آغاز دوره شتابدهی تیم‌های سلامت دیجیتال شتابدهنده سامسونگ-امیرکبیر

یازدهمین دوره پذیرش مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر با معرفی چهار تیم ورودی خاتمه یافت و استارتاپ‌های پذیرش شده وارد دوره شتابدهی و آغاز فرایند رشد و حمایت شدند.

 

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر، یازدهمین دوره شتابدهی خود را به طور ویژه به ایده‌ها و استارت‌‌آپ‌های حوزه سلامت دیجیتال اختصاص داد. این مرکز به عنوان شتابدهنده تخصصی حوزه‌های سلامت، آموزش، محیط‌ زیست و انرژی فعالیت می‌کند اما به دلیل اهمیت موضوع سلامت در روزهای همه‌گیری بیماری و چالش‌های فراگیر این حوزه در شرایط فعلی، این دوره از شتابدهی را با هدف حمایت ویژه از تیم‌های سلامت دیجیتال برگزار کرد.     

 

این مرکز در آبان ماه امسال طی فراخوانی از صاحبان ایده و استارت‌‌آپ‌ها خواست که راهکارهای نوآورانه خود را در چهار بخش مشاوره و مراقبت پزشکی از راه دور، پیگیری بیماران و مدیریت بیماری، آموزش سلامت و مراقبت‌های فردی و سبک زندگی سالم و کاهش هزینه‌های سیستم سلامت به این مرکز ارسال کنند.

 

پس از این فراخوان نزدیک به ۱۸۰ ایده به مرکز ارسال شد که در اولین مرحله گزینش، ۳۸ طرح و ایده انتخاب شدند. در مرحله دوم و پس از بررسی‌های انجام شده از ۱۰ تیم برای حضور در مراسم Pitch Day و معرفی بیشتر ایده‌ خود دعوت به عمل آمد. از جمع ۱۰ تیم برگزیده این مرحله، ۵ تیم در بخش کاهش هزینه‌های سیستم سلامت و ۳ تیم در بخش مشاوره و مراقبت پزشکی از راه دور ایده‌ و راهکار داشتند.

 

در رویداد Pitch Day که با حضور داوران و کارشناسان مرکز برگزار شد، تیم‌ها به شکل حضوری و برخی از طریق ارتباط آنلاین و ویدئویی، راهکارها و اهداف خود را شرح دادند و در نهایت ۴ تیم به عنوان استارت‌آپ‌های ورودی این دوره انتخاب شدند. چهار استارت‌آپ منتخب دوره یازدهم شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر اِیزایمر، فارما مدیا، منتکس و هیلیو نام دارند.

 

استارت‌آپ «اِیزایمر» پلتفرمی برای پیشگیری، تشخیص (غربالگری) و درمان و توانبخشی بیماری آلزایمر است.

 

«فارما مدیا» در قالب یک اپلیکیشن تمامی آموزش‌ها و راهنمایی‌های لازم برای پیشگیری از تداخلات دارویی به بیماران ارائه می‌دهد.

 

«منتکس» اَپ استوری است که به کودکان دارای اختلالات ذهنی کمک خواهد کرد تا عملکرد‌های ذهنی خودشان را با استفاده از بازی‌های ارزیابی شده و طبقه‌بندی شده توسط درمانگران بهبود ببخشند.

 

استارت‌آپ «هیلیو» پلتفرم پایش سلامت شخصی و مشاوره آنلاین هوشمند با پزشک است.

 

این استارت‌آپ‌ها در مراسمی که همزمان با شب یلدا برگزار شد در مرکز فناوری حاضر شدند و ضمن آشنایی با سایر تیم‌ها، در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر مستقر شدند.

 

تیم‌های جذب شده در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر از خدماتی همچون فضای کار اشتراکی، حمایت مالی در بازه پیش بذری، مشاوره و آموزش، معرفی به سرمایه‌گذاران معتبر و… برخوردار می‌شوند.

 

تمامی مراحل حمایت مرکز فناوری سامسونگ از ایده‌ها و تیم‌های انتخابی رایگان بوده و در نهایت نیز این شرکت سهمی در مالکیت استارت‌آپ‌های مورد حمایت خود نخواهد داشت. این حمایت‌ها در قالب بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در مقام یک شهروند حامی جامعه محل فعالیت این شرکت، انجام خواهد شد.

 

برای ارسال ایده و کسب اطلاعات بیشتر درباره دوازدهمین دوره شتابدهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر می‌توانید به نشانی http://samsung-aut-tech.com/cycle12 مراجعه کنید.

link

مطالب مرتبط

خبرهاگزارش و تحلیل

مروری بر عملکرد پنج‌ ساله مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر پنجمین سال فعالیت خود را با آغاز پانزدهمین دوره شتابدهی جشن گرفت.   این مرکز طی پنج سال گذشته آمارهایی همچون بررسی ۲ هزار ایده ارسال شده
مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر پنجمین سال فعالیت خود را با آغاز پانزدهمین دوره شتابدهی جشن گرفت.  …
خبرها

سامسونگ نیروهای ماهر حوزه خدمات موبایل تربیت می‌کند

ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی از محصولات، یکی از فعالیت‌های اصلی سامسونگ است که به منظور تکمیل چرخه طراحی، تولید و عرضه محصولات دیجیتالی الهام‌بخش و نوآور
ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی از محصولات، یکی از فعالیت‌های اصلی سامسونگ است که…
خبرها

پنج تیم منتخب کمپ شکل‌دهی سامسونگ-امیرکبیر وارد مرحله شتابدهی شدند

نخستین دوره کمپ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر با معرفی پنج تیم استارتاپی منتخب به پایان رسید.   مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در اردیبهشت ماه سال جاری و
نخستین دوره کمپ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر با معرفی پنج تیم استارتاپی منتخب به پایان رسید.…
خبرها

اولین کمپ‌ شکل‌دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر برگزار می‌شود

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر همزمان با چهارمین سالگرد تاسیس خود، اولین کمپ شکل‌‌دهی را برگزار می‌کند.   در این کمپ قرار است بر روی کسب تجربه و توسعه‌ مهارت‌های
مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر همزمان با چهارمین سالگرد تاسیس خود، اولین کمپ شکل‌‌دهی را برگزار می‌کند.  …

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم