پادکست زوم قسمت بیستم؛ گفت‌و‌گو با علی الیاسی، مدیرعامل ابرآمد
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت نوزدهم؛ گفت‌و‌گو با آرین اوهانیان، برند دیزاینر
پادکست زوم قسمت هجدهم؛ گفت‌و‌گو با محمدرضا آقایا، مدیرعامل شرکت باسلام
پادکست زوم سئو 24 رضا شیرازی
پادکست زوم قسمت هفدهم؛ گفت‌و‌گو با رضا شیرازی، مدیرعامل شرکت سئو۲۴
پادکست زوم قسمت شانزدهم؛ گفت‌و‌گو با حمیدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت ایوند
پادکست زوم قسمت پانزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر علیرضا توکلی کاشی، متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم تخفیفان
پادکست زوم قسمت چهاردهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تخفیفان
پادکست زوم قسمت سیزدهم؛ گفت‌و‌گو با دکتر سعید باجلان، عضو هیات علمی و متخصص بازار سرمایه
پادکست زوم قسمت دوازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل سهام‌یاب
پادکست زوم قسمت یازدهم؛ گفت‌و‌گو با مدیران ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ
پادکست زوم قسمت دهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل میاره
پادکست زوم قسمت نهم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل ابرآروان
پادکست زوم قسمت هشتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل پینکت
پادکست زوم همکاران سیستم
پادکست زوم قسمت هفتم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل همکاران سیستم
اسنپ فود
پادکست زوم قسمت ششم؛ گفت‌و‌گو با رییس هیات مدیره اسنپ‌فود
پادکست زوم، قسمت پنجم؛ گفت‌و‌گو با مدیرعامل تپسی