گزارش عملکرد زمستان ۹۹ شرکت توسعه کارآفرینی بهمن منتشر شد

شرکت توسعه کارآفرینی بهمن از سال گذشته اقدام به انتشار گزارشهایی در حوزه فعالیت خود با هدف ارائه تصویر شفافی از اکوسیستم کارآفرینی ایران کرده است. در تابستان سال گذشته اقدام به انتشار گزارش” عملکرد سرمایه گذاری” و در پاییز همان سال اقدام به انتشار ” خلاصه وضعیت درخواست‌های سرمایه گذاری در بخش نرم افزاری” کرده است. این شرکت در جدیدترین گزارش خود بر روی عملکرد پرتفوی سرمایه گذاری خود تمرکز کرده است و رشد و عملکرد آنها را بعد از جذب سرمایه در قالب اعداد و ارقام بیان کرده است. همچنین در انتهای گزارش به خدماتی غیرمالی که در مسیر رشد و توسعه به  تیم‌ها ارائه میشود، اشاره کرده است.

 

شرکت توسعه کارآفرینی بهمن بر روی ۵۱ تیم از بدو تاسیس خود سرمایه گذاری کرده است که شامل ۲۵ تیم در بخش نرم افزار و ۲۶ تیم در بخش صنعتی میباشد. برای دسترسی به زمان سرمایه گذاری ها تا پایان سال ۱۳۹۸ میتوانید به “گزارش عملکرد سرمایه گذاری” این شرکت که در تابستان ۹۹ منتشر شده، مراجعه نمایید. سرمایه گذاری های سال ۱۳۹۹ نیز در گزارش پیش‌رو ارائه شده است.

 

 

عمده گزارش بر آمار رشد و عملکرد پرتفوی سرمایه گذاری تمرکز دارد و صفحه راهنما اطلاعات مناسبی را در این خصوص ارائه میدهد.

 

ارائه آمار رشد تیم ها با مشخص کرده “نام استارتاپ” و “موضوع فعالیت” آنها شروع شده است. رشد وعملکرد تیم سرمایه پذیر بعد جذب سرمایه آورده شده است که میتواند از جنس رشد شاخص های کلیدی کسب و کار، رشد ارزش شرکت، توسعه تیم کسب و کار و ورود به بازارهای جدید و … باشد. مبلغ کل سرمایه گذاری آورده شده است که این مبلغ را لزوما بهمن به صورت کامل سرمایه گذاری نکرده است و در برخی تیم‌ها این مبلغ با کمک سرمایه گذار مشترک تامین شده است. مرحله جذب سرمایه نیز به مرحله ایی که تیم در آن از این شرکت جذب سرمایه کرده است، اشاره میکند.

 

رویدادهای مهم سال گذشته، شامل سرمایه گذاری‌های سال ۱۳۹۹ و مشارکت بهمن در تاسیس صندوق‌های جسورانه پیشگام، پویا، نوآفرین و هدهد می باشد. مشارکت بهمن در تاسیس این صندوقها با سرمایه ثبتی متفاوت نشان دهنده افق دید این شرکت و تامین زنجیره جذب سرمایه تیم‌های سرمایه پذیر می باشد. لازم به ذکر است که در هر کدام از این صندوق‌ها شرکت‌ها و سازمان های شاخصی همچون توسعه نوآوری نیکی، سازمان فناوری اطلاعات، ارتباطات زیر ساخت، سبد گردان الگوریتم، عطااستیل، ویستا، مجموعه مهندسی صنایع یاس ارغوان،گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش و فناوری اصفهان و برخی از کارآفرینان شاخص اصفهانی مشارکت کرده اند.

 

درنهایت لیست خدمات غیرمالی این شرکت به تیمهای سرمایه پذیر ارائه شده است که شامل خدمات مشاوره مالی، حقوقی، منابع انسانی و بازاریابی میباشد. در بخش صنعتی نیز خدماتی همچون مشاور فنی، برنامه ریزی و مدیریت تولید، کمک به استقرار سایت، شبکه سازی با خریداران بالقوه و مشاوره بازرگانی و تامین ارائه شده است.

 

نسخه کامل این گزارش را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

link

مطالب مرتبط

خبرها

کمپین محیطی متفاوت دکتردکتر؛ مروری بر اولین قدم‌های بلند یک برند فعال در حوزه سلامت

از جاده قدیم نرو! احتمالا شما هم بنرهای جدید دکتردکتر را که با روبان از آیینه بغل خودرویتان وصل شده را به‌تازگی دیده‌اید؛ پیامی از یکی برندهای فعال در صنعت پزشکی که
از جاده قدیم نرو! احتمالا شما هم بنرهای جدید دکتردکتر را که با روبان از آیینه…
دیجی‌کالا

دیجی‌کالا از امکان خرید چکی خبر داد

امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این کمپین جدید، از طریق دیجی‌پی اعتبار کسب کرده و با استفاده از آن خرید می‌کنند.
امکان خرید از طریق چک در دیجی‌کالا فراهم شد. کاربران دیجی‌کالا از سراسر ایران در این…
ایرانسل

تندیس زرین ۶ ستاره روابط عمومی سرآمد به ایرانسل رسید

دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل اعطا کرد. ایرانسل در این
دهمین دوره «آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران»، نشان ویژه «مدیر ارشد تعالی‌گر ارتباطی» را به…
تپسی

معطل کردن راننده‌ها توسط مسافر، پرتکرارترین شکایت ثبت‌شده در مرکز تماس تپسی

با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی پرده برداشت. شرکت تپسی با انتشار گزارشی به نام «رفتار سفر کاربران در
با انتشار یک گزارش آماری، تپسی از چگونگی تعامل مسافران و راننده‌ها ذیل خدمات تاکسی اینترنتی…

دیدگاه‌تان را بنویسید

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدهای هفته

پادکست زوم